5. októbra 2017 uverejnil denník New York Times článok, ktorý otriasol Hollywoodom v základoch. Text odhalil jedného z najvýznamnejších filmových producentov Harveyho Weinsteina (okrem iného majiteľa šiestich Oscarov v najprestížnejšej kategórii Najlepší film) ako sexuálneho predátora. Producent celé desaťročia zneužíval svoje mocenské postavenie a "predával" svoju filmovú kariéru za sexuálne služby. Roky mu to prechádzalo, pričom svoje obete buď umlčal peniazmi, alebo ich profesionálne zničil. Nenašiel sa nikto, kto by sa mu chcel otvorene postaviť. Do nerovného súboja sa pustili až dve reportérky New York Times, Jodi Kantor (Zoe Kazan) a Megan Twohey (Carey Mulligan), ktoré vedeli, že alfou a omegou ich reportáže bude nájsť ženu, ktorá sa nebojí prehovoriť. Pri hľadaní Weinsteinovej obete, ktorá sa prestáva báť, si postupne uvedomujú, že materiál, ktorý pripravujú, môže mať hlboký vplyv nielen na údajného násilníka a jeho obete, ale aj na celú spoločnosť a jej vnímanie pojmu "sexuálne násilie". (CinemArt SK)

NikiVai

Velmi dobrý film odhalující jednu ze zásadních kauz. Chvílemi jsem váhala zda koukám na dokument nebo hraný film, což vážně oceňuji, protože pak víc vnímám autentičnost celého příběhu. ()

Sopholojong

Investigativna scenaristika "sorkinovskych" rozmerov. Avsak az prilis chladne proceduralna, bez silnejsich emocii, ktore je parodoxne najviac citit mimo US pody, s "cornwallskou" asistentkou, majucou rakovinu. Vyborna Carey Mulligan, horsia Zoe Kazan, stek Samanthy Morton vzdy potesi (naposledy The Whale), absolutne nevyuziti (rozumej malo priestoru) Patricia Clarkson, ci ten bojazlivy, pri vine so Zoe sediaci svedok. Maria Schrader bola pravdepodobne na skoleni u Toma McCarthyho, pretoze jej "directing" je presne do puntiku "odkukavackou" Spotlightu. Ku skode len s jednym realnym hereckym esom (co je jasne vidiet, ked je Carey spolu s ostatnymi v scene), namiesto troch so spominaneho pocinu, ale tu adaptaciu mala na stole teda znamenitu. V zavere, ked do NY Times vstupi Harvey s timom "supov" (i v rozhovoroch cez telefon) teprve citit tu spravnu eskalaciu a keby sa jej film venoval aspon polovicu stopaze, mohlo ist o nezabudnutelny referencny prispevok. 7/10 ()

gogo77

7/10 ... pekne spracovany dramaticky pribeh o celosvetovom mega skandale sexuchtiveho Hollywoodskeho guru ... Mr. Weinsteina ... jeho obrovska moc a imperium mu dlhe desatrocia zarucovala takmer uplne nedotknutelnost .... kym sa teda ale on mohol dotykat koho xcel a bral si na co mal chut hoc aj nasilim .... netreba sa bat hovorit ... to je motto pribehu vsetkych tych zien ktore si este aj dnes myslia ze musia strpiet akekolvek poznamky na to ze su zeny .... tato doba by mala byt za nami .... ale staci sa pozriet vokol a niekedy ma clovek pocit ze je spat v 16tom storoci ()

