Prominentní lékař Nathan Conrad (Michael Douglas) je láskyplný a pozorný manžel a otec, psychiatr, který se specializuje na dospívající mládež. Jeden z kolegů ho požádá, aby vyšetřil Elizabeth, mladou ženu, která trpí závažnou duševní chorobou. Je bez příčiny krutá a prošla řadou léčebných procedur s mnoha chybnými diagnózami. Toto vyšetření je pro ni poslední možností, než bude definitivně odvezena do ústavu. Conradova intuice a zkušenost ho přesvědčí, že v jejím případě cosi nehraje. Její první slova jsou: "že chceš to, co chtějí oni? neřeknu..." Podivný vzkaz a šest tajemných čísel, která zná jen Elizabeth se ukáží jako klíč k dalším událostem. Jednoho dne doktor s hrůzou zjistí, že kdosi byl v jeho bytě a unesl mu dceru. Následuje řada telefonátů od únosců s požadavky. Přikazují a vyhrožují: "neříkej ani slovo a zjisti šest čísel..." Jaké jsou meze pro psychicky nemocného člověka, když se dostane do nečekané situace? Zvládne ji doktor Conrad jako otec i jako lékař? (oficiálny text distribútora)

Wardan

Málem čtyři. Fakt dobře natočený thriller s pečlivě vystavěným napětím. Jen ke konci už začíná ztrácet dech a začíná být klišoidní, což mě nakonec dovedlo k rozhodnutí dát jen tři hvězdy. Jinak Douglas je herec neselhávající, Sean Bean jako padouch potěšil a Brittany Murphy výborná. V rámci filmů s tématem "Unesli jsme ti dceru/ženu/někoho jiného tobě drahého/kombinaci zmíněných, dělej co řeknu." se jedná o dost nadprůměrný kousek. ()

lennyd

Vynikající psychiatr a milující otec Nathan Conrad (Michael Douglas) jednoho dne zjistí, že jeho osmiletá dcerka byla unesena. Skupina únosců ale nepožaduje peníze, jak je obvyklé, ale vyšetření jedné pacientky - mladé Elizabeth, která kdesi v zákoutích své pomatené mysli ukrývá číslo, kód k ukrytému pokladu. Ale Nathan zjišťuje, že Elizabeth toho skrývá daleko více, a může pomoci únosce odhalit a zachránit tak svou dcerku ... Já si nemůžu pomoct, mě se to líbilo. Vcelku originální zápletka s příjemnými herci - ať skvělým Douglasem nebo ještě lepším Seanem Beanem (ten záporáky umí brilantně), ale všechny do kapsy s přehledem strká "pomatená" Brittany Murphy. Jediný kdo mě trochu zklamal byl Oliver Platt, ale to bylo jen (pro něj) nevhodnou volbou žánru filmu a nedostatkem prostoru pro své herecké umění. A jak už tu někdo psal, hlavní záporák musí vždycky umřít tou nejdebilnější smrtí, jinak by to asi v Hollywoodu nepřežili (spoiler: a pohřbení zaživa určitě debilní je). I přes to všechno jde o nadprůměrný thriller, který si (i přes znalost rozuzlení) kdykoliv zopáknu.... ()

castor

V Den díkůvzdání a v příjemně mrazivém oparu (značný podíl spadá pod práci dobře známého jména kameramana – Amir Mokri) se tenhle thriller nese slušných čtyřicet minut, kdy tu máme vyhledávaného psychiatra s výjimečně dobře fungující rodinou, slušně nevyrovnanou pacientku (111 stehů to stálo mladíka, když si s ní chtěl zahrávat) a bandu kriminálníků, kteří hlavnímu hrdinovi nemile znepříjemní slavnostní krájení krocana. Vzápětí se dostáváme stále více pod pokličku plánů hladových darebáků, dotyčný psychiatr má za úkol dostat ze schizofrenní pacientky jakési šestimístné číslo, jinak bude ublíženo jeho dceři. Ano, ta je unesena přímo ze své postele (!), zatímco si její rodiče užívají ve vedlejší místnosti. Následuje několik okamžiků, které spoléhají na to, že konzumní divák spolkne už prakticky cokoliv. Praktiky Douglasova psychiatra jsou okatě jednoduché, nepodložené ničím uvěřitelným, pátrání ambiciózní detektivky je místy k smíchu a malá dcerka se pomalu sbližuje s vnímajícím únoscem. Navíc boss kriminálníků (ač ho hraje Sean Bean) postrádá patřičnou slizkost a rafinovanost. Ač má snímek slušné tempo, vizuální potenciál a řadu příjemných okamžiků, nemá dobrý scénář. Má dobrý námět, ale místy dost nevyužitý. Atmosféra se brzy vytratí, palce pomalu povolíme, jelikož moc dobře díky zbytečným klišé víme, kam to celé spěje. A ani snaživý Gary Fleder nebo stárnoucí Michael Douglas toho příliš nezachrání. Ale zase aby to nevyznělo negativně, spokojený jsem byl, místy vlastně hodně. Psychopatická Brittany Murphy navíc prokázala slušivý talent, škoda, že ho v následujících letech (Líbánky) neprodala v lepší orientaci mezi nabízenými rolemi. Hodně slušné tři hvězdy. ()

Gilmour93

Psychiatr Douglas vytáhne dceru ze spárů únosců, i kdyby se lékařské tajemství věšelo! Soubor žánrové běžné praxe a pravidelných postupů, co trošku připomene Howardův Ransom a kterému ke konci začnou ve velkém zmírat mozkové buňky (ještěže jsme na hřbitově). Ta nejistota... pošlou zase nebohého Seana Beana šest stop pod zem? Neptejme se jestli, ale jak a já trochu vyspoileruju, že to bude ve zrychleném řízení.. ()

Jezinka.Jezinka

Sean Bean v roli padoucha. Zemře-li postava Seana Beana, hraje-li padoucha? A proč jde Sean Bean po krku pubertální holčičky? Proč mu jde o nějaká čísla a hraje v tom roli Sazka - Sportka? Závěr mi nepřipadal klišovitý. Mně se smrt krutá a strašlivá, navíc symbolická ve vztahu k padouchovi a tomu, jak zabil oběť od jejíhož skonu se odvíjí trauma její (oběti, byť to byl otec) dcery,  líbila moc. Jen u toho pohřbeno skončilo to, oč padouchovi šlo, což je škoda, kdyby ne jiná, tak materiální. Přičemž měl-li onen zavražděný otec lup padouchů, nebyl sám tak trochu hajzl? Uniklo mi, jak k tomu přišel. Úplný zavěr je utopie. Zamotáte-li se do situace, kde je několik mrtvych, postřelený policista, sám jste zraněný, únosce vyšetřované osoby a zloděj (navzdory okolnostem, že zkrátka musel přeci jen Douglas ten člun ukradl),  policie vás začne okamžitě vyslýchat a ne, že by vám dala čaj a doprovod k cestě domů. ()

• Hřbitov, na kterém se odehrává závěr filmu, byl postaven ve skladišti v Torontu. Filmaři nechali navozit čtyři tisíce tun zeminy a zasadili třicet osm stromů. [Zdroj: časopis Cinema 1/2002] (Locksley)

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (viac)