Len v Prahe sa stane niečo cez päťdesiat vrážd ročne. Kam vlastne páchatelia odstraňujú telá, ktoré sa nenájdu? Príbeh z čias, kedy dolapiť mafiána znamenalo kamarátiť sa s ním. (RTVS)

no2

9/10 - Vždycky jsem žil v domnění, že aby se našly ty sudy, tak stačí, aby někdo dal povel, přijeli policejní potápěči na Orlík a během pár hodin je hotovo.  Inu, mýlil jsem se. :-) Jinak tleskám, pro mě zatím nejlepší díl. Zapomeňte na Novotného alias Jonáka ve 2. díle, zapomeňte na Slezáčka coby mafiána Alexeje ve 3. díle. Atmosféra na Orlíku je hustá tak, jak ji známe z top seriálů zahraniční produkce. A střet rozdílných "světů" pražských kriminalistů a ostravských záchranářů jsem si užil. Finger jako vždy nejlepší, "chachaři" mu značně sekundují. ()

Mlle

Tento díl má pro mě osobně až příliš dokumentární charakter. I když jsou některé momenty dramatické, vtípky v prolukách, jakkoli povedené, to nezachraňují… Uvědomuji si, že jde o specifický záměr, na kterém kvality seriálu naopak stojí. Ale tady to vnímám osobně už jako přestřelené a na úkor filmového napětí… Těším se nicméně na další díl! ()

helraiser

Luxus. Seriál zatím jede na plný koule. Pátrání po sudech v Orlíku nemá chybu, už jen ta příprava byla famózní. Navíc příběh jednoho z policistů začínající se bratříčkovat s mafiánama je dost temný a bude zajímavé pokračování. Atmosféra doby opět prvotřídní. Zatím si není opravdu na co stěžovat. Plíšek je borec. ()

strom-z

Famózní díl. Teď teprve chápu, že se Devadesátkám musel dát čas na rozjezd, tady už jsem byl přikovanej k TV a plnejma douškama vychutnával vynikající krimi. Josef Mareš na Hrad :-) ()

hrumsrt

Ach jo, to je teda něco.. Seriál vůbec není taková pohoda na sledování, jak jsem doufal a dost se liší od tradičních kriminálních seriálů, které nám ČT tak ráda prezentuje. Atmosféra u pátrání potápěčů opravdu pozoruhodná a právě tahle linka mě přinutila přiklepnout lepší hodnocení, navíc to i k něčemu přece jen bylo.. Už i na toho otřesného Sokola si zvykám, nebo se už nějak otupil... Postupně si to už sedá, hlavně díky skvělému Fingerovi. ()

JosefTomas

Třetí díl nastolil nový standard seriálu, jehož hlavní zápletka orlických vražd eskaluje každým dílem a je čím dál tím víc napínavější. Jedinou výtku mám snad k nepříliš uvěřitelně napsaným postavám, které v původním seriálu byly buď víc klidní (původně Polývka, teď Finger), nebo víc obezřetní (Vetchý, teď Bartoš). Jasně, řeším blbost a kdyby postavy byly na novo vytvořené, neřešil bych to, ale když jedete podle něčeho, co znáte a postavy se chovají takto, kazí to dojem. ()

subic

Co všechno muselo předcházet samotnému hlubinnému ponoru na Orliku a jak vlastně vytipovali místo, kde ty sudy budou? Úplně jsem měl husí kůži, když na konci našli první sud. NaOH tedy hydroxid sodný nebo také louh se celkem blbě sháněl a víš o tom, že ho měli od Roubala? A co to má ten Sokol alias npor. František Tůma jako vedlejšku s Armény a jak to s ním dopadne? U předchozích dílů jsem váhal, ale tady dám všech 5 frček. ()

brzozin

Jasně, takže jestli to chápu správně, tak z celého seriálu o devadesátkách se to nakonec smrsklo jen na kauzu orlických vrahů, která se tu řeší už čtvrtým dílem. Mrázek a Běla se tu jen mihli jako bezvýznamná stafáž v prvním dílu. Jonáka vyřešili během druhého dílu. A teď už jen Orlík a tak to bude až do konce. Kdybych se chtěl podívat na film o Kopáčovu gangu, pustím si Sametové vrahy. Navíc mi je čím dál tím více nesympatický hlavní potenciální klaďas Plíšek. Pokud tohle má být předobraz starého Plíška, čili moudrého a laskaveho nestora s intuicí Kolomba v podání Bolka Polívky, tak tvrdím, že jde o dvě naprosto a zcela diametrálně odlišné osoby. ()

