Shiny_Flakes: Náctiletý drogový baron

• Nemecko Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord (viac)

Max S. prozradí, jak v pubertě vybudoval drogové impérium z dětského pokoje. Příběh, podle kterého vznikl seriál Jak prodávat drogy přes internet (rychle). (Netflix)

DvoRSTA

Tak tohle byla jízda. Nikdy v životě jsem tak dobře vydařený dokument neviděl. Byl jsem tak zaujat do děje, že jsem nevěděl o čase. Hlavní protagonista Max je geniální člověk, který, kdyby se uchytil jiného druhu zboží, tak vybuduje impérium srovnatelné s alzou. V žádném případě nepropaguji drogy, ona věta "bez přátel, možná se schizoidní poruchou osobnosti, neviděl zničené životy, které svým podnikáním způsobil" je více než výstižná. Po zhlédnutí dokumentu jsem se šel podívat na internet, zda byl v druhém případu opravdu nevinně. Ukázalo se, že opět sedí, tudíž se ze své činnosti nepoučil. ()

Dejna

Kvalitně zpracovaný nestranný (konečně) dokument, o tom žádná. Co se ale Maxíka týče, ten by podle mě zasloužil pěkně proplesknout.. Narozdíl od Rosse Ulbrichta (zakladatele Silk Road), který vzbudil mé sympatie natolik, že jsem se přidala k petici za jeho propuštění (ne že bych věřila, že to k něčemu bude, ale pro ten pocit, že.. :-) je mi Schmidt krajně nesympatický (což ale nemění nic na faktu, že je to bezpochyby brilantní jedinec s obrovským talentem pro byznys - mimo jiné) a ač nemám studia, která by mou domněnku potvrdila, tak je to podle mě normální sociopat/narcisista (nebo oboje?), který si potřeboval dokázat, že je chytřejší než všichni ostatní a jelikož z toho vyvázl podle mě velmi hladce, nedivila bych se, kdybychom se dočkali za pár let na Netflixu pokračování.. Každopádně mi bude dokument ještě dlouho ležet v hlavě, doporučuju všema deseti (a pokud Vám tam budou všichni šíleně nesympatičtí - včetně vyšetřovatelů a přesto budete mít nutkání dát 5*, tak vězte, že nejste sami :-) ()

Kritickej

8/10 Mimořádně zajímavý námět (něco takového si scénarista fakt nevymyslí), navíc skvěle odvyprávěný. Ke konci tomu lehce dochází dech, ale i tak naprostá parád. ()

Sidenius

Dokument skvěle natočen, ale ten kluk je blázen. Otázka času kdy spadne znovu, protože na něj máma od dětství kašlala a vyrostlo z něj tohle ,,tele" ()

Exanys

Fuuuha, tak tohle je něco. Celý příběh mladého kluka, který prodává drogy přes internet. Nechápu, jak mu to mohlo projít. Oceňuji výborné zpracování do dokumentu, které se tady autorů extrémně povedlo. Moc často mě dokumenty nezajímají, avšak od tohoto jsem nedokázal odtrhnout oči. Ani notifikace na mobilu mě nezajímali, a to už se mi dlouho nestalo. Jakožto programátor jsem pochopil příběh mnohem lépe a o to víc jsem si ho užil, ale i počítači nepolíbený smrtelník v něm najde porozumění. Trochu mě však zarazilo, že tvůrci se nebojí ukázat, jak se jednoduše dostat na temnou stranu internetu. Na opačnou stranu se dnes dá vyhledat vše na strýčkovi Googlu a plus naoplátku dali divákovi tipy, jak se zabezpečit na internetu. To, že zde vystupuje jako herec samotný Maxmilian Schmidt, o kterém tento příběh vlastně je, mu akorát přidává hodnotu. Tohle prostě musí každý vidět! Pro mě naprostý trhák a musím dát 9,5/10. ()

Little_Sawy

Tleskám!! Bouchám!! Křičím!! 19 letí Max S. si rozhodl dělat dealera přičémž si udělal vlastnej e-shop kde prodával svůj matroš online, takže nemusel řešit vybavovaní se zoči-voči zákazníkem a riskovať že ho chytí. Docela zajímavej pohled do ,,biznisu,, náctiletého kluka, který chválim, úspěšně se povedl. ()

jethrotull odpad!

Ukazka dnesneho sialeneho sveta.Mlady arogantny hajzlik dostane za ksefty s tym svinstvom 7 rokov a po styroch ho pustia. Miesto toho mal dostat aspon 50 rokov natvrdo. Pocas 2.svetovej vojny by bol prototypom nemeckeho gestapackeho skurvysyna. Bezcitne a nelutostne hovado. Je mi z takychto filmov na blitie. ()

alienable

Děti jsou naše budoucnost. Chyběla mi jen nějaká menší sonda do pozadí rodinnýho zázemí a nabídnutí vysvětlení, co bylo důvodem k rozvinutí tak narcistní osobnosti. Nebo aspoň jak je možný, že jeho matka rok nevstoupila do jeho pokoje. Jinak výbornej dokument. ()

r6AndrEw

Jako dokument pecka, ale "pán podnikatel" je fakt samolibej idiot. Teda, on bude možná nemocný chudáček, ale rozhodně bych ho za kamaráda nechtěl. Resp, pokud by mi dával drogy za nákupku a nezapisoval by si mě do seznamu, pak bych ho jako známého asi skousl :D ()