Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

matko2351

Nielen severske knihy ale uz aj severske serialy maju tu spravnu temnu atmosferu. Tento serial som nasiel nahodou a kedze som velky fanusik knih a mam celkom dobru zbierku, zacal som. Velmi dobre spracovanie, spravne mrazive, temne, dojimave a koniec koncov aj usmevne. Pretoze serial sa skoncil presne tak ako som si v hlbke duse zelal, aj ked je pravda ze opak by ma viacej zasiahol a dlho by som to asi rozdychaval. Spokojnost. ()

davidh76

Solidni krimi serie. Na Most apod. Top serialy to nema. Ale je to dobre natocene, ma to dobrou atmosferu. Bohuzel 1 velky logicky lapsus ta je (pozor mozny spoiler). Policie realizuje akci, kdy chranenou osobu schova na tajne misto. Pachatel je prechytraci, protoze nejen ze o akci vi, ale take vi, kde je to tajne misto! A policie v serialu tento fakt (odkud to pachatel vi?) zcela prejde. Vubec se tim nezabyva... ani sekundu je nenapadne to resit... ()

mdf

Temná,chladně kaštanová podzimní krimi serie,která by mohla být sice,tak do dvou dílů,ale překvapivé rozuzlení tu délku vynahradilo. ()

Martinka888

Velmi osvěžující, co se mi moc líbilo byla svižnost serialu. U severských detektivek se mi často stávalo, že jsem se nemohla zakoukat do děje a třeba nakonec i nedokoukala. Tady žádná nuda nehrozí, naopak děj graduje a superfinále se mi opravdu moc líbilo. S napětím doufám a očekávám novou serii, chemie mezi hlavními vyšetřovateli nabízí pokračování! ()

drsny_hery

Konečně někomu došlo, že adaptaci severské detektivky nelze ořezat do dvou hodin. A téhle minisérii nic z daného žánru nechybí. Pochmurný filtr, hrdinové s defektem, sériový vrah s osobitým rukopisem, postupně servírovaná mozaika příběhu se špetkou nelogična. Vycvičený divák (čtenář) asi nebude překvapený z rozuzlení, ale i tak jsem si to pěkně užil. ()

Braenn.

Má to velký potenciál. Film je jak podle mustru "typická severská krimi", ale tak co - když jdu na balet, chci vidět baletky. Tady je to stejné. Temná kamera, spousta drasťáren, rozháraná minulost a rodinné problémy hlavních detektivů (a všech kolem), plus téma dětského zneužívání a selhání systému. Obzvláště to musí být. Zároveň to má velmi dobrý příběh, který motivem lehce připomíná Ženu v kleci, a atmosféru, po které zůstane ohryzaný televizní ovladač. Potud to klidně mohly být čtyři (lehce klišoidní) hvězdičky.  Tak proč dávám tři? O jéézus jéézus. Celý příběh posunuje jedna opakující se věc: XY sám vleze na temné místo a dostane po kebuli. Kdyby civilisté, ale policie! Opakovaně. A znovu. A znovu. Šup do díry, jeb po kebuli. A za týden znovu, ten samý! Ano šéfe, mám nápad, kde by mohl podezřelý být, ale zavolám později. Protože tam musím sám. Jeb po kebuli. Zkažený dojem z celého díla. ()

Akinaz

Musím říct, že za mě naprosto skvělá kriminálka. Napínavá od první do poslední minuty. Trochu mě mrzí, že jsem netušila, že je podle knihy, neboť po té bych sáhla nejdříve. Mám ráda ten ponurejší severský styl točení. Moc se mi líbila hlavní zápletka a to, že děj nebyl předvídatelný. Za mě jednoznačně *****. ()

BigAlex

Šestidílnou skandinávskou pochoutku, která se rozjíždí zpomaleně jak zadrhutná jedničková octávka, ale po rozjezdu je suverénní jak zbrusu nový Volvo, jsem zhltnul jak jednohubku na oslavě mojí tety. Pokud pominu krapet iracionální, byť překvapivou, cílovou rovinku seriálu, lze vedle mrazivé hudby a famózního scénaře vyzdvihnout také nepřímý vývoj vztahu mezi hlavními vyšetřovateli. Holt sevařané mají tuhý kořínek a tato minisérie je toho jasným důkazem. Pecka. ()

Martyjoker

Pozor spoiler!!! Výborná série, až na poslední díl. Konec jak z hollywoodských béčkových akčních filmů.... kdyby Kristine našli mrtvou pod tou postelí, to by se hodilo k seriálu mnohem víc. Druhou sérii ani nemusí točit, protože poslední minuta naznačila vlastně celý její scénář.... škoda. 5 špičkových dílů a pak taková průměrná tečka v podobě toho posledního. ()

dalia

Podle mého názoru průměrná, místy temnější severská detektivka. Nechala se vidět, ale nemyslím, že bych se k ní chtěla časem vrátit. Schéma je také velmi obvyklé, případ z minulosti se prolíná do přítomnosti, hlavní vyšetřovatelka nemá kvůli práci čas na rodinu a vlastně je právě z oddělení na odchodu... Postavy nejsou nesympatické, ale nevidíme tu ani nějaký hlubší pohled do jejich soukromí, který by divákovi umožnil se s nimi více ztotožnit, i když je pravda, že 6 dílů nedává tolik prostoru. V porovnání se skandinávskými seriály typu "De Daag", "Rejseholdet", "Springfloden" apod. je Kaštánek určitě slabší. ()

Andrew777cz

Tak tohle, že je ten skvělý kaštánek? Větší nesmysl jsem dlouho neviděl. Události jsou propleteny tak snadno, až je nesmysl, že na ně nikdo nepřijde, postavy se chovají zcela nelogicky a skáčou po linii děje tak okatě, jakoby měly nápovědy a přitom je trapně přehlíží... Herecké výkony jsou snad ještě horší, než samotný děj. ()

BStone

Vážně parádní krimi, které nechybí skoro nic. Dobře rozkreslené postavy, dost zajímavý námět, atmosféra. Jediná výtka kterou bych našel, se týká útěku z hořícího sklepa. To mi přišlo dost přepálené, ale jinak fakt skvělý seriál. 85% ()

themiracle

Kaštánek... pěkná skandinávská detektivka. Super zápletka i zpracování. Bohužel, dost to zabíjí postavy detektivů, které jsou takové nevýrazné. Oproti Karppi, nebo Saze Norrenové - Policie Malmö nebo Sorjonenovi, které jsem si v jejich podivné povaze ihned zamiloval, je toto prostě nuda. Mám pocit, že hrdinka policistka musí být nutně svobodná matka zanedbávající své dítě (Karppi) a hlavním padouchem... no abych nevyřkl zápletku, tak jen dodám, že s tímto už jsme se také v jedné severské detektivní sérii setkali. I přes to by to bylo velmi dobré, bohužel to ale dost zabíjí poslední epizoda a v ní kombinovaná absolutní neschopnost s extrémní odolností u všech tří hlavních postav (padouch i oba policisté). Takže bohužel, za mě jen 65 %. ()

ondrapec

Famózní detektivka s perfektní atmosférou, skvělými herci a neotřelým dějem. Děj sice trochu hraje na klasickém prvku nechtěného mrzutého detektiva a neohrožené vyšetřovatelky, co sama leze do míst, kam by nešlo ani ozbrojené komando, ale i přesto to působí celkem uvěřitelně a reálně. Zvrat byl nečekaný, na konci došlo i na slzy. Doporučuji všem, kteří mají rádi styl Oddělení Q, Vražd ve Vallhale nebo Trapped. *90%* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD