Rok 1993. Obávaný bodyguard je zastřelen v tiché ulici. Další nájemná vražda, kterou musí vyřešit pražské 1. oddělení. Vyřizují si tu účty vládci podsvětí? Zločinů přibývá, každý týden další mrtví, mafiáni mají pocit, že tahají za delší konec provazu, a mnohý z policistů přemýšlí, jestli nemá přejít na druhou stranu zákona. (Česká televize)

Rumbambule

První epizoda bezva. Za mě spokojenost, co se týče atmosféry devadesátek, obsazení atd. (čísla SPZ a typy aut v té době neumím, tak si vystačím s tím, co mi nabízejí).  Případ Jíva se nejspíš potáhne až do konce série, ale to vůbec nevadí. Líbí se mi to zpracování a stejně jako u Případů 1. oddělení důraz na poctivou policejní práci. Tady ještě víc vynikne, jak těžká práce to byla, když ještě nebyly všechny ty internety, kamery všude, digitální databáze každého prdu... Jsem zvědavá, jak dopadne postava pana Sokola, když v Případech už pak nebude... ()

milos.bradik

Zatím vynikající. trochu mne sice matou ti herci, kteří mají hrát mladší verze Vetchého a Polívky, pořád jsem musel srovnávat, ale hrají dobře. Atmosféra devadesátých let je tady perfektní a ten Jonák mne fakt dostal. ()

DonBohemian

Finger hraje špatně. Jeho snaha o nabručenost vypadá až směšně. Připomíná středoškolského vyhořelého učitele, který se ve třeťáku snaží získat autoritu řvaním a písemkami za trest. Máme lepší mrzouty. Tenhle to v sobě nemá a ve 4. díle marností atakuje hranici trapnosti. Mladéj je něco mezi polenem a vemenem. Mohl mít pár menších štěků za psacím stolem, ale určitě se nepouštět do žádných větších akcí. Celkově strašně nevyvážená castingová kombinace od přehrávajících divadelních ochotníků, přes zkušené a dobře usazené vedlejší postavičky "za stolem", doplněné dřevníkem všelijakých neherců komparzistů. Nucenost od replik, kostýmy, lokace až po hokus pokusy s kamerou. Bohužel nic lepšího nemáme. Hodnocení? Jsou lepší pevné dvojky na dvacítce nebo čtyřky na pětačtyřicítce? Někdy míň je víc a lehkost z přirozenosti předběhne urputnost a poctivost v detailech. ()