1. MISE

Česko, (2021–2022), 40 h 38 min (Minutáž: 55–63 min)

Jan Dolanský, Marek Němec, Kristýna Leichtová, Pavel Řezníček, Roman Zach, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Sára Rychlíková, Radúz Mácha, Annette Nesvadbová (viac)

Dvanáct osobností, dvanáct příběhů a jeden společný cíl: být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici postaví dvanáct mladých lékařů před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná. Obstojí jen ti nejlepší, nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí. Profesní linku mediků i jejich školitelů proplétá i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím. (TV Prima)

Recenzie používateľa MartinTerran k tomuto seriálu (38)

1. MISE (2021)

Dobrý seriál s lékařsko-vojenského prostředí. Takový odlehčený Dr. House po česku s vojenskými záležitostmi. Dolanský jako velitel je brutální a zdatně mu sekunduje Němec. Mladí herci/herečky jsou v pohodě. Více info v mých komentářích u jednotlivých epizod. Hodnocení: 64/100. ()

Hof a Hof (2021) (E01)

Dobrý pilot, jasně naznačí směr seriálu. Lehce mi to připomíná Dr. House po česku. Dolanský jako velitel je brutální a zdatně mu sekunduje Němec. Mladí herci/herečky jsou v pohodě. ()

Příliš úspěšná praxe (2021) (E02)

Sice to není komediální seriál, ale při tomto jsem se fest nasmál. Rozpory mezi Dolanským a Němcem jsou výborné a jejich hlášky luxusní (hlavně od Němce). O poznání lepší než pilot. ()

Kdo s koho (2021) (E04)

Tradiční díl. Řešení problému zajímavé, ale netuším jestli by to šlo/prošlo, ale tak dejme tomu. ()

Dva proti všem (2021) (E05)

Trochu jsem se bál, že to časem bude moc repetitivní, ale to se nepotvrdilo, vždy vytáhnou něco dalšího a docela i zajímavého. Experiment zajímavý a řekl bych, že i odpovídá realitě. ()

Vyjednávač (2021) (E07)

Velmi zajímavý díl, s mnoho myšlenkami na závažné témata ať už šikana či ezo šarlatánky. ()

Z kola ven (2021) (E08)

Opět zajímavý díl s ponurý závěrem. ()

Králík od Olgy (2021) (E09)

Opět vcelku zajímavý díl. Pár vtipných hlášek a poměrně akční díl. Dojem trochu kazí ta nová bloncka tu mohli úplně vynechat. ()

Vyhoďme ho z kola ven (2021) (E10)

Opět je zde pár vtípků, zajímavá/obtížná diagnóza à la House a napětí, které by se dalo krájet. ()

Vyšší princip (2021) (E11)

Němec opět perlí, vyšetřovaní fajn a je fakt, že takové zvěrstva se hlásit musí a nedat se zastrašit. "Lady terminátor" fajn, ale diagnóza se dala očekávat. ()

Kde je to jelito? (2021) (E12)

Poněkud slabší díl zaměřující se na osobní životy postav. Případ zajímavý, nejdřív jsem myslel, že to jsou nějací konspirátoři, ale nakonec ne. ()

Osudová chyba (2021) (E13)

Přidání dítěte do seriálu dochází k vtipným situacím, ale obsahově prázdným čili zbytečným. "Starej tata" typický příklad nejdu k doktorovi ani s hlavou pod pažou, takové všichni milují! Fušerský zákrok zřejmě ještě bude mít dohru, ale je fakt, že hlásit se to musí. ()

Štvanice (2021) (E14)

"COVID" dorazil už i do seriálu i když jen naoko. Jasně jde o cvičení, ale nevím jestli je reálné aby ve 3 lidech něco takového vyšetřili i když je potencionální epidemiologická situace na začátku. Rozhodně to ale bylo zajímavé. K případu, nevím jak se dezinfikuje kytara, ale tak dejme tomu. ()

Danajský dar (2021) (E15)

Dle mého slabší díl. Co se týče předchozích komentářů - tady nejde o to, že by ten "flákanec" nezasloužil a ani o to, že by to Hof třeba taky udělal, ale o to že správný "vojákodoktor" musí mít pod kontrolou emoce aby v boji neudělal kravinu, která by ohrozila bud sebe nebo i ostatní. Proto to taky dopadlo jak to dopadlo. Případ nastávajících rodičů zajímavý a nepravděpodobný jak tam zmiňují, ale možný. ()

Netopýr (2021) (E16)

V pohodě díl, Němec zase hláškuje jako ze začátku. Údržbář brutální týpek by se jim hodil do toho projektu. ()

Hofbauerova milenka (2022) (E19)

Zajímavé případy, lze vidět že člověk je opravu všežravec. Jeden z adeptů je v tomto díle hotový Colombo. ()

Ikarus Brutus (2022) (E20)

I profík se může zmýlit, hlavně když pospíchá a nedává pozor. Podvodníci jsou všude tak to holt je. Standardní díl. ()

Díra v hlavě (2022) (E21)

Při sledování tohoto dílu se mi, ani nevím proč, vybavila píseň Dana Landy Včera mě někdo trefil. Fanatismus je vždy škodlivý a mnohdy i nebezpečný, tak to prostě je. ()