AdelleR

Čím to, že mám teď štěstí na „neukončené" série? Konec skvělý cliffhanger, ale přesto mi tam do toho něco chybělo. To však nic nemění na tom, že je Arcane nevídaná jízda. U prvních dvou epizod jsem se na to dívala spíš s tím, že to je ok, dá se na to dívat, ale třetí mě doslova sejmula (bez přehánění jsem ji rozdýchávala tak dva dny), a od té doby to jelo. Arcane totiž funguje na vynikajícím principu - nemůžete nic čekat. S postavami se nejedná jako v rukavičkách, děj nepostupuje dle očekávání. Když jsem si říkala, že je jasné, kudy to povede, stejně to udělali jinak. Za to největší plus, protože tohle, ta absolutní nepředvídatelnost, mi poslední dobou u seriálů i filmů fakt chybí. Bavilo mě střídání akčních scén (které teda stojí za to) a rádoby „poklidných" sekvencí, kdy spolu pár postav jenom vede dialog, v němž se toho však odehraje tolik. No a animace? Pastva pro oči. Stejně tak skvělý soundtrack. Strhlo mě to jako už dlouho nic. ()

DeJiF

Abych se přiznal, tak jsem se tomuhle seriálu dlouho vyhýbal, protože jakožto znalec nejen filmového, ale i herního světa, nejsem příliš velký fanoušek League of Legends a obecně Riot Games, které své hry staví na vykrádání jiných populárních titulů. No a jak čas plynul, viděla to moje kamarádka, spousta dalších, až nakonec i můj táta to viděl dříve jak já, no a to už sem si říkal: Tak to abych se na to podíval dříve než můj hlavní seriálový oponent v domácnosti, moje sestra, která to snad jako jediná na planetě stále nezhlédla. Vzhledem k absolutně šílenému hodnocení jsem do toho vstupoval s velkým očekáváním. A jsem nadmíru překvapen, tvůrci ze hry, která by mi zcela jistě zničila život, kdybych ji hrál, vytvořili neskutečně propracovaný svět, u kterého jsem měl obavy, že ho nestihnou za devět epizod řádně představit. Ale z prvních dvou epizod, které začínají relativně nevinně, se vyklubal totální nářez, který jsem za dva dny své karantény shlédl jako nic (ano stálo mě to spoustu hodin, kdy jsem si měl dělat školu, ale koho ta zajímá).  Vizuál naprosto překrásný, většina postav měla naprosto nečekaný vývoj, tudíž ani děj se nedal předvídat, hudba relativně dobrá dokonce jsem ocenil i úvodní píseň od Imagine Dragons, která na mě přivedla silný pocit nostalgie na doby, kdy jsem je poslouchal denně (a možná zase začnu) a celkově dobře zpracované, na to, že hra nemá doslova žádnej příběh. Nemůžu se dočkat druhé série. (Poznámka pod čarou: Recenzi jsem psal asi před rokem, kdy stále panoval Covid 19, každopádně jsem tatar a napsal jsem recenzi pod samotnej seriál a ne jen první sérii, tak jsem tu recenzi přehodil jinam, akorát se tím pádem změnil čas napsání recenze, tak aby někdo nebyl vedle, že mám karanténu v roce 2022 XD). ()

Buxo

Energický sountrack od Imagine Dragons (Enemy) je úžasným vystihnutím atmosféry a dejového vývoja v seriály. Postavy sú veľmi dobre charakterovo vykreslené a dej nás uvádza do dvoch prostredí, ktoré sa od seba značne líšia ale zároveň sú jedným celkom, prirovnal by som ich možno k Ankh-morporku kde je mesto tiež rozdelené na 2 sociálne skupiny. Príbeh nám ukazuje život chudobnej a chorej vrstvy a dáva ju do protikladu s učenou a bohatou spoločnosťou. Zápletka a celý dej sa mi osobne páčil pre ich prepracovanosť a prechody medzi spoločenskými situáciami na oboch stranách. ()

Dejf19

Tak tohle byla bomba! A velká! Famózní animace, skvěle napsaný příběh, výborné postavy. Už se nemůžu dočkat druhé série. // Top Momenty – 1) Závěr třetího dílu, který byl plný emocí – skvělá bitka, neskutečný Vander a závěrečný šok a slzy…. 2) Ekko vs Jinx a jejich flashback fight na mostě. 3) Silko umírá a ty si uvědomíš, že jí měl fakt rád… Don’t cry. You’re perfect. // Nej postavy – Vander, Caitlyn, Vi a Silko ()

kajmik01

LoL jsem nehrál, protože mám raději offline strategie, ale seriál mě opravdu nadchnul, jde o animované překvapení roku. Skvělá animace vhodná k žánru, s vlastní výraznou stylizací. Výborná hudba od Imagine Dragons, nejvíc mě učarovala úvodní píseň Enemy a zajímavý příběh, který je na seriál podle počítačové hry dost dobrý. Vytknul bych snad některé časové skoky a jistou uspěchanost, která nedala úplně vyniknout některým postavám. ()

gegon10

V league of legends příběhu se nevyznám, ale tohle se opravdu povedlo. Luxusní animace, soundtrack, vývoj postav, děj atd atd. Třetí akt mi přišel trošku slabší, ale parádně navnadil na případné pokračování, kterého se doufám dočkáme. Těším se. 85% ()

FatalDay

Trochu som sa toho bál, ked že je to podľa hry spravené, ktorú ani nepoznám, ale je to naozaj dobre spravené aj napriek tomu, že je to taká typická zápletka. ()

Medvid3k

BEZ SPOILERŮ - I pokud nejste milovníky League of Legendes, těžko se jí dá upřít příběh, který za celou touto hrou je. Právě díky promyšlenému dějství, již v samotných počátcích tato hra byla tak moc odlišná a v budoucnu i úspěšná. Další faktor, který celou tuto komunitu ještě víc stmelil, abychom jí všichni fanoušci mohli ještě víc milovat a zároveň nenávidět je její počin Arcane.  Po zhlednutí prvních 3 dílů jsem byl absolutně zahlcen atmosférou a příběhem, i kdybych nebyl fanoušek těžko bych věřil, že byste se do příběhu nevžili. Je těžké aby vám nespadla slza, když sestra opouští svou krev, kvůli tomu, že má ta druhá v sobě zápal, který začíná hořet ve světle záporačky. O to intenzivnější to pro mě byl zážitek, když příběh Jinx a Vi znám již od počátku celé herní ságy a jsem hrdý, jakým způsobem se scénáristi dokázali poprat s prvními třemi díly. Snad jediná chyba, která by se mohla najít je způsob artu, který někomu jednoduše nemusí vyhovovat. // Celkově: 9.5/10  ()