Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli. (Bontonfilm SK)

FeriusParfax

Tohle je pro mě zcela neznámý svět. Jsem slušná dáma a takové chování se mi nelíbí a neznám ho. Proto to pro mě bylo tak zajímavé. Nechala jsem si film doporučit strašně velkým borcem, co se ve filmech vyzná. Nevaroval mě ale před kamerou, která mi teda dala zabrat. Nezvykla jsem si na ni za celých 105 minut, ale asi v půlce jsem ji začala tolerovat. Nejlepší byl určitě Láďa. Ty jeho hlášky byly super. Úplně jiný svět a chování mě zaujalo a doporučuji se podívat jak slušným lidem, jako já, tak takovým blbečkům, jako je Alex. ()

Kingjiri

Ze začátku menší WTF, kdy člověk vůbec netuší, co očekávat a přemýšlí, co si zase pustil za kravinu made in ČR. Pak se ale děj solidně rozjede a začíná v českejch podmínkách originální podivaná, kterou si čim dál tim víc krade pro sebe Adam Mišík (kéž by ale tolik nešišlal) a hlavně Marsell Bendig. Sledovat tuhle dvojku byla místama fakt radost, jak se doplňovali a občas utrousili i nějakou údernou hlášku. Točení na iPhone je zajímavej marketingovej tah, kdybych to ale nevěděl, asi bych to dokonce ani nijak nezaznamenal, technická kvalita je totiž solidní. Docela jsem koukal, kolik známejch lidí se podařilo obsadit do různejch cameo roliček (David Černý, Tomáš Sedláček, Pavel Novotný nebo třeba Mikýř). Kdybych měl něco změnit, byla by to místama až přehnaně rozstřesená kamera, uplně bych odstranil různý "video memy" a upravil bych text ústředního Alexova tracku, kterej byl tim "piss" pojetim naprosto směšnej (což vadilo o to víc, že zazněl za celou dobu asi desetkrát). Čtvrtá hodně slabá hvězda za originalitu v rámci český kinematografie a postavu Marsella Bendiga. ()

Dzvandzi

Přesné tohle česká kinematografie potřebuje. Velmi cením odvahu režiséra natočit v Česku takový film! Pro mě neoblíbený Adam Mišík ve své prozatím životní roli velmi překvapil, po boku něho skvělý Marsell Bendig, který se  opravdu našel a zvládl to na jedničku. Přijměme to jako skvělý odrazový můstek pro český film a netočme jen komedie na jedno brdo. Takových snímků natočených na i-phone se žánrem drama u kterého se nasmějete více než u kdejaké české komedie bych bral více, máme na to, tak proč to nezkusit... ()

zdarecsranec

Neskutečně zábavný a hravý film, jenž se zdál, že může být po dlouhé době svěžím a sebevědomým počinem v české filmové škarpě a ani nemá zapotřebí vozit se na prázdných nabubřelých slovech manifestů. Příběh o rapu, fetu a pražských ulicích však dopadl přesně jak onen závod, kdy cyklista celou dobu vede ve své krasojízdě na plné čáře, ale pak zariskuje a díky touze předvést se víc, než bylo nutné, upadne hubou na beton a s ním se rozseká i celá štangle cyklistů, jež ho následovala. Banger funguje skvěle dokud se nebere příliš vážně a spoléhal jen na svůj vtip a sice možná prvoplánovou ale fungující formální stránku. Druhá polovina však veškerou nadsázku zahodí a dostane se nám nudného moralistického diktátu, který se snažil být nejtemnější, co to jde, zatímco je Mišík vybarvován jako nezpochybnitelný poučený klaďas. Kdyby si film uchoval svůj nadhled první půle, kdyby nebezpečí smrti bylo nahrazeno jen pouhou záplavou IG stories masturbujících lidí (nebo cokoliv jiného) a polemika s problémem nekvalitních drog na ulici a nenápadný apel na jejich bezpečné zlegalizování zůstal jen nenásilný, mohlo se skutečně jednat o skvělý film, ale druhou část scénáře napsal snad někdo jiný a skvělou našlapanou jízdu tak během desítek minut poslal do kytek. Jaká nesmírná škoda. Přes všechny mouchy se stále jedná o nejzajímavější a nejodvážnější domácí počin nedávné doby. Všechny bych vás pochcal. ()

