Sidney Poitier, jeden z nejvýraznějších a nejuznávanějších filmových herců, vytvořil hlavní roli v dynamickém akčním thrilleru SMRT V PATÁCH. Nebezpečný vrah na útěku se ztratí policii v drsné horské divočině. Agent FBI Warren Stantin (Poitier) tak musí opustit důvěrně známé velkoměsto a vydat se do neznámých krajů, mimo civilizaci, kde se rozhodně necítí nijak jistě. Proto musí požádat o pomoc zkušeného stopaře Jonathana Knoxe (Tom Berenger). Jejich vztah má daleko přátelské idylce, ale jeden druhého potřebuje k přežití. Atmosféra ještě více zhoustne, když se Knoxova dívka Sarah (Kirstie Alley) stane poslední rukojmí vraha! (Warner Home Video CZ)

Hopper

Nadpriemerný thriller s pôsobivými exteriérmi Kanady, slušným obsadením z časov kedy Berenger nebol ešte taký vypasený a kopal takmer za prvú ligu. (Alley detto). ()

Eraserhead

Velmi dobrý thriller se skvělým duem Poitier-Berenger. Jen škoda toho městského finále. Zúčtování mělo proběhnout v divočině a byla by to pecka. ()

dormouse

Detektivka, která bohužel neobstojí v čase, na rozdíl od takové Francouzské spojky. Žádná z postav mne nepřesvědčila, že je tím, co hraje, a těžko můžu uvěřit, že si zkušená horská průvodkyně neporadí s městským psychopatem. ()

jane1106

Mírně nadprůměrná podívaná, která velice slibně začíná a podstatně slaběji končí. Zaujme ovšem krásnými lokacemi, díky nimž se stává tak trochu slabším předskokanem pro Cliffhangera, hudebním doprovodem a neobvyklou dvojicí detektiv vs. horal, jejichž potýkání se s divokou přírodou (zahřívání tělo na tělo;) a počáteční handrkování dodávají snímku příjemně odlehčený nádech. Poitier odhaluje svůj komediální talent, Berenger po Četě v další ,,chlapácké" roli a Kirstie Alley jako odvážná a nebojácná horská průvodkyně. Velmi povedená hudba. Slušné. ()

mourinho

Trochu pozapomenutý, přesto vynikající dobrodružný thriller odehrávající se v parádním prostředí drsných kanadských hor, kde agent FBI za pomoci zkušeného stopaře nahánějí nebezpečného psychopatického vraha. Škoda, že k přímé konfrontaci došlo až na konci, kdy se děj přesunul do malého poklidného městečka, i tak ale velmi dobré. ()

Ydrosten

Docela nedávno jsme se o tomto filmu bavily s kamarádama a i když jsme dokázaly prakticky odvyprávět celý děj , nemohly jsme si vzpomenou na název. Ano i já mám tento film rád a nejen tento. Ono bych řekl že ty starší kriminálky byly tak nějak dělaný z lásky k filmům a ne kvůli tržbám a grafům. Je to určitě škoda že se to kouzlo vytratilo. Dneska už takový filmy těžko najdete - to se rači hory natočí před zeleným plátnem. Krásné lokace a nenásilné akční scény , které přesto vtáhnou do děje. Vybavuju si s úsměvem scénu kdy na městského poldu vykoukne po ránu ten Los :-) ()

kkarx

Viděl jsem to už minimálně 3x, možná i 5x a nic bych na filmu neměnil. První půlhodina je drsný thriller, ke kterému se s příchodem vraha do hor přidává žánr buddy movie a survival. Díky této variabilitě film uběhne velmi svižně. Všechny tři hlavní postavy mají silnou motivaci. Vrah diamanty, policista ho dostat a horal zachránit svoji milovanou. Po technické stránce bezchybné, kamera snímá atraktivně přírodu a soundtrack patří k tomu nejlepšímu, co jsem z 80. let slyšel. ()

