Old Henry

• Kanada Old Henry (viac)

Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

TheSpearCZ

Tohle je přesně western, tak jak si ho představuju. Kratší, ale účelový, povedená režie i soundtrack, velké budování, které spěje do velkolepého a šokujícího akčního závěru s velkým zvratem. Za tohle by se nestyděl samotný Clint Eastwood a jedno z velkých překvapeních roku. Čisté 4* ()

warrenur

Po znacne dlhej dobe opat nadpriemerny western so sice prostym pribehom i dejom, ale velmi dobre zrezirovany a herecky dobre obsadeny. Zaver celkom akcny a drsny. 70% Vidiet tam miestami tiez, aku presnost asi mohli vtedajsi strelci dosahovat, ked si to palili od boku, len v pomyselnej linii hlavne, bez pouzitia mieridiel. :) Tim Blake Nelson mi pripomenul i vtipnu postavu prvej westernovej poviedky v "The Ballad of Buster Scrugs" od Coen-ovcov spred, tusim, 3och rokov. Davam do pozornosti. A ze synak robil kraviny? Nuz v puberte, kto nebol zvedavy a buril sa voci rodkom, ze? :) ()

Rathalos

Nenapadny,ale vyborny western,ktory ma prijemne prekvapil po kazdej stranke,kvalitne natocena zalezitost,herecky dobre zvladnuta,pribeh fajn a ku koncu pride aj k zaujimavemu prekvapeniu,nepoznam rezisera tohto filmu,ale musim ho pochvalit,len tak dalej...:-) ()

Rockerman

Jedna z nejslavnějších postav divokého Západu ožívá v tomto solidním westernu. Podle wikipedie měl by být v roce 1906 už 25 let po smrti, ale nevadí. Klasika - pomalé tempo, dobrý a dobře vypointovaný příběh, závěrečná přestřelka. Nic nového, ale dívalo se na to dobře. ()

sadlokan

Takhle se postavit k tomu prvnímu střílení!To bych odpustil tvůrcům i kdyby nemohli nastartovat koně,blili po shlédnutí mrtvoly na vepříky a zapálili celou prérii zipákem.Což se ale nestalo.Tak se alespoň zjevil Zombie the K a zaťukal na nebeskou bránu. ()

ER

Minimalistický děj, který využívá všechny filmové prvky na maximum. Zvuk vrzající podlahy i když se našlapuje opatrně, kulky,zavrtávající se do dřevěné stěny. K tomu gradace děje, patřičné herecké výkony a osudovost, která sálá z každé scény. Masakr může začít a budou si chrochtat nejen prasata na farmě. Snad jedině herecký projev syna ( a herec sám ) mi nesednul a finálová pointa už tak trochu "opisovala" z jiných filmů . ()

Maximilianus

Komorný western s pomalým tempom, vďaka ktorému si divák ten záver vychutná ešte viac. Film nijako objavný,  ale zasa na druhej strane poctivý a verný žánru. 7,2/10. ()

Brooks

Jednoduchá, archetipálna westernová storka, odohrávajúca sa na jednej lúke, ale poctivá, s jedným prekvapivým zvratom a jednou slušnou prestrelkou. Jej jedinou výraznejšou devízou je charakterovo zaujímavý hlavný hrdina, stvárnený charizmatickým Timom Blakeom Nelsonom. 3* ()

celticek

Možná později přidám další hvězdu, pocitově tak 3.5-4. Dějový twist se mi líbil - začal mi v hlavě hlodat červík od první chvíle, co jsem slyšel McCarty. Celou dobu jsem si myslel, že byl Billy levák. A ono ne - jenom je na jeho jediné dochované fotografii mnohokrát vyobrazen zrcadlově. Údajně ale uměl střílet přesně levou i pravou současně. Mám pro něho slabost. Herce, který ho ztvárnil vybrali dobře. Nikde žádná ženská, ani černý, ani žlutý, ani teplý, ani nebinární = ideál. Pokud teda nevadí, že se tak dohromady minutu mluví španělsky. Závěrečná přestřelka je velmi povedená. A víte co, já tu 4 hvězdu dám. Bylo to totiž lepší než včerejší Hauptmann. ()

SAINTS

Old Henry je najlepšia variacia revizionarskeho westernu s velmi zaujimavým hrdinom Henrym McCarthym.Muž záhadnej minulosti a zdanlivo obyčajnej prítomnosti teraz žije na územi Oklahomy v roku 1906 zo svojím dospevajúcim synom.Old Henry síce neponuka v ramci žanru vela nového,ale samotný príbeh je vyrozprávany a nakrutený velmi dobre a výborný je aj herecký vykon Nelsona ako utiahnuteho ovdoveného farmára,ktorého násilna minulost príde vhod,ked pomôže zranenemu cudzincovi,ktorého hladaju velmi nebespeční muži. ()

Mamlas

Velmi pomalé a nudné kromě závěrečné přestřelky staříka s hordou kovbojů a i ta byla vlastně pomalá a nudná. (24%) ()

miki68cz

Nečekal jsem mnoho,, ale dostal jsem přesně to, co jsem si tajně přál. Western jak má být syrový, brutální, opravdový, napínavý, jednoduchý příběh, výtečné herecké výkony, perfektní kameru, skvělý zvuk. Co víc si přát, snad jen hlavního hrdinu jak z románu, psance, polepšeného banditu v jedné osobě........... Pokud máte rádi westerny, tenhle film vám udělá radost, vřele vám jej doporučuji. ()

Solverino

Vynikající nápad (bohužel) totálně doprasený ženským pohledem na věc a ženskou představou o naprosto *cool* pistolníkovi, který by se v reálu tehdejší doby nedožil ani plnoletosti. Škoda, mohl to být plný počet. Ale ta WTF scéna je i tak docela dobrá.... ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)