1. MISE

Česko, (2021–2022), 40 h 38 min (Minutáž: 55–63 min)

Jan Dolanský, Marek Němec, Kristýna Leichtová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Sára Rychlíková, Radúz Mácha, Annette Nesvadbová (viac)

Dvanáct osobností, dvanáct příběhů a jeden společný cíl: být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici postaví dvanáct mladých lékařů před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná. Obstojí jen ti nejlepší, nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí. Profesní linku mediků i jejich školitelů proplétá i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím. (TV Prima)

Recenzie používateľa MartinTerran k tomuto seriálu (38)

Všichni jsou už v Libyi (2022) (E22)

Případ dítěte docela zajímavý, jinak se řeší osobní problém, který byl na konci minulého dílu zmíněn a dle ukázky se potáhne minimálně v další díle. Marek v tomto díle moc nebyl tak ani moc vtipu nebylo, až na Fryvaldského ten je taky fajn. ()

Dráždit kobru (2022) (E23)

Řeší se hlavně vztahové peripetie a případ je jen jeden, zato zapeklitý, ale ve výsledku nakonec jednoduchý. ()

Kaj se za svoje hříchy (2022) (E24)

Další fanatik, ale na světě jich je hodně, takže proč ne? A navíc aspoň se svými zraněními neobtěžuje lékaře. Těhotenství se pořád řeší a ještě chvíli to asi potrvá. PS: chtělo by to už titulky k "rusky" mluveným pasážím, začíná jich tam být už dost a my z mladší generace již nerozumíme. ()

Nákaza (2022) (E26)

Opět nákaza, ale nyní trochu jiná. Dále se řeší osobní věci. "Kapesní" analyzátor vzorků vypadá dobře a zajímalo by mě jestli se na něčem takovém i pracuje v realitě, určitě by se to hodilo. ()

Derby (2022) (E27)

Po dlouhé době opět dost vtipný díl. Soutěž s cizí jednotkou je dobré zpestření a vtipy na Slováky byly drsné ale vtipné. V dnešní době již každý ví kde je Vyšné Nemecké, ale to v době natáčení nemohli vědět. A co se týče případu amputace, tak to už při určitých nemocí je, že je lepší to dát pryč než se trápit. ()

Otec roku (2022) (E28)

Po minulém vtipném díle, jdeme do extra vážného dílu, zaměřující se na rodinná dramata. Případy nic extra zajímavého, jen jak vyškolil Hofa bylo vtipné. ()

Létající muži (2022) (E29)

Dobrý díl, podivná zranění mají poněkud jednoduché vysvětlení. Chytání zloděje fajn. ()

Dej si odchod (2022) (E30)

Drama mimo nemocnici pokračuje, ale v ní je docela zábava. Padají dobré hlášky a dost jsem se pobavil. Čarodějem třetí kategorie to zabil! ()

Military feng-šuej (2022) (E31)

Standardní díl, komedie před tchýni pobavila a vojenští doktoři co ztratily iluze působili dost reálně. ()

Boxuješ jak dalajláma (2022) (E32)

Opět hrají prim osobní dramata některých postav a ředitel hraje nějakou svoji hru. V tomto díle není žádná lékařská "záhada". ()

Malá holka (2022) (E33)

Zase o něco zábavnější díl, Němec docela hláškuje. Kopáč luxusní magor, ale jo i takový mezi námi jsou. Honza chuj, zase to podělal, když už se k něčemu rozhodnu, tak jdu do toho. Hlavní sestra jako detektivka dobrý. ()

Apartmá s manželskou postelí (2022) (E34)

Standardní díl, drama jak v nemocnici tak i mimo ní. Rasputin teda mega frajer to jsem netušil. ()

Bomba (2022) (E37)

Opět zase vtipnější díl, když Němec uzemňuje doktory i ředitele. Drama Klocové stále pokračuje a vypadá to, že příští díl bude extrémně napínavý. Usmíření ústřední dvojice je dle mého dobrý tah. A mladá těhotná, že by konečně dostala rozum... no uvidíme. ()

Otcové a děti (2022) (E38)

Vskutku dramatický díl. Němec působí jako dobrý "mafián", jak tam chodí s kufříkem peněz a ani ředitel ho nechce, což je docela vtipné, ale chápu, že by se finančák asi ptal kdyby je přidal. Příběhová linka s otcem Mariky dořešena. ()

Bažanti v mixéru (2022) (E39)

Fáze mixér zahájena a jedeme pravděpodobně do finále. Dostal doktory pod tlak a vidět jak reagují to je vojenská klasika. Růžičková v tomto díle charakter to se moc nevidí a ta holka jak hned sjela Vlacha byla dobrá. Hláška "byl jste sjetý jak gumy" pobavila. ()

Tátové jsou potřeba (2022) (E40)

Dobrý díl, doktor packal se mstí a ne zrovna férovým způsobem. ()

Tým (2022) (E41)

Zábavný díl, téměř každý měl aspoň jednu zabijáckou hlášku. Psychologický experiment byl zajímavý a chápu ho, stejně tak i reakci testovacích subjektů. Růžičková standardně nesnesitelná a v začátku neetická. Poté se to snažila napravit, ale nevím jestli úplně dobře. V případu těhotné to vidím racionálně a souhlasím s mužem, ale nakonec našli nejlepší řešení. ()

Čtyři z šesti (2022) (E42)

Dobrý závěr seriálu, tak nějak jsem si to představoval. Jen potom to museli ještě zdramatizovat, ale co už. ()