Dashcam

Noc hudebnice, kterou sledujeme v jejím živém přenosu, nabírá nebezpečný směr poté, co souhlasí s tím, že pomůže převézt starší ženu z města. (mikki089)

oveckaoa

Co to je za sračku ten film se ani nesnaží něco vysvětlit prostě tam něco nahodí a neřeší se to. Tohle si nezaslouží ani 30 procent , ale u csfd mě to nepřekvapuje. Přitom zhruba prvních 20 minut je v klidu ženská letí z Usa do Anglie za kamarádem jeho přítelkyně je kovidistka tak se tam pohádají a ona jim ukradne auto a ujíždí. Tady je dobrá parodie na různé ty kovidové nařízení a tak potěšil i vtip na to, že nemůže volat policajty jelikož není černá a nepomůžou jí což by v Usa neprošlo . Po cestě nabere jakousi ženskou a tady to jde do háje  jelikož jich pak nahání jakási černoška pak ta pasažérka a děje se moc věcí bez vysvětlení. Pak ta pasažérka začne z ničeho nic levitovat,  pak je chce pokousat  a nahání je nikdo se nesnažil  ani něco vysvětlit tak, že v podstatě nevíte co se stane. Pak tam vyleze mimozemšťan  pak se tam nějací sektisté začnou podřezávat a máme konec. Pokud Vám vadí záběry kde nic nevidíte rovnou se na to nedívejte jelikož o tom je celý film máme zde třeba scénu kdy jede autem a z ničeho se to auto potopí jak se to stalo nevíme . Logika a chování postav zde taky není černoška jich zde ostřeluje jak divá místo, aby jim to vysvětlila a pokusila se s nima spolupracovat nebo chlápek uvidí umřít dva lidi a jeho první reakce je ta, že si zapálí takhle se asi normálně lidi v krizových situacích chovají nahání Vás ženská chce Vás zabít, ale vy normálka co se budu stresovat zapálím si a počkám .  1 hvězda za utrhnutou hlavu 20 procent. ()

maddy

Nemám rád tie reči, že found footage je nanič hororový subžáner, pretože tam nie je nič vidieť a podobne. Jasne, roztrasená a mierne zrnitá kamera tak nejako k found footage patrí, ale pokiaľ má divák stále prehľad o deji, tak v tom nevidím žiaden problém. Nuž, to nie je prípad Dashcam, kde je polovicu filmu fakt h*vno vidieť. Niežeby film nemal pár intenzívnych momentov a dokonca aj celkom výživné gore v rámci FF žánru, ale čo z toho, keď jednu polovicu filmu nemá divák tušenia čo sa deje a pri tej druhej je hororové dianie zakaždým prerušené idiotskou hlavnou postavou, ktorá si v napínavej scéne, kde má na zadnou sedadle zviazanú démonom posadnuté bábu radšej zapáli cigaretu a začne trápne rapovať. Wtf? CELKOVO: 2/10 ()

Morholt

Pokud jste někdy narazili na ortodoxního anticovidového blba, tak určitě oceníte, jak věrně je hlavní hrdinka vykreslená. Okamžitě se mi vybavily ty davy odmítačů roušek a podobných kašparů ohánějících se svobodou a tak podobně. Sice mě tak husa neskutečně s*ala, ale tak nějak mi připadalo, že to byl od tvůrců záměr, takže potud je to oukej. Zaujme i ta trocha gore, přičemž momentka se sešitou pusou zaslouží jednoznačný palec nahoru. Jinak je ale všechno špatně a jednoznačný prim v tom hraje kamera, která je podle mě snad nejhorší, co jsem v rámci FF viděl. Ten obrazový chaos doprovázený soustavným ječením všechno dobré pohřbil. A jak už to u podobných záležitostí bývá, nemuselo to být vůbec zlé, kdyby se to natočilo normálně, nebo jako kombinace klasického formátu a FF. Takhle je to jen za mizerných 10% ()

Fiftis

Tento film venujem všetkých kovid fašistom, libtardom, nigger lives matterom a všetkým opichaným kovid zaštepencom. Žiaľ myslím si, že to ani jeden z nich nedopozerá. Tento film si totiž robí srandu práve z tých, ktorí naleteli na podvod menom kovid a nosili na xichte handry, ktoré spôsobujú vážne ochorenia pľúc, pri vdychovaní vlastných baktérií, či srandu z tých, ktorí sa dokonca dali zaočkovať vakcínou, za ktorú neručia ani samotní výrobcovia. Annie Hardy sa zhostila svojej role fantasticky a záverečnú hudobnú scénu si púšťam v aute na plné gule! Jej sexi chrapľavý hlas sa vám proste z hlavy len tak nedostane. (4.8.2022) ()

SOLOM.

Rob Savage je jedním z mladých tvůrců, který se i během nesmyslné Covidové pandemie snažil točit filmy a využít onu nešťastnou dobu plnou zákazů, paniky a desinformací, pro svá díla. Viděl jsem od něj již film Host (2020), který sice nebyl žádný zázrak, ale našlo se tam pár světlých okamžiků, díky kterým jsem tomu nakonec dal alespoň průměrné ohodnocení. COVID-19 a found footage – v mých očích smrtící kombinace a témata, které mi nejsou zrovna moc po chuti. Osobně jsem se nenechal a ani nikdy nenechám naočkovat pochybnými vakcínami (proti očkování jinak nic nemám – cestovatelské mám v sobě skoro všechny, pokud mají smysl) a dosud jsem slavný a smrtící COVID neměl ani jednou a to jsem si nechal i několikrát dělat ty vynucené antigenní a PCR testy a dokonce i test na protilátky, který byl rovněž 0. Ale to tu nechci rozebírat.    I z toho důvodu mi byla hlavní hrdinka zpočátku docela sympatická. Ovšem jen svými názory – její texty to byla katastrofa a postupem času se změnila v naprostou nesnesitelnou krávu. Film jako celek nám nabídne několik velmi slušných pasáží a scén, při kterých i lehce přešel mráz po zádech, ale je bohužel rovněž prošpikován řadou blbostí, uřvanosti, chaotických a nepřehledných záběrů, které vám postupem času rovněž polezou pěkně na nervy. Nechutných věcí tu bylo taky dost (posrané auto, zvracení), postupná přeměna stařeny v tvora s až nadlidskými schopnostmi byl ze začátku taky fajn. Ale ten dementní závěr všemu nasadil punc překombinovanosti ala totální kokotina.    Na druhou stranu zas musím uznat, že dojde i na nějaké to gore, brutalitu a v určitých scénách i na hodně slušnou atmosféru. Chaotická blikající kamera měla hlavně za úkol skrýt všechny nedostatky, ale ne vždy se jí to dařilo. Navíc čím déle film trval, tím to celé začalo být více otravné, nelogické a překombinované. O závěrečných titulcích a finálním vulgárním textu na adresu všech tvůrců a lidí co se na tomto filmu podíleli – to už nemá cenu komentovat vůbec. Jedna velká ubohost, ale tak někomu se to možná líbilo. I z toho důvodu půjdu s hodnocením dolů. ()