Velká premiéra

• Česko Šnajdr (pracovný názov) (viac)

Pro herce Šnajdra (Pavel Šimčík) je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček). Šnajdr raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová). Oba totiž milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), což Šnajdra oslní. Kariérista Grunt (Miroslav Krobot), který šéfuje divadlu, doufá, že představení bude událostí sezóny. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry. (Falcon)

Rohy212

Velká premiéra (před velkou premiérou ve Velkém sále Thermalu ještě Šnajdr) je ten malý, poker-faceový střípek, co od Krobota očekáváte, a taky příběh o (životní) improvizaci, co se proimprovizuje k nejpředvídatelnějšímu. Iva Janžurová po pušce v Teroristce dostala Touretta. Haha, asi. (KVIFF) ()

bloom

Tak tohle se bohužel úplně nepovedlo a některé důvody shrnula trefně ve své recenzi Mirka Spáčilová (překvapivě, ha ha). Hrdinové filmu mají být legračně podivní, ale všichni působí spíš podivně nesympaticky. Hlavní postava Šnajdra je svou snahou o originalitu za každou cenu zralý na ránu a upřímně se Pavlu Šimčíkovi moc nepodařilo obhájit, proč mu scénáristé psali hlavní roli na tělo. Iva Janžurová zahraje přesvědčivě i nohu u židle, příjemně překvapila civilní Iva Pazderková a Ivana Plíhalová. Pár vtipných momentů obstará především Miroslav Krobot (herec) se svým kamerovým systémem. Premiéra ve Varech velká byla, film ale nikoliv. [KVIFF 2022] ()

Jufonka

[KVIFF 2022] Trapný, opravdu velmi trapný film. Kdybych neseděla uprostřed řady, tak asi odejdu ze sálu. Pavel Šimčík je neskutečně nesympatický herec. Nejhorší ale byl scénář napsaný pro Ivu Janžurovou. To byl takový cringe, že jsem nic podobného už dlouho nezažila. ()

M.i.k.e

Velká premiéra stejně jako předchozí dva filmy Krobota - režiséra balancuje na hraně dramatu, komedie a prostě divného filmu. Jedinou výjimkou je fakt, že tentokrát to funguje podstatně hůř než předtím a celý film tak působí polovičatě a nedotaženě. Díra u Hanušovic mě kdysi fakt bavila, ovšem Velká premiéra je slabší než Kvarteto a už to nebylo úplně dobrý film…40% ()

Bush13

Miroslav Krobot si napsal klasicky vtipnou roli, kterou si krobotovsky celkem dobře zahrál, ale veškerý potenciál filmu vnímám jako naprosto promrhaný. A je mi to líto. Nepříjemné napětí mezi tím, co je ve filmu ironie či ne, co je cílený či nechtěný vtip, mě poněkud dráždilo. Jako kdyby téměř celý film byl tak trochu improvizovaný... a v důsledku nikam nevedoucí. Takový ten nepříjemný pocit trapnosti, když se nepovede frk, ale lidi se okolo shovívavě usmívají, protože autor je jinak milej týpek. ()

HorrFi

Zvláštní film.. klasicky jsem rád, že jsem na to díkybohu do kina nakonec nešel, ale originální tenhle film rozhodně je a neni to jen další tupá česká novodobá vztahová komedie. Šimčík mě fakt bavil.. slabší 3 ()

otík

Radost mi udělala Olomouc v přímém přenose, spoustu míst jsem poznal. To je tak asi vše. Na začátku hrozně divné, když už to v druhé polovině bylo docela fajn, přijde naprosto prazvláštní konec. Krobota jako herce mám rád, ale tady jako režiséra jsem ho moc nepochopil. Vrcholem jsou šíleně sprostá slova z úst paní herečky Janžurové, to fakt nemám za potřebí poslouchat ve veřejnoprávní televizi v hlavním vysílacím středečním čase. ()

Johnny.ARN

Ono to miestami bolo vtipné a hlavne čiastočne uveriteľné. Tie improvizačné scénky s babkou boli fajn. Keď sú dvaja na rovnakej vlne, nejak tak to funguje. Blonďatá Boková fajn, obsadenie ako také tiež podarené. Len ten príbeh ako taký ma nejak úplne neoslovil.  2 z 5 ()