Dave Lister

Film Adama Sedláka (Domestik) Banger, je velkolepá jízda městem, která se odehrává během jednoho dne a noci. Alex (Adam Mišík)  má sen a k jeho dosažení je ochoten udělat maximum. Jeho snem je natočit rapový feat se Sergejem Barracudou a chce dokázat sám sobě i své přítelkyni, že za něco stojí. Jeho kamarád Láďa (Marsell Bendik) Alexovi tuto cestu za snem pomáhá splnit. Jen způsob, jak se toho tito dva snaží dosáhnout, je dost nestandardní a extrémní. Film Banger je doufám nový směr, kterým se současný český film začne ubírat a tím nemyslím tématikou, ale odvážným a neotřelým stylem, kterým Banger jede 300 kilometrů v hodině. Adam Sedlák už dokázal filmem Domestik, že to není zaprděný tvůrce, který cíli na jistotu. Adam Mišík v roli Alexe byl naprosto skvělý a uvěřitelný. To co však předvedl na plátně Marsell Bendik, to zde dlouho nebylo, protože jde o naprosto autentický výkon o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Tato syrová a chemická jízda, je jeden z nejlepších českých počinů letošního roku a možná i posledních let. ()

Tomash58

Co je Banger? Hit! Fakt, že jo. Něco originálního, jiného a skvěle koukatelného! Že dokážeme v Česku udělat (dobrou) komedii víme, ale nějaké vážnější téma se tvůrcům moc zpracovávat nechce - kromě filmů z komunismu, které až na výjimky (Okupace) nepřináší nic nového a většinou ani zábavného. Je pravda, že Banger. je minimálně z poloviny komedie jako je drama, ale dokáže to na vážné téma a motivy naroubovat tak skvěle a jednoduše, že se podle mě jedná primárně o drama. To od začátku parádně šlape, diváka nenechá oddychnout (tím správným způsobem) a v pomalejších chvílích je na co se dívat. Konec je možná lehce protáhlejší než by chtělo, ale je to minimální vada na kráse.  Mišík se pohybuje ve snímku v morální šedi a i když (určitě ne jako jediný) ho zrovna nemusím, tady to zahrál skvěle a myslím, že není co vytýkat. Kdo nechce vidět Banger. kvůli Mišíkovi, dělá chybu.  Nakousnutý humor může pro někoho být překážkou, hlavně pro starší generaci. Je sprostý, plný mileniálských (nejen) referencí, super střihů a celkově dost rychlý, ale vlastně vždy přesně a dobře mířený. Celkově jde poznat, na koho film cílí (spoiler, mladší generace). Tématem, obsazením, hudbou nebo právě humorem. I tak by si měl na film zajít prakticky kdokoliv (starší aspoň 15ti let). Ani mě není téma českého rapu blízké, i přesto jde ale vidět, že snímek je filmařsky kvalitní, i když byl natáčen pouze na mobil a opravdu nenudí.  Konečně se ukázalo, že tady můžou a doufám i budou vznikat kvalitní filmy. Na 5* to pro mě není, ale na to podívat se na tenhle banger znovu, určitě ano! ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Je to výborný! Jelikož Sedlák určitě ví, jak se rýsuje lajna koksu, všechny hlášky, zápletky a postoje hrdinů jsou real, autentický a fungujou. Po dlouhý době jsem se v kině smál na místech, kde to tak režisér zamýšlel. Parádní jízda, kde se střídá fungující drama s výborným humorem. Dokonce se odvážím tvrdit, že jde o generační zpověď a řadím to na úroveň např. Mandragory. 5/5, 100% ()

Rohrbacher

Jde o extrémně našlapaný a svoji formou i obsahem progresivní film. Vlastně nevím, co bych mu vytknul. Snad jen to, že by tahle frenetická jízda snesla delší stopáž. Pokud někomu z českých tvůrců přeji hollywoodskou štaci, tak je to rozhodně Adam Sedlák. ()

Axi

Absolutně netuším, jak tento film hodnotit. 🤷‍♀️ Je jiný než ostatní a nebyl až tak strašný, jak jsem původně čekala. Kamera byla pro mě teda děsná - doteď mám z toho tiky, ač je mi jasné, že je to děláno schválně tímto stylem. Bendig zahrál fakt dobře, to musím uznat - zasmála jsem se! 😄 Mišíka bych nepoznala, a to vůbec, fakt mu to seklo. Sergeje bych dala nejraději do šapitó jako klauna, dost se mu podobá. Skvělá hláška "Ty bereš piko? Ne.. jen když potřebuju uklidit." 🤣 Asi tedy dávám zlatou střední cestu 3* - z filmu se dalo dostat určitě víc. ()

