Slovenský seriál o nás, predsudkoch, živote, láske, splnených aj nesplnených snoch. Autentický, vtipný, no i kontroverzný príbeh o pôvabnom dievčati tmavej pleti s ambíciou byť iná ako všetci ostatní. (TV JOJ)

mira007

Kolečko a Hřebejk vzali útokem Slovensko, kde chtěli z Trebišova udělat slovenskou variantu Mostu! se story v atraktivním prostředím modelingu o jedné východňarské opálené krásce. Neříkám, že se to párkrát netrefilo do černého, ale drtivou času to byla jen nudná užvaněná hmota, kde se Kolečko opakuje se svým výrazivem, formulací slov a myšlenek alá filozof života. Strašně slabá věc i přes výbornou kameru a objev Ferencové, která teď natáčí nějakou krimi v Chorvatsku s Bebjakem. ()

NinadeL

8/18 Kolečko se definitivně zbláznil. Těch osm epizod je naprostý brajgl, co díl, to změna žánru, navíc jazykově je to extrémní bordel. Je to parodie? Je to satira? To netuší zřejmě nikdo. Je to příběh krásky z Trebišova nebo snaha šokovat za každou cenu? Iveta je tak podivný koncept, že ho lze usledovat jen jako autonehodu. Naprostý omyl. Oči nelze odtrhnout a ono to pořád a pořád pokračuje. Neskutečné. ()

halogenka

Ukrutne nevyrovnana slatanina. Prvni epizoda byl takovy vlazny, nicmene slibny rozjezd, dvojka trojka byla fakt zabavna, pak tomu totalne spadne retez a mate pocit, ze se divate na uplne jiny serial. Epizody z Rhodu byly priserne WTF, hrozne napsane, hrozne zahrane a k zbliti “poucne”, pak uz se to jenom vezlo. Iveta ma pekne momenty, ktere se ale totalne rozpusti v tech debilnich a nudnych (jako treba vsechny sceny s matkou), mnozstvi postav a bocnich linek absolutne nedrzi pohromade a u spousty z nich netusite, co jimi chteli tvurci rici. Hrebejk uz patrne uplne ztratil nadhled a soudnost a Kolecko je zase ztraceny bez Prusinovskeho. Kluci, poslete ty prachy radsi na dementni delfiny. ()

slunicko2

Českému Mostu se narodil slovenský bratříček Trebišov. 1)  Zpočátku mi nuda proložená špičkovými situacemi a hláškami dost vadila. Ale postupně jsem si postavy oblíbil a začal se těšit na to, co zase provedou.___ 2)  Ať už si někteří komentátoři říkají, co chtějí, seriál měl na Slovensku úspěch jako v Česku MOST!. Dokazuje to, že se strefil do černého, ale současně i to, že Slováci (většina) jsou nad malichernosti povzneseni a umějí se zasmát i sami sobě na rozdíl od primátora Trebišova Marka Čižmára, podle něhož tvůrci podsouvají (!) místním alkoholismus, zesměšňují jejich náboženský život a škodí cestovnímu ruchu. Se svým otevřeným dopisem neuspěl ani u ředitele televize JOJ, ani v Národní radě (slovenský parlament). K tomu Milan Ondrík: Zoberte si telefón a choďte teraz do ktorejkoľvek krčmy u nás alebo do podniku, zapnite video, nahrajte to a verte tomu, že náš seriál je voči našej krajine ešte dosť milosrdný._____ 3)  Ono ale skutečně je to poněkud bizarní. 37letý scenárista Petr Kolečko píše o Trebišově, kde nikdy nebyl (město leží na půlce vzdálenosti z Košic do Užhorodu, asi 15 km od maďarské hranice). 54letý režisér Jan Hřebejk film natáčí v Bratislavě, kde našel příhodnější lokace. Herci mluví šarišským nářečím, které, jak uvádějí někteří slovenští komentátoři (já to nepoznám), vesměs neovládají. Stejně jako většina diváků, ani já neposoudím, jak moc by poměry ve dvou zobrazených bordelech a při volbě slovenské Miss mohly odpovídat skutečnosti. Inu, jak to bývá u satiry, není nutné se držet přesně skutečnosti. Jde o metaforu. Mně jako divákovi je úplně fuk, jestli to, co vidím, sedí nebo nesedí. Důležité je poselství, které tvůrci předávají._____ 4)  Těším se už teď na opakované zhlédnutí i na druhou již natáčenou řadu. Snad porozumím více libozvučné šarišštině a dojdou mi fóry, které jsem na poprvé nezaznamenal._____ 5)  Pěkná kočka, přirozená 29letá (!) Alžběta Ferencová (Iveta), v civilu zpěvačka a modelka, si touto rolí otevřela dveře do světa filmu._____ 53letá Zuzana Mauréry (Ivetina matka) se v roli potrhlé věřící matky opravdu vyřádila. Její My nie sme Rómovia se zapsalo do mých hlášek asi napořád._____ 6)  Pro mě číslo jedna seriálu je 41letý Milan Ondrík (homosexuální módní návrhář Adrián), který si v každém detailu skvěle vyhrál s možnostmi, které mu role nabízela. Od hlasu, gesta, chování, byl prostě k sežrání. Nie som tvoj kamarát._____ Sexy chlapy pak zastupuje 26letý Michal Kinik (syn trebišovského majitele bordelu Števo), jindy též zpěvák či klávesista (skupina Stopové prvky asfaltu), či 35letý Peter Brajerčík (nevlastní Ivetin bratr)._____ 7)  Kde vzali někteří komentátoři pocit, že tato ironická komedie je dramatem? Jo, aha, přečetli si to v popisku. Už chápu... ()

Radek99

Kdyby Kolečko udržel svůj perimetr jen na Trebišově, Iveta měla potenciál být slovenským Mostem a Jan Hřebejk československým Kusturicou, rozmělněním pozornosti o Blavu, svět modelingu, zákulisí soutěže Miss Slovensko, partnerský trojúhelník homosexuálů, tradiční Hřebejkův aktivismus atd. šly ale tyhle ambice vniveč...tvůrci sem prostě namíchali moc ingrediencí, je to přeplácané, nesourodé, prostě jako v té pohádce bratří Čapků, v níž pejsek a kočička, tedy Kolečko s Hřebejkem, dělali dort... PS: Za první díl ale 5 hvězd, musel jsem si ho pustit 2x, jak jsem se u něj smál... ()

• Scény z Trebišova boli natáčané v mestskej časti Bratislavy Východné/Rendez. (hito)
  • V epizóde počujeme Ivetine (Alžbeta Ferencová) zvonenie na telefóne. Zvonenie je pieseň Alžbety Ferencovej "Is this Love?" pod menom Zea. (adam_majko99)