Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli. (Bontonfilm SK)

jigsaw44

Aleš, teda Alex práve skončil predávat drogy, chce začat novu kapitolu v živote, tým, že chce nahrat Banger so SerGayom (čo je tak trochu paradox, pretože Alex skončil s drogami a nechce mat s nimi nič spoločné, ale chce nahrávat song so SerGayom, ktorý drogy bere (aj vo filme aj v skutočnosti), propaguje a vo svojich piesnach, rappuje o nich, a aj o tom ako by sa mali  namiešat s inými práškami, a sám pritom vyzerá ako počmáraná fetka). Z nejakých neznámych príčin sa to tento Banger dá vytvorit len dnes večer, (akokeby sa to nedalo inokedy, alebo s niekym iným). Každopádne je tam vytvorená táto časová tiesen. Alex musí zohnať 5 tisíc euro do večera. Sice má nejaké prachy, ale tie mu vezme albánska mafia. takže začína od nuly. Zostali mu ešte nejaké drogy a tie zmieša (nechá sa inšpirovat SerGayovou piesnou, kde on k tomu nabáda, aby sa zmiešali) s omietkou a inými opiátmi, pritom priotrávi mnoho ludí a aj svoju priatelku. Nakoniec sa prizná. Kamera, teda mobil je fakt iritujúco asi 20-30cm od ksichtu hercov.  Ked sa to má porovnat s ostatnými českými filmami, (pri ktorých vie aj umelá inteligencia napísat lepší scenár, než priemerný český (a slovenský) film), tak toto je každopádne trochu lepší priemer. ()

Vlkopec

Mnozí se tady rozplývají nad originálností a nápaditostí filmu, což úplně nekoresponduje s tím, že jsem po necelé půlhodině správně (bohužel) odhadl, kam se děj vyvíjí a jak film skončí (a to přesto, že příběh je v řadě ohledů opravdu hodně přitažený za vlasy). Je pravda, že Adam Mišík dělá, co může a ve filmu je spousta barvitých prostřihů, ale jinak je (můj, ale myslím, že nejen můj) základní dojem z filmu ten, že mi na konci bylo lehce nevolno. Vyvolat takový dojem za pomoci trhavé, a místy lehce "stroboskopické" kamery a toho, že ve filmu vystupuje spousta magorů a hajzlů, ale žádný normální člověk (nemluvě o někom, kdo by se dal označit jako kladný hrdina) nijak obtížné. A zvratky k tomu samozřejmě přispívají. ()

sherpa odpad!

Ne, ani sto nějakých lvů, nebo co to dostalo, tak mě nepřesvědčí, že to není sračka o ničem. O zcela zbytečných a bezvýznamných lidech, kteří jsou pouze přítěží pro každou společnost. ()

Kodousek

Mlčky sledujete, jak jde vše do háje. Mišíka nemusím, ale zahrál to přesvědčivě. Od půlky visí ve vzduchu hořký mega průšvih. Bendig kolikrát nechutný, ale podal skvělý výkon. Znepokojivé je, že ještě dnes se mi vybavují 'realné' obrázky předávkováných a dělá mi to zle. ()

SirAduard

Český počin, který má svůj ksicht, vlastní styl vyprávění a předkládá zajímavý příběh ze života končícího dealera. I přes můj složitý vztah s rapem si nemyslím, že by stylová hudba byla pro můj zážitek zásadní problém. Pro mou však větší spokojenost mi chybí lepší probádání vedlejších postav, které jsou jen lehce načrtnuté. Proto i finální scéna v bytě nezarezonovala tak moc, jak by asi měla. Taktéž by nebyla na škodu o něco kratší stopáž, jež by dodala divákovi větší pocit nátlaku. Jinak ve směs spokojenost a zčásti i radost, že něco tak osobitého u nás vzniká. ()

AfroCmx

Nesympatickej Mišík, všudepřítomnej sjetej rom Bendig. Par záběru na vyjetýho Barracudu, asi to stačí na moje hodnocení. Fakt, že to bylo celkem dobře natočený pouze na Iphone to nezachraní. ()

Endurion

Banger je zjevení. Mnohem víc připomíná Dobrý časy nebo Drahokam od bratří Safdieů než cokoliv, co někdo natočil u nás. Jedna noční jízda, která se každou minutou víc a víc posírá, a to předevšim zásluhou hlavního hrdiny... je to super. ()

dlouheBidlo odpad!

Nevím co si šlehli hvězdičkáři, ale v této rozkmitané sračce není absolutně nic syrového ani autentického. Při čtení recenzí si připadám jako na výstavě moderního umění, kde se performer vysral doprostřed kusu alobalu. Kolem chodí idioti, vzdychají a vyvozují z hovna hluboké životní pravdy. ()

Hombre8 odpad!