Likan7

Sledovat další kariéru Adama Sedláka bude velmi zajímavé. Semestr mám rád a Banger mě totálně odrovnal. Něco takového se v české kotlině jen nenatočí. Perfektní Mišík, vtipný a sjetý Bendig a jedna noc, která změní všem postavám život. Jediný vyloženě mínus bych viděl v až moc divoký kameře a doslovnému závěru. Končit film záběrem na šokovanýho Alexe, šel bych asi na 5. Ale i tak velká paráda a nejlepší český film za mnoho let. ()

kukkik

Z tohodle filmu čiší hnus, špína a totální nízkost. Strávil jsem nějakou dobu mezi a s podobnými lidmi jako nezúčastněný divák a tenhle film tu atmosféru vystihuje skutečně dokonale. Svět beznadějných lidí sjíždějících se denodenně na drogách, jejichž zkratky většina lidí nad 30 let nezná a jejiž pravý název většina uživatelů nedokáže ani vyslovit, to je svět ve kterém vznikají bangery. Svět dnešní Prahy, svět mládeže digitálního věku, svět prekybernetické společnosti který až nápadně silně připomíná slumy dystopických metropolí. Je to svět, který existuje již dnes a jehož součástí se stává značná část mladé populace, přičemž se tak děje víceméně izolovaně a mimo obzory nás, "normálních" smrtelníků. Z tohoto filmu se musí slušnému člověku udělat minimálně několikát zle od žaludku, nicméně je nutné si z něj odnést jednu zásadní věc, která za časů Dětí ze stanice Zoo nebo Requiemu za sen nebyla zdaleka tak aktuální.. tihle lidi nežijí na okraji společnosti. Uživatelé "rekreačních" drog nejsou jen bezdomovci žijící pod mostem, jsou to děti dnešního světa, stačí libovolný den v týdnu zavítat po půlnoci do libovolného pražského baru či klubu.. pokud jste to nezkusili, věřím že budete nemile překvapeni stavem současné společnosti. Tenhle film tudíž vnímám jako takovou malou výstražnou vlajku, která bude většinou zapomenuta a nepovšimnuta ale na kterou se bude jednou odkazovat, až tento Neskutečně závažný generační problém jednou někdo začne skutečně řešit. 4/5 ()

rivah

Chudáci a totální vypatlanci, kterým se tohle paumění líbí. Ten hektický střih je šílený, S přimhouřenýma očima nadhodnocuji. ()

VeeDee

Ještě teď je mi z toho psychicky špatně... ufff... Každopádně krutopřísný film, rádoby Transpotting dnešní doby. Je mi těch mladých, co do toho spadnou, upřímně fakt líto. Natočeno realisticky, pro otrlé povahy. Potetovanýho rappera jsem do teď neznala (sprostý slova do rytmu jdou mimo mě), každopádně, vážně jeho fandové skandovali "segedín"? :-))) ()

rublik05

BANGER. je v našich končinách značně nezvyklým úkazem, a to nejen znepokojujícím námětem, ale především svým originálním zpracováním. Na to jsem si musel upřímně řečeno delší dobu zvykat, nejvíc mi asi vadil ten zběsilý střih a roztřesenost záběrů. Jsem však toho názoru, že styl natočení a celkové zpracování snímku mu jednoznačně dopomohl k až mrazivě realistické atmosféře, která je naprosto uhrančivá. Ústřední duo herců odvedlo opravdu prvotřídní práci, Marsell Bendig si ocenění právem zaslouží, Adam Mišík rovněž velmi mile překvapil, oba dva potěší zejména svými civilními projevy. Příběh je drsný, dramatický, na druhou stranu ale i velmi vtipný, chválím svižné tempo, spád, potěší i minimum nudných či nezáživných scén. Ačkoliv mi téma bylo silně proti srsti a rapová hudba mi neskutečně lezla na nervy, uznávám, že snímek má své kouzlo, originálnější film tady u nás dlouhá léta nebyl. Klobouk dolů, všichni odvedli dobrou práci a na snímku je to znát. 8/10. ()

Hellierer

Zapínal jsem to s lehkým odporem a vědomím, že látka, o které se ve filmu pojednává, my jde dost proti srsti. Ale sakra, tohle je světový materiál. Na český rybníček progresivní dramedy a sugestivní výlet do koutů lidské spodiny, který formální stránkou, hereckým koncertem, trefnou mladickou rétorikou a vybroušenými hláškami zdařile maskuje fakt, že je příběhový oblouk oholen vlastně až na dřeň. A na konci to člověka vlastně dost semele. Stejně jako uvědomění, že zástupcům Gen Z film může udělat spíše medvědí službu. ()

hospoda96

Jeden z nejprogresivnějších filmů co se u nás kdy natočil, Bendig zábavná postavička, škoda toho až moc očekávatelnýho závěru. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)