Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava. (MFF Karlovy Vary)

JenYu

Pokud film záměrně odfiltruje hudbu, barvy, výpravu, nezbývá než se soustředit na herce, dialogy a kameru. Jsem přesvědčená, že si to tvůrci udělali schválně těžší, než by to klidně mohlo být. Stephen Graham mi nebyl příliš sympatický, proto mi moc nešlo s ním soucítit. Každopádně by film měl vidět každý, kdo toho má v práci skutečně hodně - jako varování. ()

Prubner

Jednozáběrové filmy mám rád, ale taky to musí být o něčem. Tohle je celkem o hovnu. Běžný ruch jedné restaurace je zachycen docela věrně, technicky dobře zvládnuto, nicméně je tu asi padesát postav, o nichž se skoro nic nedozvíme, je tu řada minipříběhů, které většinou nikam nevedou, kuchaři i číšníci si počínají neprofesionálně, herecké výkony jsou slabé a navíc mi nějak uniká, co tím vším chtěl básník říct. Nic mi to nedalo. Nebudete se sice nudit, ale ani bavit. A neutkví vám to v paměti déle než pár minut. ()

Habanera

Pracovat v takovém prostředí je o zdraví! Tolik nesourodých lidí, bez směrování k společnému cíli. Občas jsem měla chuť film vypnout z toho nekonečného hluku a vřískání. Herecké výkony však přesvědčivé. ()

tsatsiki

Nijak zajímavé drama z jedné restaurace,  sice to herecke výkony zachraňují,ale dokoukat to je to utrpení.Aspoň konec byl překvapivý a zajímavý.40%. ()

Snekac

Velmi příjemné překvapení festivalu. Film je jeden dlouhý záběr, takže občas mě rušila roztřesená kamera. Celkově ale velmi dobré, občas pobaví, občas spíš naštve. Zajímalo by mě, co na to říkají lidé, kteří v restauracích pracují :) ()

Heywood

Úžasný film, tak úžasný, až mi z těch všech lidí bylo na zvracení. Tenhle "Západ" je čím dál větší hnus a někdo to dokázal hodit na papír a někdo do nul a jedniček a natočit tak, jak jsme to tu dlouho neviděli. A ty "výkony" zaměstnanců...- to byl nářez, kam se hrabal socialismus. V tom filmu snad ani nebyla jedna kladná postava, pár slušných, zbytek totální hnus. K tomu chlast, fet, permanentní hádní se lidí, a ta módní kravina vařit před lidmi, k tomu kreténi číslo 1 ze všech tzv. sociálních sítí a zážitek byl umocněn na maximum. Totální otřes = 80%. ()

hony23

Chceteli natočit opravdový horor, nepotřebujete ani upíry, ani zombíky, ani masové vrahy. Stačí, když umístíte kameramana do kuchyně plně obsazené restaurace a necháte ho natočit 90 minutové video bez jediného střihu. Vařil jsem v podobných kuchyních 20 let a plně jsem soucítil s hlavním hrdinou. A pokud se mě někdo v budoucnu zeptá, proč už v restauraci nevařím, odkážu ho právě na tento film. ()

mouzi

No masakr, takhle nějak jsem si představoval, jak to v restauraci chodí, hlavně co se kuchyně týče. Nejsem kdovíjaký hnidopich, ale taky si nedám líbit leccos. Dost mě dokáže nasrat neschopnost personálu, když má zaplněnou sotva polovinu kapacity restaurace. Úplně stačí první dojem, když se na první objednávku přijdou zeptat tři různí zaměstnanci. A pak už to jede jak na drátkách: Pití objednáte u jednoho, donese to druhý a ještě blbě. Opravenou objednávku donese třetí a zeptá se, co si dáte k jídlu, přičemž jídlo jste si objednali u toho druhého, co donesl špatně pití. Jídlo donese ten první a opět špatně. S omluvou se odporoučí a vzápětí ten třetí přinese objednávku, která není k vašemu stolu. Na to přijde první a přinese znovu správně objednané pití a zeptá se, jestli je všechno v pořádku. Takže tak. A co se filmu jako takového týče, jedná se o čistě sadomasochistický psychologicko-logistický gastrothriller. Ten konec mohl být trochu vypilovanější, ale Štefan Graham to udržel na 5*. ()

