Rok 1993. Obávaný bodyguard je zastřelen v tiché ulici. Další nájemná vražda, kterou musí vyřešit pražské 1. oddělení. Vyřizují si tu účty vládci podsvětí? Zločinů přibývá, každý týden další mrtví, mafiáni mají pocit, že tahají za delší konec provazu, a mnohý z policistů přemýšlí, jestli nemá přejít na druhou stranu zákona. (Česká televize)

tchempi

Výprava, kostýmy, atmosféra, dialogy... všechno super. Herecké výkony jakbysmet (Novotný luxus). Šrámem na kráse je, že divák musí nutně znát jména a kauzy Orlických vrahů a dalších známých mafiánů té doby. Jo a trochu mě sejřila roztřesená kamera. ČT do toho vrazí takovou škváru a nemá na stativ? ()

DJMaroko

Na to jakou to má reklamu a první ohlasy jsem čekal trochu více. Co musím, ale vyzdvihnout jsou interiéry exteriéry, rekvizity prostě a jasně cítíte se jako v 90´. Zklamal mě také výběr hudby chtělo by to trochu více toho Eurodance, který devadesátkám vévodil více než Žlutý pes. Kamera je zde opravdu otřesná, roztřesená a to neustále přibližování a oddalování tomu opravdu dramatično nepřidá! Skvělý a jedinečný Michal Novotný jako Jonák !!! ()

fafejt001

Tak  zatím  nějak  nevím . Kamera  nějak  divně , postavy  takové  instantní  ,  bez bez  nějaké  vnitřní  jiskry , zápalu , náboje . Dále  je  třeby  řící , že  Pagáčová je  tam  asi  omylem a  Mikluš i Sokol se mi tam vůbec  nehodí . Ten co hrál Jonáka -   dooost   dobré . SHRNUTO -    jsem  nějak  zklamán  z  úvodního  dílu . Pan  Mareš  se  snažil ,   aby  to  vše  vyšlo  dobře  , ale  zatím  slabé  * * * .  Joo  a  Finger  věrohodný . A  ten co  hrál  mladého  Vetchého  , ten  byl  asi  nejslabší .  Tak  to  jen  tak  na  úvod . ()

Pepi74

Ono to padlo i jinde. Ten kdo o té době nic neví, těžko se bude orientovat ve všech těch jménech. Naštěstí jsem přítelkyni pustil před nedávnem Sametové vrahy a tak když se v ději mihne nějaká postavička, stačilo říct "Víš to byl ten jak v tom filmu.." , Autor asi předpokládá, že všichni vědí o kom je řeč ale to není zdaleka pravda. Ale i tak dávám 4*, to zoufalství a donkichotské boje tehdejší policie jsou velice reálné a taky za Jonáka, ten se fakt povedl. ()

PatrikP4

Tyto kauzy mě vždy dost zajímaly... Orlíci, Mrázek, Běla, Berdychovci, Jonák atd.... Osobní vzpomínky (jestli se to tak dá říct) na to rozhodně nemám, rodiče nás vyháněli od zpráv když se tam objevovalo něco takového... Jediné co jsme si díky tomu vybavil byl náš starej děsnej favorit... Proč jen čtyři hvězdy? Nechávám si prostor pro další díly a za Sokolovo "sorry" u Jonáka... Navíc je to takové zmatené jako ten děj moc jmen najednou, z vraždy k největším padouchům té doby, pak k Číňanům, pak k Orlíkům, prostě takovej zmatek... ()

ir.hools

Tak tenhle seriál se mi trefil do chuti úplně přesně. Miluju případy z devadesátých let, Sokola i Fingera. Oba skvěle padli do svých rolí. Geniální Jonák v podání Michala Novotného :D seriál věrně zachycuje atmosféru tehdejší doby, napětí mezi policajty a podsvětím....i tenkou hranicí mezi těmito světy. Fakt jsem nadšená! I z dobových vybavení kanceláří, bytů, oblečení, aut. Vše se povedlo. ()

v.indruchova

Tohle mě dost dostalo. Tahle doba mě dost ovlivnila. Všechno hudba, dekorace. Všechny ty detajly. Od skleniček, po hrozný učesy a šílený vzory košil a svetrů. Uff. Jako kdybych se zase vrátila. Ty vraždy a situace té doby mě zajímá jak to vlastně všechno bylo. Paráda, že to natočili. Plné skvělých herců, který mám ráda. Mrázek zahranej na jednotku A. Čubou, Mrázka tam mohlo být víc. Taky pochvala Sokol jako vyšetřovatel, nebo R. Mikluš překvapil, "parádní sketa" v podání Michala Novotného. Natočení vlažnější způsobem devadesátkovým. Je pravdou, že mě zmátli vyšetřovatelé z případů 1. oddělení že jsou to typově úplně jiné postavy a typy. ()

quido_zidle

Jedna hvězda dolů za ten brutálně useklej konec. Jinak jsem se vrátil o 30 let nazpátek - skvěle vystižená atmosféra doby, kdy se slovy našeho opravdu, ale opravdu nejlepšího politika Vaška Klausů "na chvíli zhaslo..." A scénáristický top byl rozhovor Františka Mrázka s mladým policajtem - tvl. úplně z toho šel mrázek po zádech! ()