Shitová kamera (lidi co si myslí, že jen to, když budou točit z ruky, je známka artu, jsou fakt tragédi), shitové postavy, story jeden velkej shit. A kam patří shit? No přece do odpadu! ()

durkes odpad!

Už dlho som nenaďabil na väčšiu debilinu s amatérskymi hereckými výkonmi a príšernou lietajúcou kamerou. Kto toto pozrie celé, mal by dostať odškodné a medajlu za statočnosť (more). ()

Poryv

Mohla to být kontinuální jízda od začátku do konce, nebýt uměle implantované vsuvky prozření a nahrátí hitu ve studiu. Populistická pauza, neuvěřitelná a zcela zbytečná. ()

motyka52

Vítězství formy nad obsahem. Ale vítězství tak výrazné, že opravdu stojí za to tomu věnovat čas. Sedlák je skvělý progresivní režisér a Mišík s Bendigem tady svou hereckou sebejistotou bourají jakékoliv debilní předsudky. Příběh je triviální a vlastně až hloupoučký, ale nevadí to, protože audiovizuální stránka je .... BANGER. ()

Rikku

Nejmrazivější na tomhle filmu je, jak trefně reflektuje dnešní podobu světa a prostředí, v jakém se pohybují lidé kolem dvaceti let. Všemožné druhy drog jsou snadno dostupné a v podstatě v každém podniku, podobně jako třeba na druhé straně Atlantiku v osmdesátých letech, jen musíte vědět, jak se správně zeptat. Sice jsem v porovnání s touto generací už geront (za mých mladých let bylo běžné a společensky relativně přijatelné se leda ožrat jak doga), ale když vidím a slyším, jak je běžné dát si (minimálně) lajnu nebo brát kde co (a je jedno z jaké jste společenské vrstvy), tak je z toho člověku hodně ouzko - jako by se lidem dnešní doby už nechtělo žít ve vlastní hlavě a tak raději utíkají od reality. ()

Montana

V rámci žánru na české poměry top. Marsell Bendig dostal Českého lva za vedlejší roli právem. Gratuluji a děkuji za tu jízdu. ()

Jandecka

Otravné pseudohvězdy Mišík a Bendig dostaly za úkol hrát drsňáčky a říct co nejčastěji ,,pochcat" a ,,more". Herecká neschopnost doháněná badboy ksichtem a LGBT Romem tomu nepomáhá. Nejlepší moment filmu je šlohnutý Svarta jump. 30 % ()

Holly_Molly

Umění neumění, tohle sledovat byla extrémní bolest...Asi se to hodně odvíjí od publika, ale takový cringe skrz celou páteř způsobující dialogy, neměli snad ani Bastardi...herci byli fajn (respektive nechci věřit tomu, že lidi z určitejch vrstev jsou doopravdy tak tupí......ach, ty naivní myšlenky :-) ()

Pompeius

Uh, oh… Tak jsem dal na nadšené recenze a jásání o „filmu roku“, objevu a znovuzrození české kinematografie… Potlačil jsem své předsudky a upřímně jsem se snažil o otevřenou mysl. Ale co dělat, když je to bída s nouzí, předsudky jedině potvrzující. Protože BANGER není nic jiného, než sračkový film o sračkách a sračkové hudbě pro publikum, kterému prostě sračky stačí. Mně ne. Režisér má určitý vypravěčský talent a chápu i jeho záměr, ale... Jedna hvězda za snahu. Jinak je to k ničemu a o ničem. Příběh je slabý, jeho podání příšerné – polovinu času v záběru "kamery" vlastně nic není, jak švenkuje sem tam, hercům polovina replik není rozumět. A to téma? Sráč, co prodává sračky a chce i sračku natočit, takže potřebuje rychle sehnat prachy pro ještě většího sráče, aby tu sračku mohli udělat spolu, ale to není zadarmo, tak tu svoji sračky naředí ještě většími sračkami... A zvonec, ničeho je konec. Někde jsem četl, že režisérovi byl inspirací film Pusher. Takže mé doporučení. Refnův film opravdu vidět musíte, BANGERU se vyhněte obloukem a přenechejte ho TikTokovým vypatlancům, jimž je a priori určen. POZNÁMKA NA ZÁVĚR: Já vůbec nechápu, jak se z okrajového hudebního žánru – který dělají lidé, kteří neumějí skládat, psát, hrát, zpívat, ani dokonce pořádně mluvit, jenom trochu recyklovat věci, které stvořil někdo jiný, a pořád melou to samé hovno dokola o tom, jak jsou hustý – mohl vůbec někdy stát mainstream a dominantní subkultura mládeže, která už dvacet let okupuje veřejný prostor. Jak tuhle absurdní příšernost vůbec někdo může brát vážně? A už tak dlouho? Pravděpodobně se asi jedná o skutečné a definitivní dno kultury a už není kam klesnout. Když v pořadu Kumšt věnovali díl tomuto žánru, vlastně netočili parodii, ale dokument. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)