Cushing

Prima, Pavel Šimčík hlavní role. Ale ten scénář neměl vzít. Není to sdělné a snad to pochopí lidi od divadla, ale filmy se netočí jen pro lidi od divadla. ()

fabecc1222

Krobot jako režisér si jde prostě stále svým směrem, u kterého, troufám si říci, se ale vůbec netrefuje do vkusu většinového diváka, ale příliš ani do vkusu náročnějšího diváka, a prostě si to furt dělá po svém, bez ohledu na okolí. Těžko vlastně říct, co chtěli tvůrci tímhle filmem říct, nebo k čemu ho směřovat, protože hlavní linka je strašně slabá, a Pavel Šímčík prostě není herec pro hlavní roli. Naopak pozitivně překvapí Iva Pazderková v dost umírněné roli. Komediální momenty nejsou moc k zapamtování, v paměti ustrne tak možná opakovaný vtip s prasetem, ale to je tak vše. Nevím, prostě pro mě Krobot jako sólo režisér žije v úplně jiném světě než já. ()

jujec

Původně jsem chtěl dát nula bodů, ale závěrečný vtípek "babičky" trochu tu katastrofu pozvedl. Ale strávit hodinu a půl kvůli posledním 10 minutám, to fakt už příště nedám. ()

vyfuk

[KVIFF 2022] Češi si moc nedají jiný humor a film. Zde je vše tak absurdní, že se prostě nedá nic než smát. A od toho to je. Příběh je lehce mimo, za každou cenu sranda v bizarním světle a přijde mi škoda, že to málokdo dokáže ocenit. Krobot zde natočil film, který je nás a naše kultury a je to jeden z nejsvěžejších větrů za poslední roky. Jede si své, na nic si nehraje a skoro v něm nenalézt chyby, protože jak ho chcete hledat v něčem, kde chyby nemohou být, protože v dada skoro nejdou najít. Hudba k tomu stejně tak směšná, otravná a hloupá jako ten film. Perfektní. ()

jefff

Jak mám Krobota rád jako divadelního režiséra a herce, tak jeho filmové režii nerozumím. Nechápu, co chtěl filmem říct. A hlavně nechápu, proč vidí v Šimčíkovi nedoceněného herce. Ještě před filmem jsem ho z Dejvického sboru měl rád nejméně, po Velké premiéře vím, že jako herec mi strašně nesedí. Nejen, že mi byl nesympatický jako postava, herecky dle mého tápal a ve scénách, které na něm stály mě rozhodně nepřesvědčil. Melíšková nebo sám Krobot strhávali pozornost a dokonce i Pazderková mě svým civilním projevem překvapila. Film má pár zábavných scén, ale jeho sdělení mi bylo ukryto a celkově je to takové plácání odnikud nikam. ()

klukluka

Ve světě Miroslava Krobota panuje zvláštní, lehce nervní, ale přesto příjemná atmosféra. Je jedno, jestli natočí film v Praze, v Hanušovicích, v nějaké ještě větší, respektive menší díře, než jsou Hanušovice, nebo o kus jižněji v Olomouci, jeho rukopis je nezaměnitelný a to neurotické vlídno se do toho promítne. A já mám ten Krobot styl rád, jsem toho vděčným příjemcem, je mi to milý a jaksi mě to povznáší, nehledě na to, že s tímhle filmem si pan režisér opravdu vyhrál po technické stránce. Díra u Hanušovic byla proti Velké premiéře blockbuster, učiněnej komerční trhák, tohle je záležitost pro ČT Art a ideálně až na desátou večer, ale ten, kdo to tam v tu dobu náhodou zachytí, by měl být spokojenej. Já jsem byl. Teď si jdu pustit Janu Koubkovou, ta její hudba tady byla výtečná. ()

xaver odpad!

Když chce Krobotův vesmír kašlat na diváky, tak ať je nezatěžuje podobnými snímky snímky. Rád bych věděl, kdo to financoval a kolik lidí asi na to šlo do kina. Film prostě k nekoukání, prohlídka ztraceného času. Snad jen autor si v tom liboval. Něco tak sebestředného, nudného, rádoby šokujícího a nic neříkajícího (snad jen autorovi) jsem již dlouho neviděl.  A již vůbec nechápu, proč by to měla být komedie a drama již vůbec ne. Prostě ubohý odvar vnitřní rozervanosti autora? Snad je taková vnitřní představa autora zajímavá jen pro něho a pár diváků trpícími depresemi.  Trojúhelník režisér, manželka a psycholog je tak ubohá, primitivní a vlastně nic neříkající, že vůbec nechápu, jaký to mělo mít pro film přínos. Stejně tak úlet hlavního představitele  s Jenovéfou Bokovou (která snad byla jediným světlým bodem ve filmu) byl slabým odvarem snad vášně? Možná jsem dobře nepochopil myšlenkové pochody autora, ale jako běžný divák nemohu dát víc než odpad! ()

aquiver

Moc jsem od toho nečekal, a ani tam toho moc není. Podněty jsou nevysvětlené, nápady zůstaly ve stádiu pokusu, anebo zašly na samou hranici trapnosti. Dobrá byla hudba, melancholická nálada snímku, a taky stopáž, jinak mě to spíš nezaujalo... 55 % ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (viac)

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa

MFF Karlovy Vary ocení světová herecká esa