Rian_witcher

Atmosféra je hustá a ukazuje se jak to měla v té době kriminálka (alespoň její poctiví členové) těžké. Absolutně skvělá byla scéna mladého poručíka a jeho setkání s Mrázkem. "Založili jsme s Provodem a Kájou Gotem nadaci pro pozůstalé po policistech zabitých ve službě..." Tohle mrazivé varování se táhne celým dílem spolus třešničkou na dortu, kterou je Jonák v podání excelentního Novotného. ()

Igy007

Nezlobte se na mě, ale A.Čuba jako Mrázek, to je velikánský krok stranou. To čí byl nápad ? :-))))) Ta scéna s ním je prostě skeč z Pečeného sněhuláka, parodie. Čuba je opravu super jako komik, v tom je v mých očích zkrátka talent, ale vážnou polohu zcela postrádá. ()

jizvoun

Zatím nechci moc hodnotit, je to pilot, kde vlastně nic nevyřešili. Ale potenciál to má vysoký, herci se mi zamlouvají. Uvidíme, jak se to rozjede. ()

Sfaxia

Trochu zklamání. Na 1 oddělení to tedy nemá, zvlášť kamera, tolik zátylků jsem neviděla ani za celodenního cestování v MHD. Taky hlav do půl čela pro mě přespříliš. Lehce zaměnitelný s Kriminálkou Anděl.... v půlce jsem si šla v klidu udělat kafe, tak moc to bylo zajímavý a napínavý. ()

Frontier

Tleskám, tohle se vážně povedlo! Bylo tam pro mě pár drobných "kopanců", ale ty dokážu hravě zkousnout. Moc se mi líbí, že se seriál neschovává za falešná jména a na plnou hubu řekne, že Mrázek je prostě Mrázek, žádnej Vedral atd., hodně to usnadňuje orientaci a prostě tak to má bejt. Skvělá hudba, atmosféra. Co musím ale zmínit je naprosto dokonalej Jonák. V první chvíli bych věřil, že je to fakt on. Trochu si musím zvykat na herce z Ulice, ale to se poddá. Jako Liberečák si na vraždu Frenkiho matně pamatuju, dodnes tam jsou pozůstatky. No, bude to dlouhej tejden, těším se! ()

Rudolf.Benes

Epizoda 1.(Devadesátky) Teda pánové a dámy já čumím...!!  Kdyby už nic tak... Čuba jako Mrázek? Novotný a Jonák? !!!!  Moudrý a mnohem zkušenější človíček kdysi řekl že není malých rolí...a zde to platí dvojnásob.!!! Na tak malém prostoru se borci totálně odkopali a já jim to nadšeně sežral i s torpédem.(Z Bertíka šel fakt strach), nicméně, nerad bych opomenul  zbytek osazenstva. A samozřejmě že mé pozornosti neušla pidirole ve které se blejsknul  autor J.Mareš .První oddělení vstalo z "mrtvých"a to se vší parádou.Vzalo sebou dobovou hudbu,auta,bankovky, oblečeni,nemovitosti i povahu samotných lidí. Podtrženo sečteno, šest nedělních večerů bude výherních a nemluvím o sportce.!!!  80/100 ()

dejavu26

Porevoluční padouši Jonák, Běla a Mrázek zahráni přesvědčivě, působivé rekvizity, exteriéry i interiéry, ale Plíšek, Kozák a Korejs neměli z původních postav ani podobu, ani charakter. Vtipný a laskavý Plíšek se změnil v podání Fingera v podrážděného a nevrlého morouse (Finger se v rozhovoru zmínil, že původní seriál neviděl, zhlídl jen 2 díly, kdy si udělal z Plíška představu, že to byl morous), Kozák neměl ze svého temperamentu a ráznosti ani stopu (ani v práci, ani doma). Korejs se vůbec neprojevil. Hodně mi chybělo i to vtipkování a jiskření v kanceláři mezi kriminalisty, tam ten kolektiv vůbec nefungoval, ale hlavně to postrádalo to napětí a akčnost původní série, skvěle zesílené výstižnou hudbou. Ač jde o stejného skladatele, tady hudba nějak nefunguje. Takže marasmus spravedlnosti a reálie tehdejší doby byly podchyceny výborně, ale to je zatím vše. Snad se to rozjede v dalších dílech. ()