Gig

Pánové a dámy, tento seriál má vzrůstající tendenci. Ač člověk má načteno, nasledováno z dokumentů či volnou inspirací Sametových vrahů, tak je člověk čím dál víc ukotven v křesle a chce dalši díl. Postava Franty tedy Sokola je čím dál zajímavější a bojím se, že nedopadne dobře. Plíšek v Ostravě perlil jak cyp a hádka s šéfem potápečů ohiedně hloubky výborná. A ještě reakce na srovnání postav s Případy 1. oddělení a že postavy vyšetřovatelů byly klidnější či vyrovnanější. Nebudu teď srovnávat Bartoše s Vetchým nebo Fingera s Polívkou, kde samozřejmě každý z herců disponuje jinou výbavou a kde samozřejmě byla komunikace mezi hereckými protějšky, jak a co hrát. Aneb jak řekl Vetchý svému mlašímu já: Moc mě nenapodobuj a hraj civilně, ať to nevypadá trapně. Ale na comchci upozornit. Nezapomeňte, že všechny postavy jsou o dékádu-dvě mladši, a tím i výbušnějši, ambicioznější, navíc jiná doba. Nemluvě o vývoji Kozáka. První díly naivní, začínající, dělající chyby. Postupně se poučuje, i když dělá pořád chyby. Ale to je lidské. Někdo si snad představoval, že začínající vyšetřovatel bude ten Kozák, zkušený léty, kterého známe z Oddělení? ()

Eire

Hovorí sa že že za málo peňazí málo muziky. Táto prequel krimi séria obstojí aj porovnanie s nepomerne drahšími Britskými alebo Francúzskymi detektívkami, výnimka potvrdzujuca pravidlo? Priznám že v mojom hodnotení zohráva úlohu aj to že si na tú strašnú dobu, keď komunizmus už nefungoval a kapitalizmus bol v plienkach, že je v tom trochu nostalgie. Navyše v tomto diele zahviezdil aj CHACHAR Maťo Landl... 90% ! Neviem sa dočkať nedele... 🧐🤔😁 ()

Muff

Kameraman sice zase trochu šňupnul, takže kamera jančí více než ve trojce, ale nahrazuje to veeeelmi liknavé tempo vyprávění, které je ale vyloženě ku prospěchu, protože zatím nejlíp ze všech dílů vystihuje zdlouhavost pátrání a peripetie kolem. Vůbec nechápu, proč by tempo mělo být zběsilé, jak u prvních dvou dílů. Divák má sice akci, ale takhle přeci vyšetřování nevypadá, je to mravenčí, pomalá práce se spoustou slepých uliček. Proto mne zvolnění potěšilo. Velmi potěšil Ondřej Sokol, jak se snaží umanévrovat situaci a ten dlouhý záběr, když se vrací do Prahy, ten je na jedničku, úplně vidím, co se mu honí hlavou. ()

papuchalk

Nejsem moc seriálový typ, a tady se zase potvrdilo proč. Naředěný obsah. Já tohle medium prostě nedokážu docenit. O samotném případu jsem se nedozvěděl nic. Kdo vraždil, proč a jak. Tohle je podané pouze z pohledu policie a ještě hodně zkratkovitě. Možná to je záměr. Aspoň mě to navedlo na film Sametoví vrazi, který je opravdu povedený. Přesto uznávám, že určitou atmosféru a informační hodnotu to má, a zpracované to je velice dobře. ()