MickeyStuma

Poněkud neobvyklý Buddy movie, který však splňuje principy svého žánru. Agent FBI pronásleduje zločince, tentokrát v drsné divočině, v doprovodu zkušeného horala. A je více než jasné, že o dobrodružství ani v tomto případě nebude nouze. Sidney Poitier v roli v divočině nezkušeného, avšak ke všemu odhodlaného agenta FBI a Tom Berenger v roli horala, který i přes své zkušenosti stále sem tam nějakou tu chybičku udělá, tvoří skvělou dvojici. A ať se dostanou do jakýchkoli potíží, vždy se ukáže, že jeden bez druhého nemohou být. Člověk vs. příroda. Hory, lesy nebo řeky. Na přelomu 80. a 90. let to bylo hojně využívané téma. Každopádně i tento film má divácky atraktivní obsazení, vývoj děje s dobrým tempem a mnohé scény předvádějí fantastickou kaskadérskou práci. Těžko říct, jak to bylo v době uvedení, ale příběh je dnes už docela předvídatelný, neboť se od podobných filmů příliš neliší. Každopádně na takový film je scénář docela dobře promyšlený, i když v jádru poměrně jednoduše. Pořád se něco děje, takže o napětí není nouze, a neustálé pošťuchování hlavní dvojice je příslibem dobré zábavy. A když se k tomu všemu přidají úchvatné scenérie kanadské divočiny, jedná se o skvělý survival film, který je dnes bohužel značně přehlížen. A přitom jde v kontextu svižného akčního dobrodružství, poskytující dostatek všeho očekávaného, o skvělou filmovou zábavu. ()

Hapretor

debilita ... ale zabaví solidně ... krásná příroda ... dementní akce a minimalistické herecké výkony ... zlatý devadesátý ... ()

kocourMour

Slučná, ale ničím nevybočující akční krimi, odehrávající se v atraktivních scenériích kanadské divočiny. Film si pamatuji matně z dětství, hodně se mi tehdy líbil, ale dnes už mě tolik neokouzlil. Dát víc * nemůžu ani kvůli dabingu Stantina (Poitier) Petrem Štěpánkem, který mi tam vůbec nesednul a i díky němuž mi byla jeho postava dost nesympatická. ()

danny_21

Svérázný průvodce Berenger a drsnej černej agent Sidney, městský povaleč, vyráží kanadskou divočinou, aby lapili nebezpečného vrahouna a lupiče, který si navíc jako rukojmí vzal průvodcovu kost. Slušná krimi, která předvším boduje díky vzájemnému chladnému vztahu agenta a průvodce a hezkou přírodou, ale hodně ji sráží sterilní zakončení - 70 % ()

Nix

Dobrá kriminálka, která má spád od začátku až do poslední minuty. Je tu dobrodružná část, kde Sidney za pomocí horala Toma jde pátrat po zločinci, který má rukojmí. Není to těžký příběh ani složitý, ale užil jsem si to. Mám rád dobrodružné prostředí a celý je to velice fajn kriminálka na sobotní odpoledne. ()

Psycho.R

Thriller to úplně neni, spíš dobrodružný film s přídechem detektivky. Koukatelný je to pěkně uz kvůli přírodě. A Poitier je mi tu mnohem příjemnější, nez V žáru noci. ()

Clark_Kent

Divoká krajina kanadských lesů a solidně napínavý dobrodružný thriller. Ta scénka se Sidney Poitierem a mladým méďou, byla moc pěkná. ()

honzic

Poměrně vydařená krimi s dlouhou možná až zbytečnou přírodní stopáží, která postrádala větší smysl a zbytečně protahuje děj na dlouhou dobu. No ale jinak solidní akce, i když popravdě občas hodně trapně amatérská, film má nudné partie a pak docela spád, takže se dá dokoukat celý. Hodnocení: 70 % ()

VanBradley89

Škoda městského konce. Do té doby ucházející krimi v atraktivním prostředí hor. Z několika zajímavými pasážemi. Zajímavý nápad, že až do poloviny se můžeme jen domnívat kdo je vrah. A tvůrci nám to neulehčují. Partu podezřelých tvoří provařené tváře hrající především vrahy a psychopaty. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (viac)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (viac)