warrenur

Mystery linia prvych cca 5 dielov celkom funguje, hlavny cernossky predstavitel je uveritelny a uplne neirituje (hoci obcas ano) ani navstevnicka hotelu s "divnymi" obyvatelmi, v podani Dini Shihabi. Nasledne to vsak svojou detektivnou liniou, prvoplanovostou, ci absenciou atmosfery a logickymi dierami v zaverecnych dvoch dieloch takmer stratilo moj divacky zaujem a serial som dopozeral len kvoli uz investovanemu casu. Slabsi priemer a sklamanie z nevyuziteho potencialu. A prave atmosfericke mystery zalezitost velmi mozem....nuz nevyslo. 48% ()

zahadum

Mysteriózna cesta za tajomstvom kaziet ktoré vedú k ďalším otázkam a záhadám. Musím uznať, že zo začiatku to pôsobilo dostatočne tajomne a atmosféra naznačovala výbornú mystifikáciu. Záver ale spadol sám do seba a rozuzlenie sa nekoná. Dôvod prečo to tak je, že usledovať si celkovo tri časové roviny je náklad na hlavu v ktorom sa mystérium stráca a atmosféra rýchlo opadla. Celé to potom je o tom, že divák akokoľvek pozorný rozmýšľa kde sa stratil. A je sa kde stratiť keďže posledné epizódy v snahe to tajomno ešte viacej zauzliť idú už niekam odkiaľ sa ani pozorný divák nevráti. Je to škoda keďže to malo niečo do seba a možno to chcelo menej zamotávať a viacej tlačiť na dobrú atmosféru. Veľa tomu nepomohol ani predstaviteľ hlavnej role ktorý miestami vyzeral ako keby nechápal na akom natáčaní je a večne mal na ksichte výraz "  rejžo co to je ??? "     60 % ()

Bozvav

Za mne dosti utahené, byť určitá atmosféra tomuto seriálu nejde upřít. první díly dost o ničem, pak se to vcelku rozjede, aby se divák namlsal a nakonec zklamal závěrem, který byl dosti o ničem. Za mne spíše zklamání a 50%. ()

Twat odpad!

To mně Visser oči, jestli jsem koukal na stejnej seriál jako většina zdejšího osazenstva. Tohle byla ta největší mrdka, kterou jsem měl zatím od Netflixu tu čest vidět. Možná o to větší, že mě z nějakého důvodu donutila dokoukat se až do konce. Neodměnila se mi však nijak. Slow burn? Ani náhodou, tohle byla nudná píčovina nejhrubšího zrna. Ale aby to nebylo náhodou zas tak nudný, tak se za každým druhým slovem, v jakejchkoliv scénách, objevuje "fucking" anebo "shitty". A tahle fucking třešinka na zhnilým dortě neuvěřitelnejch postav, tě hodně rychle fucking začne srát. Prostě cool. Kdyby však nestačilo, že je scénář a plot na hovno, tak jsou vždy k dispozici debilně se tvářící anti-herci. Castingový režisérce by měl za tohle někdo narvat do prdele aspoň tři betamaxy. Pokud bych rozdával ocenění za nejméně sympatický cast, střílel bych hned od pasu. Herectví je v týhle sračce postavený vlastně jenom na tom, že někdo blbě čumí, respektive blbě čumí a u toho telefonuje. Bensone a Moorheade, měl jsem vás rád, ale tohle byl po Synchronicu poslední fucking hřebík do vaší rakve. Tahle kokotina se fakt musí vidět celá, abyste pak po zásluze mohli na tuhle sračku čpít síru, protože nic jinýho než hejt si tohle nezaslouží. ()

Rockerman

Solidní okultisticko - "jinosvětová" série s pomalu, ale jistě budovanou atmosférou. Poslední dva díly poněkud přeplácané, ale udrželo si to zajímavost a tajemno. Poslední záběr tradičně otevírá vrátka do druhé sezóny a myslím, že si k ní najdu cestu. Je to tak mezi 3 a 4*. ()

montongery

Doopravdy škoda konce, který způsobil, že pečlivě budovaná atmosféra a konspirační příběh ve stylu H.P. Lovercafta vyzněl jako teenage fantasy Stranger Things. Ale i tak cením velmi originální způsob vyprávění, super casting a držím palce, aby eventuální další série zase přinesly něco originálního s podobně skvělou atmosférou a přitom aby se tvůrcům podařilo rozvinout tento vesmír (ne jedno na úkor druhého jako teď, ale obě dvě věci zároveň!!). Potenciál tu je velký.. ()

fixaman

Téměř perfektní horová jízda plná znepokojivé atmosféry, kterou ale sráží uspěchaný konec, který je navíc otevřený. ()

yvona

Hodnocení moc nechápu. Mám v  oblibě téma různých přechodů dimenzí i časoprostorových smyček, ale tohle je tak stupidně zpracovaný, že mi děj často vyloudil pouze úsměv na tváři. ()

helraiser

Opravdu povedený sci-fi, fantasy, hororový seriál, který nám předvede kombinaci několik hororových subžánrů. Navíc se děj odehrává ve dvou časových rovinách a opravdu to funguje. Má to atmosféru, spád a povedené postavy. V podstatě není nic co bych nějak vytknul, snad až na ten konec, ale to je jen malá vada na kráse. Tohle se opravdu povedlo. ()

Daiker

No co napsat..... Příběh fantasmagorie, nesmysl..... Jakož to ateista jsem čekal něco reálného...... Nápad to byl skvělý, ozvučení (soundtrack) byl luxusní. Herci byli vybraní dobře....... Jen jsem čekal jiný děj ()

