Nick182

Mám rád horory. A tento seriál je skvostný hororový zážitek... Není potřeba obrovského množství Gore akce, aby byl film či seriál děsivý a navodil brutální atmosféru. Bavilo mě to od začátku do konce. Po dlouhé době mám pocit, že se i v dnešní době najdou skvělí tvůrci a uvěřitelní herci. 5/5 ()

FildasCZ

Já Vám nevím. Drama, horo sci-fi. Herci mi příjdou v pohodě prozatím což by mě u hororu štvalo nějaké paka. Hodnotím to zatím rozpracovaně. Opravdu seriálu, co má 77% původně 81% jsem čekal fakt víc, ale po prvním díle nehodlám dělat závěry, ale moje prognózy kladně nevypadají.  Jako čekal jsem ten horor a ono nic. Jasně bylo tam napětí o tom žádná, ale v zásadě se moc nestalo. uvidíme zda se to ještě rozjede a nebo skončíme po druhém díle, jako vždy. Spíš je to tajuplné drama pak bych byl víc shovívavější.  Upřímně by mě zajímalo, co tady recenzující považují za horor, když tohle je podle nich masterpís. ()

VeronicaLake

Nuda. Nudaaa. NUDA. Nuda, nuda, nuda. NuDaAaaa. Nuda. NUDAAAAAAA. Nuda. NUDA. Nuda. Nuda, no. Nuda. Akože vizuál dobrý, nápad vpoho, Maggie Lin... teda pardón Annabelle Cho impertinentne uletená. Má v sebe presne takú tú 90tkovú vlnu. Ale inak je to prekombinovaná nuda. ()

Lucka114

Seriál som si išla pozrieť na základe titulky recenzie, ktorá vravela,že je tak desivý, že po ňom nezaspím. Do kelu, a ja som zatiaľ zaspala pri každej časti .... Čo sa mi ale veeeeeelmi páči je tá podivná, dokonalo hnusná hudba/zvuky alebo ako to nazvať, to je jednoducho top... ()

Morb

Méně je někdy více. Scénárista měl evidentně několik nápadů a chtěl je nacpat do osmidílný série. (spolery!) - Tajemný ohořelý pásky, několikrát vyhořelej dům, návyková plíseň, sekta, démon zaručující plodnost, vražda bratra. Ve chvíli, kdy skript k seriálu píše 6 lidí, každej v něm chce udržet svůj nápad a rozpočet je jen na 8 dílů, nemohlo to jinak dopadnout. ()

matko2351

Vsetkych 8 casti mi trvalo pozriet dost dlho, dokonca som uvazoval ze to asi ani nedopozeram. Aj napriek tomu ze ma prve casti zaujali a stala sa z toho zavislost, ktora bohuzial velmi rychlo opadla. Po poslednej casti serial hodnotim premierne na netflix. Nicim vynimocny, nic co si budem pamatat o rok, ak teda nevznikne druha seria. Miestami to bolo napinavé, miestami nudné. Podla mna, kludne stačilo 6 casti, uzavriet to nejako inak a bomba by bolo na svete. ()

Aceboris

Zlatánina, viacerých žánrov v jednom tentokrát nepomohla. Prvá polovica sa mi veľmi páčila, bola atmosférická, mysteriózna, tajuplná. Čo mi však chýbalo, bolo viacej skúmania pások čo je na nich, žiaľ príbeh tvorila omáčka okolo a to napätie z pások sa úplne stratilo. Neskôr sa to zvrtlo na niečo čo sa dá ťažko pomenovať, scifi, okultizmis, rôzne dimenzie. Pripomenulo mi to seriál Fringe. Keby nebolo také množstvo seriálov, lepších a zaujímavejších , tak tento by mal možno aj lepšie hodnotenia.   Za mňa pozerateľné 5/10 SPOILER: Seriálu možno uškodilo aj to, že hneď od začiatku počítali z pokračovaním, netvrdím, že je to zlé, ale niektoré by mali zostať pri jednej sérii a poriadne využiť potenciál, záver prvej série stratený v inej dymenzii a poďme pátrať kde je. Tak ako sa pátralo celú prvú sériu po jednej osobe, teraz to bude po druhej. Čo prinesie nová druhá séria ma vcelku zaujíma. ---- Update 13.1 2023: Takže Netflix 2 sériu zatrhol, opäť niečo čo zostane navždy otvorené. ()

W0ltericek

Popravdě jsem přemýšlel kolik tomuhle filmu dám. Příběh je dost komplexní až se z toho stane kaše. Nejvíc mě sralo když Dan odněkud něco vytáhl nebo zatloukl na stěnu a z ničeho nic najednou zjistil že ta stěna je dutá. Ten konec je takovej nepředvídatelnej ale předvídatelnej už od začátku že se na konci stane něco velkýho co nikdo nebude čekat. První 3 epizody jsou dobrý až tak že bych jim dal 9/10 ale od 4 epizody to má horší příběh a nedával mi smysl až ke konci kde to začlo dávat smysl. Nebudu lhát ale cgi nebylo nejlepší. Ale když to tak shrnu tak je to fakt bomba. 8,5/10 ()

