Rok 1993. Obávaný bodyguard je zastřelen v tiché ulici. Další nájemná vražda, kterou musí vyřešit pražské 1. oddělení. Vyřizují si tu účty vládci podsvětí? Zločinů přibývá, každý týden další mrtví, mafiáni mají pocit, že tahají za delší konec provazu, a mnohý z policistů přemýšlí, jestli nemá přejít na druhou stranu zákona. (Česká televize)

jauahaoas

Moc dobré, uvidíme, jak to bude pokračovat. Člověk se až diví, že to nekoupil někde na ulici v Praze do těla. Lidi, hlavně kriminálníci propuštění na amnestii a kriminálníci z Albánie, Jugoslávie a Sovětského svazu(nebo už z Ruska?) si mysleli, že to patří ke kapitalismu. Hrozná a krásná doba zároveň. ()

DJether

Nízké hodnocení hlavně kvůli kameře. Neustálé zoomování, rádoby akční záběry v době jinak docela klidných scén mi tam neskutečně vadily. Zakončení celého dílu také nic moc, nezbývá než doufat, že se to v příštích dílech ještě rozjede. ()

jenspifa

Super pecka bomba seriál. To se teda něco ČT povedlo! Od dob sametových vrahů tu nebyl lepší počin. Ta autenticita, kostýmy, účesy, nemám slov. A já, jakožto člověk, kterej žil někde zhruba mezi Úvaly a Českým Brodem (Znalci pochopí), tak jsem tohle dění měl jako puberťák hned z první ruky. Až čumím, jak je to přesný. A jestli tohle je jen podle policejních spisů, jako kniha Kmotr Mrázek, tak jako Klobouk dolů. Jen jedinej pomníček, takovej dvojitej, chtělo by to už konečně rozseknout, kdo nechal oddělat jak B, tak M. 85% a jsem za tohle rád ()

ABC1

Scénář a režie výborné, kamera hrůza a děs, herci -pardon Ondřeji - starší generace jsou skvělí,  Sokol a Finger jsou sehraní, mezi nimi to bezva funguje, ale mladý Kozák  je tam trochu slabota, třeba se to v dalších dílech  trochu zlepší, Jandák úžasnej.   Atmosféra se povedla výborně a není to jen v dekoracích, svetrech, cigaretovém dýmu atd. páč třeba ve Vyprávěj to nepomáhá. Doufám, že tenhle seriál bude čím dál tím lepší! ()

a-ja

Tak nějak nevím... Zatím mi to přijde bez barvy, chuti i zápachu... A proč to museli napasovat na Případy 1. oddělení? Prequely obecně bývaj blbý, ale tady je to tak nějak ještě blbější, nějak si neumím ztotožnit tyhle figury mátožné se sekáči, do kterých mají dozrát (ať už psychicky nebo fyzicky - kór u Korejse a Plíška je to teda průser dost velkej)... Chjo... ()

KuceraJohny

Hodnotím jako divák, který se za prvé, vůbec nekouká na kriminálky a za druhé neviděl případy 1. oddělení. Vždy jednou za čas mě česká televize přiláká na nějaký svůj nový počin (naposledy to byl Most!) a vždy jsem překvapen jak dobrou práci dokážou odvést. Atmosféra devadesátých let je tu perfektní, výprava, prostředí atd. vytváří pocit skutečných 90. let, ale co to způsobuje ještě více jsou dialogy. V tom co postavy říkají úplně srší 90. léta a tak si Josef Mareš zaslouží palec nahoru. Herci tu zvládají své role perfektně, hlavně Michal Novotný jako Jonák je úžasný. Ale i Sokol je mi poprvé někde vyloženě sympatický. Za mě je tedy první díl hezky zpracovaný a povedený, ale jestli se díky utnutému závěru už neobjeví Běla a Mrázek, tak je to podle mě ohromná škoda. Chtěl bych i nadále sledovat jak probíhá dění kolem všech postav z prvního dílu a ne sledovat zase další aktéry. No uvidíme s čím tvůrci přijdou ve druhé epizodě. ()

quokam

Lidé se vyvíjejí. Málokdo je stejný v pětadvaceti, kdyz nastupuje do zamestnani jako zelenac a v padesati, kdy se muze o sve zkusenosti oprit. Stejne tak bývá clovek jiny v pětapadesati a jiny v sedmdesati. To, ze v petapadesati ridi mizerne, neznamena, ze v sedmdesati nemuze rici mlademu uchu, ze nikdy neridil... Za mne ma serial prozatim 80 proc. Narozdil od jednoho recenzenta mi nezavazi, ze nekolik hercu hralo v minulosti v Ulici, na brak Ulice se nedivam. Skvely je Sokol (tomu bych spise dal mladsiho Pliska) a Fridrich,  Finger a Bartos mne zatim nepresvedicili. Pan Cuba by mohl hrat Checotye ve Star Treku a Michal Novotny jede svou ligu. Detektivka slusna, atmosfera vyborna, zapletka uchazejici.  A ti favoriti byvaly krasna auta... ()

ToddB

Atmosféra, reálie, scénář ... vše dokonalé jako u Případu 1. oddělení . Trochu chybí charisma herců jako Vetchý nebo Polívka, ale i tak rozhodně nadprůměr. ()