Gregor_Samsa

No takhle. Odsejpá to, má to grády, ten jednozáběr filmu fakt pomáhá. (I když teda, museli to nějak polepit, ne? Střihnout si 90 min v jednom záběru se mi moc nepozdává. Ale školy nemám...) Že je kuchyně svinstvo a dřina, víme. Z filmů, z ryštyk, od známých. Teda ale mezi náma, láhev Sauvignonu za 200 liber a nedat ani okoštovat? Jakože za bílé bych tolik nepoložil a tohle byla filmovo-restaurantská hrubice! No zpátky k tématu. Myslim, že hlavní hrdina není hrdina, ale pseudohrdina, kterej si rozm**al život, teď to samé dělá svou rozj***ností ostatním, a nakonec tam pošle lajnu s pár panáky, aby se pak jakože probral a vylil to do hajzlu… no tohle je jak z poradny anonymních alkoholiků a řekni-drogám-ne-asi-stů, takhle fakt prosím néé... Co víc k tomu říct? Obdivuju a velmi respektuju lidi, co se v tomhle nevděčnym businessu živí. My jsme to pak s L. vzali z Oka k Da Matteo, nechal jsem tam 4ku za kilo stařeného hovězího a pár věcí okolo a s vědomím, že jsme našli druhou slušnou restauraci na Letné, kde lze pustit pár Palackých a dostat odpovídající protihodnotu, jsme do uštrikovali k domovu, otevřít ještě láhev Valpocilella Ripasso (želbohu, ta Umbrie z Da Matteo byla o dost lepší, ale tak to v životě hýřilů chodí). [60%; 2022-01-24 BioOKO] ()

John Dunbar

Pro mě je filmová restaurace s jejím šéfkuchařem doslova  synonymem pro nezdravou zchátralou a dekadentní západní společnost, ve které nic pořádně nefunguje, a která stejně jako hlavní hrdina padá na držku. ()

Kubwajs

Po shlédnutí a přečtení komentářů  jsem na  vážkách zda  někdo někdy  vůbec  v  restauraci dělal . A  to i  filmaři. Restaurace je  podle všeho plná  . Rezervace jedou  v plném proudu ,ale kuchaři  o tom ja je  plno   jen mluví :D Je  to hrozně  vtipný . Máme tu  kvalitní drahou restauraci ,ale  obsluha  je  úplně  tupá, neumí servírovat  víno  . Takovej servis  tak mě  hned  vyrazí :D Ne takhle to  taky  úplně neprobíhá. Možná tak  v  nějaký  dvojce  restauraci . Tak stále  pořád nevím o čem ten  film je? Protože jestli tohle má  být  obrazem profesního stresu  v  restauraci  , tak je  to naprostá  blbost. Do bodu  varu  mě   dostává tak akorát  to, když je  záběr  do  kuchyně a pořád  se mluví jen o tom kolik mají moc  práce, ale  všichni tam jen postávají  :D Všichni jsou  v  jakési depresi. :D Ale je tam  i pár  reálnejch problémů , který se  řeší. Jen nejsou na  můj  vkus  úplně  dobře natočené. Kamera na jeden  zátah  dobrý  každopádně  film tak na  dvě  hvězdy . Pusťte  si  raději Hele kámo kdo  tu  vaří :D ()

Lendak

Gastro-dráma s najviac výstižnejším názvom. Boiling Point je nervydrásajúcim "trilerom" z ktorého vám adrenalín vyletí do mozgu až do oného BODU VARU a doslova exploduje. Na tomto minimalistickom prostredí Philip Barantini ukuchtil dekelodpaľujúci guláš plný osobných konfliktov, stresu, emócií a chaosu. To všetko na Jeden, Jediný záber. Pre mňa, ako človeka, ktorého toto v budúcnosti čaká je toto perfektná príručka do života kuchárov, čašníko a manažérov, medzi ktorými je krásny kontrast. Kde kuchári majú stresy že či tam niesú nejaké alergény. Čašníci sa zase musia vysporiadať s debilnými zákazníkmi a manažéri toto musia všetko ukočírovať. Toto všetko je zabalené do minimalistického vizuálu ktorý sa aj do takejto témy extrémne hodí, doplnené o viac než dokonalé dialógy, herecké výkony a charaktery, kde každá jedna z nich tu má svoj moment slávy. A oný bod varu, v podaní dievčiny s alergiou na orechy je proste dychberúci moment, kde natlakovaný hrniec plný emócií a stresu, doslova a do písmena vybuchne. Komu tento počin nešmakuje, tak je buď tehotný alebo má dosť divný apetit. Po tomto si bude každý viac vážiť pánov kuchárov a čašníkov. ()

bonovox

Dokonalé filmové umenie. Na jeden záber natočená sonda do kuchyne reštaurácie kde sa v 90 minútach odohráva neuveriteľná dráma jedného človeka ktorý sa zmieta vo svojich problémoch nielen v súkromnom ale aj pracovnom živote. Skvelé herectvo od Grahama, úžasná kamera a dokonalá réžia. Toto je jeden z filmov roka. 100% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD