Hellraiser: Návrat mrtvých je poslední a nestrašidelnější díl zabijácké série. Zlo je opět stělesněno v postavě Pinheada (Doug Bradley), který vede armádu mrtvých, kteří vracejí k životu a mají ovšem velkou žízeň po krvi. Aby rozkryla jejich děsivé tajemství, pronikne do tohoto zabijáckého společenství reportérka v přestrojení Amy Klein. Každým okamžikem však může být odhalena a to by byl její konec… Je jisté, že Pinhead Vám, opět v celé své kráse, přinese další ďábelskou noční můru, na kterou jen tak nezapomenete! (oficiálny text distribútora)

djbarrel

Poněkud slabé pokračování jinak poměrně úspěšné série. Celý děj je takový nelogický a nepravděpodobný. Reportérka je opravdu na kudlu do zad, ale asi ne jen ona, ale je jich víc. Herci nic moc, atmosféra žádná a o hororu se ani nedá mluvit. Kdyby na poslední chvíli nenapochodoval Pinhead a neposlal celý společenství "Mrtvounů" do pekel dal bych snad Odpad! 30 % ()

Nikolas__

Po hrozném šestém díle mírné překvapení, ta zápletka, včetně hlavní postavy, měla potenciál být vážně dobrá, ale jako by to nedotáhli do konce. Strašně mě mrzí že se tu s tím napětím a hororem nepracovalo více (lépe), a všechny snahy o děs se tak nějak míjely účinkem. Budovalo to jakousi atmosféru, nakonec to ale zase vypěnilo v nic. Ono mi celkově přijde, že jediný (!!) díl Hellraisera, který bych doporučil na více než jedno shlédnutí je pátej díl, ono to je většinou fakt pouze nadprůměrnej horůrek, kterej nevyčnívá zrovna nějakým perfektním zpracováním. Hrozně moc mě štve že ten potenciál prostě není nikdy využitej. Sakra to bylo v roce 2005 tak těžký, udělat jednoduché kvalitně napsané béčko s děsivým pinheadem v záporné roli, kde by nebyly tupé postavy a neshopní herci. Naštěstí tenhle díl celkem ujde, včetně hudby a prostě mi to přišlo sympatické, takže se asi nezlobím, ale znovu to vidět nehodlám. 60% ()

spawnxp

Po minulým dílu se Rick Bota (rejža) polepšil. Dokonce vidíme snahu o jakoby "uměleckou" kameru" (alespoň přes uvodní titulky). "Reálie" postkomunistickýho Rumunska jsou celkem zajímavý a Kari Wuhrer jako investigativní reportérka dostatečně akční. Bod za dotaženou "pointu". I ten Pinnhead dostal trochu prostoru ke svejm kecům, než to zabalil. Ale jo, koukatelný. ()

MaideN-SK odpad!

NUDNÉ! V celom filme sa nič nedeje, Hellraiser si tam ani neškrtne, cenobitov zabudli niekde v zákulisí a scenár je výsmech divákovi priamo do xichtu. Klasický prípad "žerte žobráci, aj tak si to pozriete lebo to má názov Hellraiser hahaha". Na jednotku a dvojku sa to ani nechytá, dokonca aj (podľa mňa) hlúpa trojka a nudná 5ka sú lepšie diely ako tento siedmy diel. Asi prehodnotím svoj postoj k dielom 3 a 5. Prakticky osm nevidel už iba Hellworld, ale dosť sa obávam. Podľa mňa 1, 2 a 4 sú jednoznačne najlepšie filmy. Žiaľ po dvojke poslali pána Barkera doprdele takže so scenárom a vývojom to šlo od 9tim ku dvom. :( A Winter (alebo ako sa ten vodca kultu volal) že je potomkom Toymakera? Ako? Kde? Prečo? Zjavne chabý pokus navodiť tam nejakú chmáru náväznosti na svet Hellraisera. Veľmi nevydarená :((((( ()

pavont

Lepsie ako predosly diel ale zasa sa dostavame k dejovym spletencom kde snad ani scenaristi nevedia co predstavuju. Skoda, nasliapnute to bolo slusne. A Kari hrala obstojne. ()

surface

Podařená hudba, atmosféra ujde nicméně k "Hellraiserovi" to má daleko. (žádné peklo, prosvětlené katakomby..)Krve je mnoho, sexu je mnoho, filmové triky 50%, počítačová animace, která se zde ukázala celkem ublížila filmu jako celku. Líbí se mi návrh na děj, Pinhead a háčkové trháníke konci, rozuzlení na mě působí pomateně. celkové hodnocení : 30% ()

Dexies

Atmosféra je trochu hutnější než v sedmém dílu, ale nelogické prvky se množí a to dost ... scény pěkné a najdeme zde i pár gore scén, bohužel s původním Pinheadem to již prakticky nemá společného nic, jen ten herec je stejný ... nápad dobrý, provedení trochu už horší ... ()

Lazy87

No až na to, že jsem 90 minut musel posouvat titulky, tak to nebylo to nejhorší z pekelníků. Ale mrtvouni!? To mě dostalo. Jinak Amy měla pěkné boty. ()

Rathe

Čím méně se ve filmu objevují Cenobiti a Pinhead, tím více si já ten kousek užívám. Myslím si, že vykreslení zvláštní atmosféry bez těchto padouchů není lehké a filmu se to přesto daří. Film je opět i záhadný, což se mi líbí. ()

Pelidor

Pro mě je to pořád minimálně na čtyři * * * *. Mě to tak nějak nepřipadá , že by to bylo horší a horší , nebo že by to šlo dokonce do sraček. Mě ten Bodlináč vždycky dostane. Asi jsem moc velkej fanda. ()

andy60

Jiné díly jsem neviděl a vyhledávat je nehodlám. Bylo to svým způsobem zajímavé (nechybělo napětí), ale jednou stačilo. ()

Dalajlada

Pár obnažených holek dobrý film neudělá. Tento díl se asi snažil navázat na ten předchozí svojí lehce upravenou koncepcí, ale stal se z toho jen takový podivný fantasmagorický maglajz, který má s Hellraiserem jen málo společného. ()