Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

Jozka7

Moc se mi líbí zpracování, které vystihuje totální chaos raných devadesátých - jet současně orlické vraždy, Jonáka a xy dalších případů, to musel být blázinec. Ta těkavá kamera to jen podtrhuje. Nechápu, kdy ti chlapi spali. Zaujal mě služební mercedes na místě činu, ten dostali na doježdění z doprovodů, ne? Potěšily i detaily jako Korejsovo jablíčko nebo Kozákův Sparta popelníček. Opět plná palba. ()

JosefTomas

První díl byl jako nepříliš ukázkový rozjezd trochu zklamáním, ale navnadil. Jenže tam, kde první díl nudně (i když říct nutně) dávkoval expozici, tam ji druhý díl perfektně zužitkovává, od první minuty vhazuje diváka do centra dění, nenechává ho vydechnout a nepustí ho do závěrečných titulků. Případ totiž konečně dostal dynamiku a hlavně řešení, které natolik chybělo případu prvnímu. Lze chápat ukázku chaosu devadesátých let, ale divákům případy nepolíbenými se nevyřešením a nadměrným počtem postav seriál zbytečně vzdaluje. Proto se nelze ubránit srovnání s Případy 1. oddělení, které však přeci jen díky své jednoduchosti a separaci zločinů byly divácky o něco víc přívětivější. Zda to je výtka, či ne, se musí rozhodnout každý sám. ()

regentor

Jooooo...Devadesátky..to byl svět jěště trochu cajk. Točili se Gumáci nebo Česká soda.Cikán byl ještě cikán. Média ,především ta  "hlavního" proudu ještě nebyly takovou žumpou jak je známe dnes. Četníci si hráli se zločinci své hrátky. V tomto druhém díle celé série jsme se dozvěděli , že IQ tykve Jonák měl spoustu vlivných známých a policajti se v tom plácali jak uměli. Nakonec zločince dopadli ale podsvětí nebyl jenom Jonák. A velcí kluci co spolu mluví měli námět pro přemýšlení. Prorústání organizovaného zločinu do politiky bylo v mateřské škole ,advokáti ještě příliš netušili jak se dá báječně zbohatnout a premiér tvrdil, že opravdu ale opravdu nemá signály o něčem nekalém...Natočeno trochu zvláštním až dokumentárním style , zřejmě pro věrohodnější osvětlení událostí. Co nás čeká dál v tomto seriálu uvidíme. První díl raději nebudu komentovat , poněvadž ustřihnout takto až diletantsky Mrázka s Bělou je věc nevšední... ()

subic

Začínám si říkat, že je skoro škoda, že díly nejsou ještě tak o 10 minut delší, protože některé věci jsou tu moc zkratkovitě a trochu víc bych je rozpitval. Ale jinak samozřejmě velmi solidní práce. Slyšel jsem i rozhovor s Michalem Novotným v rozhlase, jak se mu hrála epizodní role Jonáka a jakou na to dostal zpětnou vazbu od přímých pamětníků. ()

darthvader77

♪Mraky se plazí Vítr je láme Stíny tvý duše ♪ Tak tahle epizoda se plně věnuje prvnímu válečnému lordovi 90. let Ivanu Jonákovi takzvanému králi diskoték. A protože Češi musejí mít vždy od všeho svoji verzi, akorát úplně debilní, tak tenhle Jonak byl spíše parodií na Al Caponeho a místo toho, aby se snažil držet svý kšeftíky v tajnosti, tak tenhle exhebicionista byl rád viděn se vším se chlubil a miloval pozornost. Policejní vyšetřování probíhá prostě po staru vyslýchání, spojování si souvislostí. Hlavní dvojice je pořád dokonalá stejně jako mladej zelenáč, který je vždy při ruce. Líbila se mi teorie, kterou tenhle seriál nabídl, že Jonáka se pokusili sejmout jím najatí zabijáci, co si najmul na odkrouhnutí svojí starý. Tudíž nejenom výborná atmosférická podívaná, ale zároveň poučení o té části historie, která Vám vysvětlí, proč žijete v tom šíleném bordelu zvaný náš stát. Každopádně tahle epizoda skončila relativně pozitivně, tak další díly budou pořádně temné. Neboť to převezmou ostří hoši z Východu, kteří Vám předvedou takovou prasárnu, že ještě se slzami v očích budete vzpomínat na Ivánka a jeho krokodýla. ()

infernet

"Co uděláme?" "Ty budeš dělat blbýho, já nasranýho a uvidíme." Pan Mareš jako scenárista fakt boduje. A Novotný je od teď prostě Jonák. ()

j.sorensen

Od Mrázka s Bělou k Jonákovi, jemuž dělá vyhazovače Berdych a celou serií se táhne, sice nenápadně, ale zcela nevyhnutelně, rozpletení jednoho z největších případů tý doby. Konečně nám p.Mareš odhalí, jak to tehdy bylo z pohledu opravdových policistů, ne jen scénáristů, od kterých jsme vymyšleninek viděli už spoustu. A snad už skončí ta onanie nad Novotným. ()

natalanka

Stejně jako případy 1 oddělení je i tenhle počin od začátku na vysoké úrovni. Michal Novotný teda neuvěřitelný. A co mám povídat.. kluci umí všichni... to je prostě paráda sednout večer k telce a po dlouhé době se těšit na kvalitu, která nenudí a upoutá na první dobrou. Klobouk dolů... :-) ()

