Premiérový díl prvního českého seriálu o obdivuhodné profesi vojenských lékařů. Speciální vojenské jednotky zachraňují civilisty, ohrožené skupinou teroristů. O zraněné se starají mladí vojenští zdravotníci, někteří z nich jsou možná ale až příliš agilní. Jak dramatická situace dopadne? Rovnýma nohama vstupujeme do zahájení speciálního armádního projektu 1. MISE, jehož cílem je vybrat nejlepší vojenské zdravotníky pro mezinárodní oddíl rychlé reakce. Zázemí 1. MISI poskytuje nemocnice v Rubavě, která se stala nemocnicí vojenskou, ale nadále zajišťuje i zdravotní péči pro okolní okresy. Poznáváme dvanáct účastníků kurzu, kteří mezi sebou budou soupeřit o čtyři místa v prestižní jednotce. Celému dění dominují dva primáři, internista plukovník Hofman a doktor Hofbauer. Je jasné, že budeme svědky jejich profesního i osobního souboje. (TV Prima)

luciasce

Víte jak Amíci točí furt o vojácích, jak jsou na ně hrdý a filmy/seriály jsou velmi obstojnou ukázkou armády a hrdinství a hereckých výkonů. No tak tady nenajdete ani jedno. Ani hrdost, ani schopnou armádu a ani dobré herecké výkony. Scénář bych napsala i já a to scénáře psát neumím a klidně bych si tam i zahrála a to hrát neumím a vypadalo by to úplně stejně. No, vím, proč nekoukám na české seriály. Téma krimi + téma doktoři, které vládne české seriálové scéně, slepili dohromady a vznikl z toho military guláš s pachutí. ()

bourec

První, ale také poslední díl, který uvidím. Tušil sem to, že to bude v podání Primy klon Sestřiček a Modrýho kódu. Papundeklový kulisy, chvílema jak nějaká studiová reality show, a jinak nic. Jedinou změnou jsou scény s výcvikem vojenskejch doktorů-spacialistů. A to je málo. Ta Prima je slušně zoufalá. 20%. ()

Big Bear

Quilty pleasure sit-com! :-). Nic jiného mne jako lepší přirovnání nenapadá. Když jsem viděl upoutávky, přiznávám, že jsem byl zvědavý. Tušil jsem kupu srandy a nespletl jsem se. Prima nenatočila nic jiného než Zelený kód. Do nového seroše vytahala z modrého kódu pár herců, dala jim jiné role a do kulis špitálu Rubava nacpala partu vojenských lékařů. Konečně si někdo všiml, že je Honzovi Dolanskému 43 a že ho neustále obsazovat do rolí teenagerů či zastydlých třicátníků do nekonečna nepůjde. Bohužel tohle je zase extrém z druhé strany. Hraje tu drsného plukovníky přičemž to drsného míním rádoby, protože to navíc místy dost dře. K tomu je vojenskej doktor, takže je mi ho fakt líto když ho vidím drmolit ty složité lékařské názvy zákroků a navržených léčebných postupů o nichž ví asi tolik co já o motoru bévépéčka. Sekunduje  mu další tavárišč palkovník tentokráte psycholog Řezníček. Ten je o pár jar starší a přesto tu hraje chrabrého a samozřejmě taky drsného vojáka. Skupina absolventů jsou pro mne nové tváře, ale pár slečen je velmi pohledných (doufám, že kudrdlinkatá Lucka Ducháčková v kurzu obstojí!)   a tak kdo má rád pěkné holky v maskáčích, přijde si na své. Herectví omladiny je takové spíše rozpačité. Protipólem zeleným gumám je Marek Němec. Jedná se o velmi kvalitního herce (a dalo by se už říci i zkušeného doktora .-) ) u nějž je mi záhadou proč přebývá v těchto hrůzách. Nicméně je to on kdo docela baví a jeho narážky na Dolanského jsou leckdy fakt vtipné. Původně jsem si to pustil jen abych prosondoval nový seroš, to armádní prostředí je přeci jen v našich vodách nemocnic a ordinací v zahradách růžových barev něco jiného. A už jen upoutávka s uvodní písní při níž u zpěvu Noida Bárty musel Kryl bušit na rakev nabízela hromadu nechtěné zábavnosti. Nebudu napínat , viděl jsem první díl a nadchlo mne to natolik, ža mám za sebou i trojku. Neskutečná bžunda. Z lékařského hlediska je to naprosto mimo (např scéna kde psycholog vyšetřuje jednoho ze zasažených vojáků bojovým plynem neznámého původu) a z hlediska AČR už úplně :-). Konec konců sama armáda vydala prohlášení krátké a stručné jak jen to vojáci umí ,, že tohle s AČR nemá nic společného a rozhodně se k tomu nehlásí" :-). A já se těším na čtvrtý díl, to zas bude srandy kopec. Výhodou je, že s každým dílem vypadne jeden z frekventantů, takže by z toho nemusel být nekonečný seriál. Za tu zábavu dávám za jednu hlemu s červeným křížem! * ()

Bleught odpad!

Nedobrovolně (na návštěvě) jsem shlédl podstatnou část jednoho dílu tohoto čehosi ještě teplého, kouřícího, smrdícího a hnědého, konzistence tekuté a nechápal jsem, co je také možné v těchto končinách natočit.. Čemu se tohle cosi může líbit? Záměrně neříkám komu, protože fanoušek tohoto čehosi nemůže patřit k druhu Homo sapiens sapiens, ale spíš k Homo ergaster, nebo spíš Pongo pygmaeus . Na jiných návštěvách téže domácnosti, kde televize jede snad i v noci a ani tam se jim toto cosi nelíbí, občas shlédnu i klenoty typu Ordinace... a musím konstatovat, že to jsou proti tomuto čemusi ještě umělecké klenoty. Protože na hlavní stránce tohoto čehosi jsou recenze a hodnocení demokraticky zablokovány dávám hovnocení sem, protože nehodlám věnovat ani vteřinu času zjišťováním, který díl to byl. Tohle by snad mělo být trestné.... ()

mira007

První díl novinky z vojenského prostředí od Tv Prima a koukám vojáci, tanky, samopaly a koukám, koukám a vidím po pěti minutách Modrý kód. Jako fór dobrý , jako žhavá podzimní hitovka hlavního vysílacího času mizérie. Neutíkám od Netflixu, abych se durdil u českých televizí a pak teatrálně sázel odpad, že tam nenacházím quality tv, ale tohle je regulerně šílený i mezi svými soukmenovci podobné tvorby. Dám jednu hvězdu za dvě věci: 1) já se bavil nad tím jak je to nechtěně trapný, ( jako proč tam furt ti vojáci řvali ? to nebyla jednotka mediků ale jednotka nedoslýchavých ) nevěrohodné, směšné 2) Beáta Hrnčiříková - další z ostravského divadla Mír, díky jejíchž streamům byla vystřelena před kameru až do Prahy ( Rubavy ) ()

• Předpremiéru sledovalo 889 tisíc diváků (15+). Byl to nejlepší výsledek z pořadů vysílaných po 20:00 v této divácké kategorii. (rublik05)