Awer

Skvělá hudba, skvěle obsazená ústřední dvojice. Pořád poměrně komorní, vizáží skoro až nízkorozpočtový film, ale má velký obsahový drive a dokáže předávat tu zdravou feministickou nasranost. Samozřejmě nic pro bílé středostavovské egomaniaky, pro ty přiznávání práv jiným skupinám vždy má nádech neomarxismu - a v reakcích konkrétně na Weinsteina je to vidět nadhérně. ()

vladi3

Velmi slabucke sfilmovanie knihy. Postava Carey Mulligan mi doslova vadila. Zopar sexistickych scen namierenych najma proti muzom ma poriadne nastvalo. Povrchne sfilmovanie temy, ktora sa tykala vsetkych v hollywoode, o ktorej kazdy vedel a o ktorej kazdy mlcal. Skoda, potencial to malo, len by sa toho nesmeli chytit feministky. Oproti Spotlight je toto uplny odpad. ()

melmoth

Hoci je Keď prehovorila pomerne verným prerozprávaním tvorby článku, ktorý do istej miery zmenil svet, nemôžem po jeho videní hovoriť o nadšení. Dielo je to vo svojej podstate pevné ako aj patrične nepríjemné. Oplatí sa ho pozrieť, za fanfáry však nestojí. Na oboznámenie sa s problematikou sexuálneho vykorisťovania nádejajúcich sa dievčat a žien, ktoré si chcú iba splniť sen, však snímka definitívne postačí. Napriek neduhom je to stále nadpriemerná dráma, ktorá de facto naplnila svoj informatívny účel. Viac tu ()

Zaks

Zúfalo nudný a neúprimný film, či skôr dokument o zvrhlostiach Harveyho Weinsteina. Téma síce zaujímavá, ale jej spracovanie bolo na úrovni reportáže TV Hnoj. Vrcholom trápnosti a filmárskej nemohúcnosti bol príchod do domu Gwyneth Paltrow. Veľmi nezáživnou formou nám podáva svedectvo o týraní žien, ktoré si to ale vo viacerých prípadoch zapríčinili aj samé. Túžba po hereckej kariére, alebo dobrom jobe pre slávny Miramax je predsa tak silná a obetovať sa pre to dá všeličo, napríklad aj vlastná frndža. V úvode naznačenom pokračovaní prosím nabudúce viac o Donaldovi, to bude pozeraníčko! ()

1308boddah

Film je strašně nudný. Utahaný. Novinářky, které lačnily po slávě jsou ukazovány jako nejúžasnější lidská stvoření, co to vážně nedělaly pro kariéru, ale čište, že chtějí pomoct. To je naprostá blbost sama o sobě. Jméno Gwyneth Palthrow je zbytečně nadužíváno, aby přitáhlo pozornost, nic se jí nestalo. Kdybych se měla soudit s každým chlapem, co mi sáhl na rameno a mně to nebylo příjemné, zahltila bych soudy.  Pan obviněný vlastně udělal co? Nabídl slečnám, chtivým slávy, svůj penis a žádná ze žalobkyň neutekla. A mohla. Jenže se vyloupne senzacechtivá novinářka a slečny jsou najednou rozhněvané, i když dřív nebyly. Znásilnění je dle mého proces, kdy vás muž napadne a donutí ke styku. Nic takového jsem se nikde nedočetla. Že chlap s mocí, co má tu možnost, se bude snažit o sex a cokoli s tím společného je více než jasné, je to chlap. Jenže jsem prostě nikde nevyčetla, že by kohokoli násilím k něčemu donutil. Trest je neadekvátní a film nepřesný. Zřejmě dostal trest za všechny ostatní prasáky světa. A jeho manželka ho zjevně hodně milovala, nešlo jí pouze o jeho prachy, když se s ním okamžitě rozvedla, aby si zachovala tvář (a taky ty jeho prachy). A proč že se nikde nemluví o těch slečnách, které proslavil, a které mu nožičky roztáhly rády? Kde ty jsou? Proč se ho žádná nezastane? Nemám nic proti hnutí, aby se lidem neubližovalo, ale tohle je proces O.J.Simpson. Toho pustili, aby jim negři nezbořili ameriku a pana H.W. zase potrestali jak sériového vraha, aby jim feministky nezbořili ameriku. To není spravedlnost. Mohl dostat vyhazov, jméno už tak má zkažené, pokutu a třeba 5 let, proč ne. Ale v podstatě doživotí? Blbost. A filmu dávám jedinou hvězdu za režii a snahu, ale moc mě zklamal, není vůbec objektivní. ()