Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. (CinemArt SK)

StandikK

Tleskám. Po čase se zase čechům něco podařilo natočit. Příjemná romantická komedie ve která je sice od startu jasné, jak to může dopadnout, i tak velice příjemné shlédnutí. ()

krysarr

Takove nekonecne, predvidatelne, casto az trapne klisovite recitovani scenare. Chvilema tak do oci bijici, ze je pomalu slyset susteni stranek... Obzvlast vyzivne je recitovani dospelackych kecu skolkovymi detmi. Ale je to cele takove roztomilouske, ze se to dokoukat da :) ()

hypnos11

Je to divný, ale mně se to docela líbilo. Asi už začínám bejt stará měkkota. Je to sice předvídatelný a naivní,nicméně příběj je dost pohodový a roztomilý, ale nahoru to u mě vytáhlo solidní obsazení. Především tedy Matouš Ruml, fakt sympaťák, a Jana Pidrmanová, která je moc milá. Nakonec i toho Polívku mladšího jsem tu překvapivě dokázal skousnout. ()

Tangarinka

Vtipná rodinná pohodovka s krásnými pražskými exteriéry, příjemným hudebním doprovodem a kvalitním hereckým obsazením. Režisér a scénárista v jedné osobě Martin Horský zalovil v osvědčených hereckých vodách a vyplatilo se. Film je prošpikován vtipnými hláškami (nejlepší má malý Honzík). I když je děj občas trochu naivní a místy průhledný, je to milý příběh, plný letní pohody. ()

mew3

Nijak neuráží ve smyslu dělání úplných pitomců z diváků, čímž dnešní kinematografie velmi trpí a právě tady jsem z toho měl na začátku filmu opět strach. Naštěstí zbytečně. Je to milé, občas i originálně vtipné (nejspíš práce Bolka Polívky), ovšem celkově příliš umělé a bez jakéhokoliv zásadního zvratu či přesahu. Ale na současnou českou scénu vlastně docela lehce nadprůměr, celkově podprůměr. Nejdřív jsem dal jednu hvězdu, ale nakonec jsou to dvě, byť s velmi odřenýma ušima. ()

ancak

Netradičně optimistický, pozitivní, milý a pohodový film. Je to trošku pohádka, ale není to kýčovité či přehnané. Kdykoli si na film vzpomenu, vyvolává ve mně dobrý pocit a úsměv na tváři :) ()

ladyViolet

Taková nenáročná oddechovka. Škoda, že člověk už na začátku ví, jak to skončí. Čtvrtá hvězda za obsazení a pár vtipných replik. ()

Iloveporn odpad!

Další šílená česká romantická komedie. Bolívka a Balzerová, oba ročník 1949 takže když tam prováděli něco mezi líbnutím a francouzákem, tak jsem to vzdal. Nejsem Macron. Nevím, koho tyhle gerontofilní blbiny napadaj. Taky nemám rád klauny, takže koukat na Polívkova pseudopoetická čísla pro mentály bylo utrpení. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!