Len v Prahe sa stane niečo cez päťdesiat vrážd ročne. Kam vlastne páchatelia odstraňujú telá, ktoré sa nenájdu? Príbeh z čias, kedy dolapiť mafiána znamenalo kamarátiť sa s ním. (RTVS)

topi

Čím dál lepší, čím dál napínavější a hlavně čím dál temnější! Při scénách prohledávání přehrady jeden hudební motiv jakoby vypadl ze Sedmičky od Howarda Shoreho. Naprosto uhrančivá temnota. Konečně opravdu seriál srovnatelný například se skandinávskou produkcí. Naposledy mě takhle od nás zasáhla Pustina. ()

rakovnik

Tento díl mi přišel trochu pomalejší, než předchozí. Nosné téma je samo o sobě silné, epizoda končí výborně, ale tanečky okolo byly doufám pouze rozjezd pořádného finále. Potápěči zaslouží obdiv. ()

Šimpy

Tak tvůrcům se opravdu dramaticky daří.....vystavět takhle napínavou epizodu, to je kumšt. V tomhle díle už funguje všechno...škoda jen, že se tu neodehraje samotné lovení sudů....ale záběry z toho reálného se dají bez problémů najít. Doporučuji. ()

CinemaRanger

Zatímco předchozí díly mne nechávali zcela chladným a jen jsem kroutil hlavou nad zdejším hodnocením, tak čtvrtá epizoda mě na celou stopáž přikovala do křesla a nevěřícně jsem koukal, kolik napětí a atmosféry se dá vytěžit z hledání sudů. Ta gradace byla neskutečná, chvílemi jsem ani nedýchal. Pravděpodobně nejlepší seriálová epizoda české tvorby! ()

sator

Vyšetřovací tým řeší zda podezřelé pachatel zatknout, protože na ně nic nemají, když nebyla nalezena těla obětí. V různých zemích je praxe různá. Někde platí že bez nalezení těla oběti není možné pachatele obvinit z vraždy. U nás však tato možnost byla a je. ()

fabecc1222

Atmosférou i pojetím už jsme úplně jinde, než jsou Případy... Tady je jasné, že spousta věcí nedopadne dobře (Sokol). Taky tu máme ale zobrazení té poctivé práce, vší tý dřiny, co stála zatím, aby se tu sudy mohli vylovit. Díky tomu zatím nejlepší díl, a velmi se těším na další. ()

earl hickey

Seriál graduje, atmosféra houstne!!!! Paráda, český počin roku!!! (můj názor😉😀) Líbí se mi, že prostě absolutně věřím všem, že jde opravdu o devadesátá léta. ()

FIBO

Nepamatuji si, že bych si kdy z nějakého českého seriálu odnesl takový zážitek jako po čtvrté epizodě Devadesátek. To, co tato epizoda divákovi dala, by se dalo bez nadsázky přiřadit k highlightům nejen tuzemské seriálové tvorby, za kterou by se nemusely stydět ani lepší zahraniční produkce. Nevybavuji si, že bych po dosledování nějakého CZ/SK seriálu zíral na závěrečné titulky s otevřenou pusou a právě zpracovával zážitek, který daleko převyšuje návštěvu kina. Atmosféra, napětí a tíživá hudba Juraje Dobrakova vrhne diváka do středu dění a to způsobem, že si ani neuvědomíte, že sledujete televizní seriál. Už v tuto chvíli lze Devadesátky považovat za klenot české seriálové tvorby, který už teď sedí na trůnu a na míle převyšuje laciné, brakové, hloupé a scénáristicky/dramaturgicky primitivnější konkurenty, které cílí na nenáročné a po pracovním dni unavené publikum (zdravím Voyo a kreativní producenty tuzemských komerčních televizí). Pokud by se tvůrcům i nadále podařilo přidat pod kotel a zobrazit následující bezprostřední dění ve své surovosti a ohyzdnosti tak , jak se celá kauza udála, tak tu můžeme mít český Černobyl a to bez nadsázky. Klobouk dolů všem zúčastněným a Marešovi zvlášť. PS: Juraj Dobrakov coby skladatel se mi začíná čím dál tím víc líbit. ()

Foxhound#1

To je drama jak cyp. Jestli mi závěr minulého dílu nastartoval očekávání na maximum, tak teď už ručička ukazatele napětí vyletěla ze stupnice. A pomalu nabývám domnění hraničící s jistotou, že to se Sokolovou postavou dopadne po sovětsku. ()