Vabr

Já ani nevím, jestli tenhle seriál mám počítat jako zklamání nebo ne. Přijde mi, že potenciál byl vcelku velký, ale to jeho využití? Nic moc. Zato musím ocenit Netflix, protože na jeho poměry se jednalo o docela slušný počin. Nápad sám o sobě je zajímavý, obecně hledání nějaké zmizelé osoby je lákavé téma, obzvlášť když je to pomocí V/H/S kazet. Co asi na seriálu nejvíce oceňuji je použití pohledu Melody, protože jsem se docela obával, aby tam nebyla jen ta hlavní postava a ty kazety, to by bylo totiž pěkně nudný a o hovně. Z těch dvou linek za mě byla rozhodně lépe propracována a zajímavější linka Melody. Ale tak to je snad samozřejmost, když se kolem ní dějou všechny ty divný věci, zatímco v přítomnosti až tak nic. Tu bych naopak zkritizoval - byla nudná, hlavní postava se chovala zvláštně a nelogicky, málo zvratů, nesympatičtější postavy obecně ve srovnání s minulostí a celkově ta jakási všudypřítomná nesmyslnost, která nebyla až tak velká, abych si nad tím trhal vlasy, ale bohužel tam byla. Postavy celkově jsou jakoby originální, ale nemusel jsem je. Záživnost dílů je prazvláštní a dosti skákavá - 1. díl navnadí,  u 2. a 3. máte problém, jestli vás to vůbec chytne, 4. se rozjede až na konci a poté to jede na takové vlně lepších 3 hvězd, až teda poslední díl mě lehce zarazil. Osobně bych seriál asi nedoporučil, protože jsem v něm toho nenašel, kromě V/H/S kazet a Melody, která byla sympaťačka už od pohledu, nic zajímavého nenašel. Vyhodnocení: První hodina nám odpadla, tak doháním resty 😁 ()

Rettry

Proč to prostě nemohla být osmidílná minisérie? Proč to musí mít itevreny kinec pro druhou sérii? Kdyby přepracovali poslední 2 díly a celý příběh uzavřeli, bude to za 5*... takhle ten závěr zabil dobře budovanou atmosféru a příběh... ()

ER

Chvílemi moc dobré, chvílemi ne. Hlavně linka s Melody drobí seriál do řady scén, které jsou mnohdy upovídané a přináší méně zajímavé postavy. ()

billinus

Povětšinu času povedená taškařice s motivy foundfootage, okultismu, Lovecrafta a multivesmíru v minimalistické provedení, které sází především na atmosféru (hudba!). Ač od počátku budovaná mytologie a pravidla "tajemna" dostanou v závěru na frak, jedná se příjemnou a v mixu žánrů a odkazů povedenou podívanou. Svůj velký díl má duo Benson & Moorhead, kteří stojí za kultovkami Spring, Resolution, Endless, Synchronic. Zde sice natočili pouhé dvě epizody, ale podobných prvků s jejich filmy má série poměrně hodně. Velký (ale zmatečný) je i vliv producenta Jamese Wana, který pravděpodobně může za průnik podobnosti z jeho Insidious vesmíru. PS: hudba - Geoff Barrow (Portishead) a Ben Salinsbury! např: Anihilation, Ex machina, Devs,... ()

vikino1

8 dílů= 7h a 10 minut nudy. Nebudu ani moc spojlerovat, když napíšu, že jinosvět je vlastně úplně stejnej jak ten náš, a bubák z televize nevyleze a nakonci nám nažene strach 10 sekund v zrcadle. Já čekal, že po 4 díle to začne být zajímavé, no po 6 díle jsem se těšil až bude konec. A rada na závěr, puste si třeba ságu Insidious - ta je defakto o tom stejném a je to podstatně lepší. ()

ŠpetaMarek

Nakonec spokojenost. Mix hororu, found footage, sci-fi a... ?fantasy? s bonusem ve forme vyznani lasky ke starym formatum. Popravde bych byl radsi, pokud by druhá řada nebyla, je to sice otevrene, ale ktery horor neni? ()

Najt

Další Netflixové překvapení. Tento kousek je mysteriózního charakteru a už od začátku buduje fantastickou atmosféru. Na produkci se podílí i James Wan, takže je to řizlé takovým light hororem. Tohle horor být nemá, takže je to fajnově nakombinované tak, aby to působilo hutně, temně a mrazivě a to se seriálu opravdu povedlo a zároveň aby se divák nebál. Spíše aby měl takové ty zvláštní pocity. No můžu říct, že tohle byla atmosférická orgie a temná stránka seriálu doslova přetékala. V podstatě od začátku nevíme vůbec nic a postupně se každým dílem dozvídáme více a více a skládáme mozajku souvislostí a utváříme fantastický příběh. Příběhově se totiž jedná o naprosto parádní dílo a po dlouhé době to je zase jeden z nejlepších příběhových sérii. Uvidíme jaka bude další řada. I když dle hodnocení jednotlivých epizod se průměr seriálu dostává na 4* tak jako celek to funguje a díky tý atmosféře a příběhu nemůžu hodnotit jinak. Víceméně každá epizoda měla chvíle, kdy jsem koukal a ani nedutal. ()

ellniora

Hrozná škoda promarněného potenciálu. Připomíná to trochu Stranger Things, ale ve zvláštní formě. První půlka byla lepší, tu druhou jsem dokoukala víceméně proto, abych to uzavřela. Poslední tři díly absolutní zklamání. Herci byli ale výborní, stejně tak hudba, nicméně na druhou sérii se netěším. Škoda. ()