Slovenský seriál o nás, predsudkoch, živote, láske, splnených aj nesplnených snoch. Autentický, vtipný, no i kontroverzný príbeh o pôvabnom dievčati tmavej pleti s ambíciou byť iná ako všetci ostatní. (TV JOJ)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (9)

Iveta (2021)

Až v průběhu sledování jsem zjistil, že seriál je vlastně inspirovaný příběhem Anety Vignerové, partnerky Petra Kolečka. Je fakt, že určité spojující aspekty se tu opravdu dají najít, ale dost už o ní. Iveta je značně nevyrovnaný počit, který opět ukazuje, že aura Petra Kolečka jako geniálního scénáristy je vztažena čistě ke spolupráci s Janem Prušinovským. Stejně tak Hřebejk jako režisér už má svůj vrchol dávno za sebou a jeho přesun do pozice posledního spravedlivého se udál převážně v jeho hlavě a egu, ale přenést to na obrazovku nedokáže. Jakmile se pohybujeme v Trebišově, tak to opravdu evokuje jakousi Slovenskou verzi Mostu!, ale když se děj přesune do modelingového prostředí, tak je to karikaturní průser. Ferencová je fajn, hezky vypadá, je sympatická a i herecky se snaží, ale sama nemá žádnou možnost to utáhnout, když není kde jinde brát. Podle všeho je tohle koment ne k celému seriálu, ale první řadě, protože druhá už se natáčí, ale já už u ní určitě nebudu. ()

Episode 1 (2021) (S01E01)

Východní Slovensko je kulturně, jazykově ale i povahově poměrně svéráz. Nemyslím si, že zrovna v Trebišově by to bylo až takové, ale určitě tam lze nalézt určité osady či spíše menší vesnice, kde budou stále dominantní tamnější prvky. Úvodní díl tak nabídl hlavně určité kontrasty mezi obecným Slovenskem a tímhle jakože zapadákovem. Je škoda, že to vypadá, že z Trebišova nejspíše zmizíme, jelikož jsem nabyl dojmu, že tohle má být jakási variace na náš Most!, ale takhle to dost možná bude spíš příběh o dívce a její cestě na vrchol. Ferencová je poměrně slušná, role jí sedí a i opravdu dobře vypadá. ()

Episode 2 (2021) (S01E02)

Ta změna prostředí tomu moc nepomohla. Úplně to změnilo celý styl seriálu. V podstatě jsem chvílema myslel, že to přejde do regulérního dramatu. Vesměs to zachránil až v závěru Ondrík,  v asi nejujetější roli v jeho kariéře. Bohužel to nevypadá, že by se měl konat návrat do Trebišova, který byl sice přepálenej, ale nabízel aspoň potenciál pro nějaké humorné situace. ()

Episode 3 (2021) (S01E03)

Bohužel se potvrdil trend z druhého dílu a spadlo to do takového normálu, který nemá nic moc co nabídnout oproti jiným věcem. Těšil jsem se na specifickou východňárskou atmosféru a naturel, ale postupem času je ho stále méně a méně. ()

Episode 4 (2021) (S01E04)

Tímhle dílem zřejmě padla nějaká poslední naděje, že by to opravdu mohlo být ještě o Trebišově a životě v něm. Bohužel, přesměřování děje do Bratislavy byla scénaristicky osudná chyba a já už pomalu začínám ztrácet trpělivost s všemožnými karikaturními typy postav, které se postupně objevují. ()

Episode 5 (2021) (S01E05)

Překvapivě fajnový návrat do Trebišova, už jsem se bál, že se podobného dílu nedočkáme. Jak jsme zpět na východě, tak jde hned kvalita nahoru. Už jsem si navykl i na ten východňárský přízvuk, působí to tak mile nezvykle. Castingová zkouška sice projela pár nejklasičtějších (rasistických) vtipů, ale vesměs nic, co by urazilo. ()

Episode 6 (2021) (S01E06)

Solidní teplá - letní dovolená pro všechny tvůrce. Díl pochopitelně totálně zabil závěr o hovně, myšleno doslovně... ()

Episode 7 (2021) (S01E07)

Několik "šokujících" odhalení, na které jsme ale vesměs připraveni už od začátku seriálu, takže nic, co by dokázalo obstát jako nějaký předfinálové nabuzení. Jinak už dost vaření z vody, je vidět, že nápady došli. ()

Episode 8 (2021) (S01E08)

Hodně vysluníčkovanej závěr, kde pravda a čistota duše musela vyjít na světlo a stejně tak se muselo pomrknout na správné společenské názory. Ještě ke všemu se v duchu Disney musí na samý závěr zpívat a tančit až do zbláznění. Vlastně ten Bouček tu byl snad i jako herec nejlepší. ()