Hodina nejistoty

• USA The Desperate Hour (viac)

Amy Carrová se při ranním běhu snaží uniknout každodenní realitě. Za rozbřesku ji obklopuje jen otevřená venkovská krajina. Všude je ticho a klid, dokud ji nezastaví osudové zazvonění mobilního telefonu. Následuje nepřetržitý sled událostí, kdy se jí před očima hroutí celý svět. Dozvídá se, že ve škole jejího syna je právě přítomen střelec. Zoufalá matka dělá, co může, aby ochránila svého syna a vzala věci do vlastních rukou, přestože je na míle daleko od domova. Díky své zarputilosti se dostane do přímého kontaktu se střelcem a poskytne mu potřebné informace ještě předtím, než do školy dorazí policie. (HBO Max)

Daiker

Další Covid film s jednou osobou...... Takové filmy nesnáším, ale tady mě to bavilo..... Emoce Naomi fungovaly a nějak mě udržela v pozornosti až dokonce... ()

mikexcbig

Naomi Watts ako čerstvá slobodná mamička (v pokročilom veku) necháva svojho emocionálne hendikepovaného syna doma zo školy, pretože správny rodič predsa povie dieťaťu v posteli, ktorému sa nechce "tak jeb na to". Natiahne legíny, obuje airmaxy a vydá sa na ranný jogging skrz ameriku (dannyyy). Lenže ani pri behaní nevie čumieť pred seba, ale namiesto toho si krížom-krážom vybavuje telefonáty. Lenže pri jednom z týchto hovorov sa dozvie, že v u nich v škole sa strieľalo (americký sen). Pri ďalšom zase, že kým ona pobehuje po lesoch, jej mladý emo synáčik sa napokon do tej školy predsa len vybral... One (wo)man shows sú pre mňa nebeská mana, a aj keď ich je úplné minimum, cením každý jeden (ktorý stojí za to). Naomi bola za svojich čias moja secret crush, a tu ako milfka v legínach hrá svoj herecký koncert ako zúfalá matka, ktorá nevie, čo sa kurva deje, aj keď to vyzerá všelijako...  Pekné, vypočítavé, hrajúce sa s divákom viacmenej až do konca.  V každom prípade, tento žáner je špecifický a bežný divák ho pravdepodobne neocení. To by sa na druhej strane dalo brať ako výzva, right?  Ak ste videli Buried s Ryanom Raynoldsom alebo vás bavil Colin Farrell v Telefónnej búdke, či Tom Hardy v Locke, tak nestúpite vedľa. Jednohubka na poldruha hodiny. Neskúsiš, nevieš. ()

Eddemi

Naomi Watts mam rada, ale necele styri mile bezat dva dni je uz aj pre mna cez ciaru:D Nic z toho, co urobila a vseobecne co sa tam odohravalo, nedavalo zmysel. Nuda. ()

rigby

Takový lockdownový film, který asi nestál tolik. Založený na hereckém výkonu jedné herečky. Bohužel výsledek není takový, jak by si určitě autoři přáli. Ačkoli Naomi Watts své charisma jistě má, v tomto případě není dostačující, aby diváka její výkon přesvědčil. Ani dramatická linie se nevyvíjí tak, aby divák zůstal přišpendlen u obrazu, jak se tomu povedlo v jiných případech. A tak jen další film, který se dal zkouknout na hranici dívatelnosti, neurazil, ale ani nezaujal. ()

bonovox

Slabší thriller natočený prakticky s jednou herečkou (stále kočka Naomi), malo to dobrý nápad ale spracovanie a celkové vyvrcholenie bolo bez nejakej invencie. 40% ()

orangee

V podstatě žena běhající lesem s telefonem v ruce, ale i tak se stihne dít hromada nejistoty, smutku, bezmocnosti, hledání možností a snahy dostat se, kam je potřeba. Aktuální téma, bohužel... Mě to oslovilo dost, zahrála to velmi dobře, byla jsem na nervy s ní. ()

ReMusiCZ

Ženská si jde ráno zaběhat, vzhledem k vzdálenosti nejspíše do sousedního amerického státu, když v tom ve škole, kde je její syn, dojde ke střelnému útoku psychopatem. Jak se to po mobilu dozví, snaží se ke škole dostat, spíš doběhnout, a o tom vlastně takřka celý film je. Sledujeme postavu, jak běhá lesem a u toho neustále s někým žvaní po telefonu. První polovina filmu ještě ušla, ale od té druhé už to byl stereotypní vopruz. ()

KarlN odpad!

Pokud chcete vidět "napínaou" reklamu na Siri asistentku o kulhající ženě v teplákovce zabíranou ze všech možných stále stejných úhlů, která si šla zaběhat zřejmě na druhý konec státu (nebo jiné časově dimenze) a tak daleko od domova že neví kde je, směle stiskněte play. Pro ostatní co mají něco lepšího na práci, nebo si více váží svého času, nekoukat. ()

Kloboucek75 odpad!

Co to bylo ? 84 minut absolutní ztráty času . Myslel jsem že letos horší film než Promlčeno neuvidím a bum nejžhavější adept . Opravdu dnes rok 2022 stačí k natočení filmu les a mobil ? Mobilní thriller jsem ještě neviděl . ()

janmatys

Naomi Watts není Saskia Burešová, takže se do ní zub času nemilosrdně zakousnul (i když by mohlo být hůře). Není to ovšem nic proti tomu, jakou nudu divák v průběhu těch 80ti minut zakusí. Podobných filmů bylo vytvořeno již dost, a je jedno, jestli byli hrdinové pohřbeni zaživa, nebo šli zrovna kolem telefonní budky, ale taková nuda to nebyla. Ano, film obsahuje pár zajímavých momentů a nervydrásajících okamžiků, ale i na poměrně krátkou stopáž je to žalostně málo. Navíc sledovat hrdinku jednou kulhat a pak zase ne je celkem otravné, a autoři si to mohli odpustit. Závěr je samo velmi předvídatelný, a pomyslné poučení nakonec vyloženě mimo (asi tak o dvacet let). 40 % je myslím optimální. Příště spíše nového Jacka Ryana, pane Noyce... ()

K1K0

Trištvrte filmu matka beží cez les aby zachránila svojho syna, ktorý sa stal obeťou bývalého učiteľa ktorý držal žiakov v škole ako rukojemníkov pričom jedna obeť podľahla zraneniam pri streľbe. Zúfalá matka ktorá sa vybrala behať do lesa nečakala že sa situácia zvrtne, keď však zistí že jej syn Noah nie je podozrivý ale stal sa obeťou a rukojemníkom, zúfalo sa snaží pobrať všetky sily a dostať sa k svojmu synovi. Zo začiatku to bolo celkom nádejne ale nakoniec z toho vyšla lacná dobre natočená 1 H 20 MIN naháňačka kde stále zvoní telefón. ()

tetka betka odpad!

Možno použijem nejaký ten spoiler, ale ono vám to neuškodí. Celý film je v podstate len o tom, že nejaká hysterická matka telefonuje.  Nelogické, že si ide pešo zabehať, behom sa to nedá ani nazvať a zrazu je akoby stovky km ďaleko od domova. Ďalšia nelogická vec, že nikoho nestretla, že nikto po ňu nemôže alebo nevie prísť, prípadne ju nájsť. Telefón sa jej nevybije a úprimne, želala som si, aby sa jej už vybil. ()