Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (9)

Tak vás tu vítáme (2021) (S01E01)

Hrou jsem nepolíben. Docela slušný pilot, kde mě oslovila především krásná animace a zasazení do steampunkového prostředí, ze kterého je filmů a seriálů jako šafránu. Velmi mi tento seriál připomína jednu z mých nejoblíbenějších her - Dishonored. Český dabing se zde velmi povedl, dal jsem mu přednost před tím anglickým. Představené postavy také vypadají docela zajímavě. Záporák v závěru se mi hodně líbil. [77 %] ()

Některá tajemství je lepší nechat být (2021) (S01E02)

Odhalení světa i z opačné strany barikády, kde se více dozvídáme o co půjde a jaká bude zápletka. Postavy vypadají zajímavě a těším se, co bude následovat. Karty jsou rozdané a válka vypadá neodvratně. [77 %] ()

Změnu přinese jenom násilí (2021) (S01E03)

Bezesporu doposud nejlepší epizoda. Spousta šokujících zvratů a nečekaných úmrtí. Hrozně se mi líbilo, že se děj nedal příliš předvídat a pokaždé vytáhl něco neočekávaného čím úplně otočil děj. Po zhlédnutí této epizody zcela chápu extrémně vysoké průměrné hodnocení tohto seriálu. Výtky se zde hledají jen těžko. V rámci žánru je tohle úplný strop. [90 %] ()

Krásný Den pokroku! (2021) (S01E04)

Časový skok ději moc neprospěl, tím spíš, když děj tvůrci posledně utnuli v tom nejlepším. Velká část děje je tedy věnována změnám jednotlivých postav, které se mnohdy otočily o 180 stupňů. Pokles kvality znatelný, ale těžko navazovat na předchozí díl, který nastavil laťku extrémně vysoko. Nejvíce mě baví rozhodně jednoočko, který je správně bizarní. [70 %] ()

Každý chce být můj nepřítel (2021) (S01E05)

Nemohu si pomoct, ale tato druhá část v mých očích výrazně zaostává za tou první. Přisuzuji to smrti významných postav a prapodivných proměnách postav živých. Audiovizuálně je to stále na absolutním vrcholu, ale děj mě trošku začal nudit. Nemám dokonce ani pocit, že by se někam moc posouval. [69 %] ()

Když se tyhle stěny zřítí (2021) (S01E06)

Docela se těším na avizovanou třetí část seriálu a snad i nějaký časový skok. Druhá část mě bohužel nijak závratně nebavila. Mám pocit, že děj převážně přešlapoval na místě a bavil výhradně svojí audiovizuální stránkou. Nějakou zajímavější proměnnou prošel snad pouze polonegrerský vynálezce, který ještě rozhodně předvede pořádné věci. [70 %] ()

Malý zachránce (2021) (S01E07)

Podle mě poměrně silně rozmělněná akce. Především se zde kecalo a děj se moc nepohyboval. U 40minutové stopáže bych očekával hutnější děj. Naštěstí má seriál tak kouzelnou animaci, že by se na něj dalo dívat, i kdyby nám prezentoval sjezd TOP 09. [70 %] ()

Olej a voda (2021) (S01E08)

Nezlobil bych se, kdyby tvůrci prokázali poněkud větší odvahu v popravách zásadních postav. Minimálně v situacích, které je přežít prakticky nemožné. Silné momenty tak vyznívají záhy do prázdna, když se některá z postav znovu objeví na scéně pár minut po tom, co jste ji pohřbili. Alespoň se lze těšit na jedno extrémní monstrum, které se pravděpodobně zrodí a připraví mnoho zábavy. [75 %] ()

Stvořili jste monstrum (2021) (S01E09)

Spoilery! Docela důstojný závěr seriálu s kulervoucím cliffhangerem v závěru, který dokonale nalákal ke zhlédnutí další série. Kéž by někdo sestavil podobnou zbraň a vyslal střelu střemlav na vládní pětizmrdici. Krásné uzavření mnoha dějových linek. Taktéž mě potěšilo několik překvapivých úmrtí. [80 %] ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD