Zásek

• Francúzsko Huit Rue de l'Humanite (viac)

Během pandemie platí v Paříži přísný lockdown a potrhlí obyvatelé jednoho činžáku si musí zvyknout na nový život. A taky jeden na druhého. (Netflix)

Razzor_82

Pandemie, pandemie, tak už o tobě frantíci točí i komedie. Je to takový známý mišmaš z doby covidové se záblesky vtipných momentů jako třeba online výuka a táta ve slipech. Některé postavy šíleně přehrávají a jsou až nesnesitelně trapné. Tvůrci tímhle počinem chtěli dát najevo myšlenku, že máme držet v této době při sobě. Závěr je na komedii nečekaně hořce smutný. 4/10 ()

Sharpooter

Tento snímek není nic jiného než parodie na covid-19. Takže to musíte brát s humorem a nesmíte do něj jít s vážností. Prostě čekejte film, u kterého vypnete mozek nalijete si víno a zasmějete se vtipům kolem pandemie. Postavy jsou fajn, napsané na celkem "crazy" styl. Vtipy byly vtipné, ale s čím jsem měl vážný problém je čas filmu. Dvě hodiny je opravdu moc na tento styl filmu. Místy to opravdu natahovali a myslím si, že kdyby chtěli, tak mohli vystřihnout zbytečné scény a dostaly bychom třeba devadesáti minutový snímek. Konec filmu nám připomněl, že covid vlastně není legrace, ale to zde dali jen proto, aby se lidi, co někoho na covid ztratily prostě nenaštvali. Celkově bych rád zdůraznil, že pandemie je pořád aktivní téma a myslím si, že nebylo vhodné tento film tvořit. Je to jako kdybyste během války natočily film o válce a dělali si z ní legraci,... prostě hodně lidí naštvete. Každopádně nebudu říkat, že jsem se nezasmál, jenže skoro všechny vtipy, které ve filmu jsou, byly už ve dvouminutovém traileru. 7/10 ()

E lan

Originální aktuální nápad přes covid krizi. Slibný začátek a pak… průšvih, nuda, nelogičnosti a téměř žádná sranda. Ani ponaučení. Takže slabota, bohužel. ()

Maniik88

Veľmi aktuálny film o korone a lockdowne z pohľadu jednej Francúzskej bytovky s rozmanitým osadenstvom s rôznymi typmi psychiky a rôznymi problémami. Frantíci stvorili veľmi vkusnú komédiu, ktorá si dokáže urobiť srandu ako z prehnaného ustrašenca, tak z prehnaného konšpirátora, či vedca. No žiadna zo strán sa nemôže uraziť. Je to proste veľmi príjemne vyvážený humor. No na druhej strane sa naše postavičky postupne menia k lepšiemu, k ľudskému typu psychiky. Má to síce až dve hodiny, no ja som sa so ženou vôbec nenudil a nakoniec nám ostal veľmi príjemný pocit. Ideálny film na odľahčenie aktuálnej situácie. ()

Shitonit

Chvilkově světlý chvilky, produmaný uprostřed totální depky. Nebejt za tím Dany, kterej se stal mým oblíbencem díky Nic k proclení, no nebejt za tím tak to totálně pojebu. Takhle tomu dávám trojhvězdovou naději. ()

Hemlock

Hmmm… tváří se to jako parodie, ale bohužel se spíše jedná o další přiživení se na už tak dojené covidové krávě… Velice reálné je ovšem stupidní chování všech žabožroutích postav a já jim za jejich výkony tleskám… Až pomine povyk kolem této rýmečky, tak se bude na dobu lockdownů vzpomínat jako na jeden z největších omylů této doby a na film se zapomene. Koneckonců jsem hrdý na to, že jsem z Moravskoslezského kraje, protože zde není nejpoužívanějším slovem covid, ale stále je to kurva - 10% a hvězda pouze za délku stopáže, protože se to vleklo stejně jako opatření spojené s tímto respiračním onemocněním… ()

PeterJon

Lepšie než som čakal, v humore je pravda, film hovorí za všetkých ľudí, ktorí trpeli a trpia kvôli nezmyseľným a škodlivým opatreniam vlády. Postavy sú až komixovo groteskné, občas naivné. Prekvapivo málo politickej korektnosti na rok 2021 👍 a ku koncu ma to dojalo k slzám. 3,5* ()

Weezy22

Neurazilo, miestami príjemne pobavilo. Klasická oddychovka o covide, ktorá poukazuje na rôzne pohľady a reakcie ľudí a ich vysporiadanie sa s pandémiou. Hypochonder Martin perlil už od samého začiatku... ()

Dejf4

Francouzi umí. A znovu to dokazují. Zásek šlape jak hodinky a výborně zpracovává téma, které již dva roky řeší celý svět. A jde na to s lehkostí, nadsázkou, ale zároveň i vážností a respektem k dané situaci. Co považuji za největší přednost snímku, že si vezme na paškál obě strany mince a zároveň ukáže, že lidskost a respekt k druhým tu stále je. 8/10 ()

hasacisko

Su tam aj celkom vtipne pasaze, len je to ukrutne dlhe, keby sa to skratilo o pol hodinu, bolo by to sviznejsie. A ze to bude nakoniec taky dojak som tiez necakal. ()

Diaconix

Mila, lidska francuzka komedija, v kere se aji semo tamo pozname a kera dokaže zrobit fajny pocit u srdca. Přybjeh lidi z jednoho činžaka, keři musi prožit lokdaun a i diky temu začnu konečně žit. Teda jak kdo, ale nebudu tu spojlerovat a jen radim si zebrat k ovladaču aji kapesnik. Frantici ukazali, že stale umi a oproti te cypate anglicke verzi z tohoto roka (Lockdown) se ukazalo, že když dva robi totež, neni to totež. Tleskam. “Pro všechny kdo trpěli. Pro solidární lidstvo.” Zdař buch! ()

Tomas_PO

Výborná francúzska komédia na tému lockdownu a Covidu. Spracované s nadsádzkou, francúzskou ľahkosťou a humorom, no zároveň s odkazom na vážnosť k téme. Najmä v prvej časti pobaví množstvo humorných sketchov, ktoré sme v rámci prvotných pandemických opatrení všetci dobre spoznali a dnes sa nad nimi už môžme (čiastočne) pousmiať. Suchá nitka neostane ani na susedských vzťahoch, online meetingoch, výučbe (a ich intrúderov), streamovačkách, či followeroch a samozrejme zákaze vychádzania. To všetko s citlivým, no zároveň ľahko vtipným odkazom na zdravotníkov, vedcov, ale aj pozostalých. Hodnotenie balansuje medzi 4 a 5 hviezdami, vzhľadom na doteraz (prekvapivo) filmovo nespracovanú tému plných 5. ()

hony23

Nahlédnutí do jednoho pařížského činžáku v době lockdownu, kde žije hypochondr s panickým strachem z Covidu, šílený vědec hledající vakcínu, zpěvačka zpívající o pandemii a správce mající manželku s Covidem v nemocnici. Spousta bláznivých postav, jenomže v pomalu vlekoucím se příběhu bez humoru. ()

VLADEK

Bylo mi doporučeno a měl jsem velké obavy, protože francouzský humor mě někdy míjí. Je třeba přečkat prvních pět minut a pak se to rozjede a skvěle jsem se bavil a pro mě zatím jednoznačně nejlepší film s tématem covid a lockdown. Velmi se Netflixu povedly české dialogy a dabing, ne vždy tak tomu je. Vřele doporučuji. ()

Emperor1

Francouzské komedie jsou na můj vkus poněkud afektované, takže je moc nevyhledávám (výjimkou jsou filmy s Funesem, pro kterého mám prostě slabost už od dětství). I přes žertovné figury a šprýmovné scény je to spíš smutná podívaná s šablonovitými postavami - což u komediální a zejména parodické zkratky chápu, ovšem závěr přešel do vyloženě vážné, emočně vyhrocenější roviny, tyhle žánrové skoky mě moc nebaví. Ale dodíval jsem se celkem bez problémů do konce, nemůžu říct, že by mě to vyloženě nudilo, tak tomu dám slušné tři body s vědomím, že Francouzi umí točit komedie pořád lépe, než v současnosti my. ()