Salamander

• Česko Salamandr (viac)

Salamandr je krycí jméno bohatého průmyslníka, který zasahuje, aby zabránil fašistickému spiknutí v Itálii. Při objasňování série vražd se totiž Franco Nero dostává až do nejvyšších kruhů… (oficiálny text distribútora)

mortak

Tuctová historka od thillerového pisálka ze začátku osmdesátých let. Naprosto stejné hovadiny píše dnes třeba Clancy (viz Rainbow Six). Proč komunisté koupili zrovna tento film, který vypadá jako jeden díl nějakého TV seriálu (čímž mu zajistili obdiv Čechů), mě zůstává naprostou záhadou. ()

andrii

Síla meandrů mandlové modři svědčí jeho zraku. Méně už, když do něj dennodenně, sypou celou slánku, a ta řeže. Jeho mandát sálá, pase, vlní se lasem. Vede válku s oky, která se rozlila coby mlsná mastnota, mantra kolem, drtící selanku, nejen "slámek a slamáků." ()

JohnSmith

Lehce nadprůměrný politický thriller se špatně obsazeným Nerem. Mimo něj je pak osazenstvo výborné, ale bohužel jen v malých rolích. ()

xaver

Dost drsný snímek, který mnoho napovídá o poměrech nejen v italských zpravodajských službách a bezpečnostních složkách. Paul L. Smith je v roli "doktora" nezapomenutelný. Právě proto se mi okamžitě vybavil, když jsem viděl dvě nádherné komedie o Šimonovi a Matoušovi. ()

Han22

Něco úplně jiného, než se v té době točilo v amerických/britských krimi/thrillerech. Ona to totiž i přes amerického režiséra a anglofonní herce (Lee, Quinn, Wallach, Danningová, Smith, Balsam) je čistá Itálie. Hrdinu hraje Nero, mihne se tu Cardinalová a většina dalších se často v evropských koprodukcích objevovala. Itálie se projevuje přepálenými scénami, postavami, romantikou i melodramatickou hudbou. A hlavně o 200% přestřeleným příběhem (na seriozně tvářící se thriler). Itálie zkrátka čelí fašistickému spiknutí, hrdina špičkový agent nemůže věřit nikomu, fašisti jsou mezi elitou, armádou i tajnou službou, plánují ozbrojený puč a vše se zdá být ztraceno. Je to jak číst nějaký paperback či koukat na pitomější bondovku (ovšem prakticky bez akce), chytáte se za hlavu co je to za šílenou kravinu. Ovšem příběh má spád, nenudí, dílčí scény jsou výborné (chirurg, únos na ulici), postavy fajn a herci si to užívají. A je to zábava. Takže s mírným váháním 4*. PS: Skvostný starý dabing! ()

keoma26

Ten "původní" dabing a vůbec celé obsazení to jasně povyšují nad dobový průměr. Postava chirurga prvotřídní. Jako děcko mě film nebavil, teď jsem si ho náramně užil. ()

Romario

Noční můra mých dětských let- dodnes si vybavuji ono scénu: "vždyť ty nemáš nehty!" Ano, byly natočeny mnohem drsnější filmy od té doby, i před tím, ale na mne, jako kluka, odkojeného možná tak Bolkem a Lolkem, to zapůsobilo s Pevností Apačů v Bronxu asi nejvíc. ()

kolemjdouc

tohle DVD mám už dlouho až teď jsem se na něj podívala i když film přišel do českých kin hned po natočení ,u pokladen byly fronty na lístky.Vyprodáno na několik promítání dopředu.Na tu dobu dobře udělaný film .V dnešní době jsou některé scény úsměvné.třeba když je malý Fiat pronásledovaný velkým Mercedesem.A čím menší herecká role, tím afektovanější výstup - tak moc se snažili ve stínu velkého Quinna.Dobrá zápletka s jednoduchým scénářem. ()

Mikino00

Postarší Franco Nero zabraňuje fašistickému převratu, na jeho straně bohužel stojí jen Quinn, protože scénář i naivní příběh nenabízí zrovna poutavou podívanou, skutečně nad nedomyšleností děje i jeho zbytečnými odbočkami zůstává občas rozum stát. Ale i tak se jedná o vděčné téma a přece jen je poutavé sledovat tuto politickou machinaci obklopenou spoustou v té době již vyhaslých hvězd stříbrného plátna. ()

aLPaC

Škoda, že více času nedostal "chirurg". On, dvojník Buda Spencera, je určitě největším kladem tohoto politického thrilleru, i když Nerovi snahu upřít nemůžu. Na druhou stranu legendárního mučení jako z Hofmanova "Maratónce" se nedočkáme. ()

kocourMour

Po tom, co jsem si tady o filmu přečetl, je to tedy velké zklamání. Dost dobře nechápu, co zajistilo kultovní status filmu v této zemi. Prkenní herci (jimž vévodí zejména tragický Nero), rozvleklý, nudný a překombinovaný děj s minimem akce a celé to rozhodně nezachrání ani starý český dabing. Avizované scény s Paulem L. Smithem v roli "chirurga" jsou už dnes k smíchu a nevyděsily by ani batole. Pokud chcete vidět opravdu bestiálního Paula L. Smithe, tak si pusťte Půlnoční expres a ne tuhle kašpařinu, která si hraje na thriller. ()

tranquill

"V této zemi a v této době neexistují žádné jistoty!" Kvalitní politický thriller především díky výrazným hereckým výkonům hlavních představitelů. ()

Trixi

Tak to je opravdu film, který zanechá dojem.............ještě teď mám husí kůži. Některé pasáže slabším náturám nedoporučuji.............k zubaři by se vám potom opravdu nechtělo. ()

Monggol

Dám tri ***. Z hľadiska spravodajských služieb a rozviedky tam boli niekedy vyslovené naivnosti. A to nie je len prípad tohto filmu, ale skrátka uberá to na dôveryhodnosti keď si tam tajné zásielky predávajú ako deti. Výborný Anthony Quinn a Sybil Danning. ()

Tormentor665

Souhlasím s tvrzením, že se z toho dalo vytěžit daleko více. Ale zároveň to má spoustu pozitivních momentů. Líbilo se mi hlavně, že osamělý hrdina byl neustále o krok pozadu a tvrdě platil. Navíc už kvůli "Chirurgovi" ten film stojí za to vidět:-) ()

Amonasr

Atraktivní politický thriller, u nějž jsem se ani chvilku nenudil. Přitom nic nebylo nevěrohodně přehnané, na což jsem naopak alergický u současných akčních filmů. ()