Prubner

Ta záplava jmen a postav je fakt únavná. Chápu, že v Jonákově kauze byla zapletena spousta lidí, ale je opravdu nutné, aby v jednom dílu bylo asi deset tisíc postav ? Nešlo by to trochu zpřehlednit ? Kdo si má tolik jmen pamatovat ? Zatím je ten seriál dost nezáživný. Pan Mareš si neuvědomil, že ne každý se v té síti zločinců 90. let orientuje stejně jako on. A nevím, proč se sem z Případů 1. oddělení přesunuly některé postavy, když se svými staršími verzemi nemají kromě jmen vůbec nic společného (hlavně Finger coby mladší verze Polívky je totálně mimo). A co se týče vychvalovaného Michala Novotného - s takovouto výraznou parukou by vypadal jako Ivan Jonák skoro každý. Včetně mne. Včetně Jana Čenského, Jiřího Krampola nebo Kateřiny Brožové. ()

GeminiK

Pořád to podle mě drhne. Poučena z prvního dílu jsem se od 60 minuty pekelně soustředila, abych si stihla přečíst osud Jonáka. Ochotnický herecký výkon mladé paní Pagáčové mě opravdu pobavil. Několikrát jsem se nachytala, že se nesoustředím, a že mě to vlastně vůbec nebaví. Hvězda navíc za Lenku a Davida v závěrečné písni. ()

hrumsrt

Výrazně lepší, ale pořád k "dokonalosti" ještě daleko.. Naprosto famózní Michal Novotný jako podnikatel Jonák. Jen nechápu, zda se kameramanovi Žirianovi netřepe ruka? Kamera je neustálé přibližování a oddalování, ale fakt neustále! Bohužel i celkově to má takový klišé chybičky, jako to časté "prokecnutí". Skvělý námět, ale poněkud amatérské provedení! ()

DonBraso

Od 1. dílu o prsa korejské běžkyně lepší,ale jinak opět nic co by bylo potřeba vidět.Finger s Novotným bavil,kamera debilní,kde se ten druhý kameraman musel snad i sám zazoomovat.Si snad někdy myslím,že ta kamera měla být z filmů Sergia Leoneho :D Případ je to zajímavější,bohužel opět přehršel postav už k tomu patří.Opět si lze všimnout třeba nové tramvaje v odlesku oken.Nějak vlastně z junáka vyšetřovatele roste lepší kriminalista,ale to je jen jeden příběh v tomle štrůdlu.Další díly už vynechám a radši si pustím reportáže či rádoby investigativní novináře.55% ()

Muff

Ta kamera je šílená, stejně jako u prvního dílu, kterej idiot si vzpomněl, že to bylo kdysi populární? Ale co mne u tohoto dílu štvalo mnohem víc, bylo to zběsilé tempo, při kterém jsem v slovních kanonádách vůbec nestíhal v hlavě ztotožňovat tu kterou zmiňovanou osobu, protože jich tam bylo opravdu hodně, občas nebylo hned zřejmé, jak na nějakou osobu detektivové přišli, protože se fakt hodně stříhalo, musel jsem se zamyslet, jenže mezitím už děj utekl o pořádný kus dál, detektivové tu a tam byli tak blbě nazvučení, že jim nebylo rozumět. Tomu tempu prostě ubrat, proč to za každou cenu dělat akčnější zběsilým tempem? Místo, aby dlouhé, úmorné, často bezvýsledné vyšetřování bylo nějak naznačeno a umocnilo frustrující atmosféru, delší časové úseky se prostě přeskočily a vyskočilo jen nové datum, o měsíc pozdější a hned po hlavě do další zběsilé vřavy plné vražedně rychlých slovních výměn. Jinak výborně zpracované, ta atmosféra devadesátek a místních veksláků v kvádrech super. Souhlas Enšpígl, Lukrecie, mira007 ()

fafejt001

INU  musím říci , že Novotný  byl  skvělý . Fakticky  věrohodný . Perfekto . I ten  mladý  Kozák se  rýsuje  i  Plíšek . Jen  ten  Mikluš  a  Sokol  mi  tam  stále  nesedí . Pan  Mareš  to  tady  vyšperkoval . Ta  mravenčí  práce  týmu  super  perfekto . Latˇka  se  zvedla . Jsem  lehce  napnut  co  bude  dál. Asi to  bude  zase  napínavé  .  .   .   Bo  kurde  taka  byla  doba . Ale  ta  kamera  by  mohla  byt  lepši , bo  ma  jakesik  rezervy . No  přivřu  oko  ,  Inak  fajnově  natočeno  v  detailu . ()

quido_zidle

Atmosféra, kostýmy, rekvizity, interiérové lokace na 5 hvězd. Hodnocení oproti prvnímu dílu sráží strašná kamera a chaotický, zkratkovitý děj s příliš mnoha postavami, ve kterých jsem se chvílemi dost ztrácel. Jinak ale na českou tvorbu pořád o parník jinde než jiné počiny. ()

Hammond

Kvalitní zvuk otáčení listů papíru, stejně tak jako zvuk zabouchávání dveří od auta a jízdy auta po různých površích, včetně malých kamínků. Souvislost s Případy prvního oddělení zůstala pouze na papíře, pouze s výjimkou několika vteřin, kdy postava, která by měla ztvárnit Korejse, rozpůlí nožem v jedné scéně jablko - zvuk krájení jablka ovšem zanikl... ()