Rock4ever

Jestli pro mě v poslední době nějaký seriál nebo film naplnil definici slova pastiche, pak je to jednoznačně tenhle vyhypovaný a zoufale prázdný počin z netflixí sériové montovny. Frankenštajní slepenina všech myslitelných žánrů, která deklamuje tu přiznaně, tu nepřiznaně stokrát omletá klišé. K uzoufání nudné, překypující nesympatickými hrdiny v čele s doktorantkou dokumentaristiky na FSV UK a amatérskou kameramankou Melody, která poctivě drží celých osm dílů jen jeden výraz - jako by se měla v příští sekundě pozvracet. Odkazy na Shining, Inception, Kruh, Dark, Stranger Things a já nevím co ještě, nekonečný pocit déjà vu a nasranosti, že něco takového může v roce 2022 okupovat první příčky sledovanosti. Mám chuť olíznout plíseň v koupelně a vyvolat boha Kálegu, ať už pošle tenhle svět s konečnou platností do hajzlu. ()

sommernachts

I´m all in for slow burn, ale čo je veľa, to je veľa. Toto malo mať tak 2/3 stopáže a bolo by to veľmi dobré, na hranici skvelého. Nápad je fajn (aj keď nie príliš originálny... je tu niekto, komu pointa nedošla najneskôr na konci tretieho dielu?), väčšina prevedenia tiež, mix found footage + klasické filmové rozprávanie v poriadku, ale tých zbytočných záberov... ()

melmoth

Archive 81 je podarený prírastok do seriálového sveta. Samotný prvok video reštaurácie je markantne nevyužitý, dej neprináša nič prevratné, ani prevratne originálne. Skrátenie na 6 epizód by projektu prospelo. Herci hrajú dobre, atmosféra je správne znepokojujúca a úvodné pátranie po odpovediach vťahujúce. Horor, ktorý poteší hororového aj nehororového diváka, zároveň však dielo, ktoré si asi nebude chcieť pustiť opakovane ani jeden z nich. P.S.: osobné uznanie za použitie Love Will Tear Us Apart od Joy Division. Viac tu ()

Dakota1978

Bylo to tak na 3,5 hvězdičky, ale zaokrouhluje se přeci nahoru. Sympatičtí herci, celkem slušný scénář, lehce překombinovaná pointa a zašmodrchaný děj, kde se různě proplétají časové linie atd. (ovšem dalo se usledovat). Mi lehce vadil pouze závěr, který jsem neuměl zpravovat, jednoduše tomu chybělo trochu logičtější rozuzlení. Souhlasím s hodnocením Radek99. Ještě bych zmínil a pochválil brilantní hudbu. ()

TomLaik

Nebýt toho, že poslední díl je sračka zcela podkopávající vše co jsme viděli, dal bych 5*. Do té doby skvělá podívaná, hodně pomalá, ale mysteriózní atmosféra a hudba naprosto podmaňující a vždy jsem se těšil na další díl :) Vzhledem k tomu jak to zakončili je ale dobře že další série nebude. ()

Cinex_studio

Nějak nevím, kde mám začít. Jsem milovníkem podobných seriálů a tak nějak podivně strašidelných paranormálních projektů, a právě to jsem od tohoto seriálu čekal. První polovina seriálu je totiž přesně to, co mám rád. Bojíte se a nevíte čeho. Napětí je všude kolem vás. Closeupy ve vás vyvolávají pocit stísnění a mírného stresu. No.. A kéž by to tak zůstalo do posledního okamžiku. V druhé polovině seriálu si totiž začnete všímat laciných CGI, které jsou již na dobu výroby seriálu opravdu mimo a i ve scénáři začnete nacházet jednu díru za druhou. Bohužel se tak z naprosto skvěle rozjetého seriálu stane v naprostém finále opravdu nepovedené béčko, které se snaží šokovat, ale nijak se mu to nedaří. No, a tak nejen že si seriál nevysloužil slibovanou druhou sérii, ale i já mu nemohu udělit hodnocení vyšší, než 3. Sic by dvojka dávala možná větší smysl v ohledu na konec, ale ta první polovina je vážně skvělá. ()

Radovan.Long

Po měsících minisérií, které byly jen ztráta času jsem spokojen do sytosti.Musím říct že celá ta "Slow Burn" záležitost a koketování s jinými dimenzemi tam opravdu funguje.Narozdíl od podobných to hltáte, jako kdyby to byl dokonce dokument.Zcela spokojen a mrzelo mě že to mělo jen tak málo dílů.Doufám v další řadu, protože konec je otevřený. ()