Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním. Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi… (Cinemart SK)

Tomas_PO

Škoda prieškoda, že to sklzlo do priemeru, pretože potenciál tu bol značný. Film vyskladaný zo sotva 10 ľudí nachádzajúcich sa v jednom vozni - klasickej to "bagete" československých regionálnych tratí, dáva námet pre množstvo sketchov a sond do duší vzťahov a pováh ľudí, na spôsob Vlastníkov. Žiaľ, Mimoriadna událost s dychom zaostáva. Napriek tomu veľa scén pobaví, prípadne sa na nich príjemne pozerá. Našťastie sa tvorcom takmer úplne podarilo vyhnúť trápnostiam ala Kameňák. ()

Fuksinka

Já mám tyhle absurdní věci ráda. Postavy výborné, zajímavé, skvělé obsažené. Humor mi sedí. Překvápko ve stylu V. Andersona mě hodně potěšilo. Jsem spokojená. Je to o chlup horší než Vlastníci, ale jenom o malý. Mohlo to být o kousek kratší. Přece jenom přešlapování za dveřmi do kabiny strojvůdce bylo zdlouhavé. ()

Pan.Antonin

Havelkova konverzační (až divadelně působící) komedie má v sobě tolik humoru, že bohužel ne všechny vtipy se povedly. Některé jsou geniální, některé působí až trapně. A podobně jsem vnímal celý film. Chvílemi jsem si říkal, že to je geniální, chvílema jsem na to hleděl jako na hroznou ptákovinu. Uvažoval jsem i o podprůměrném dvouhvězdičkovém hodnocení, ale herecké obsazení bylo docela fajn a uznávám, že jsem se čas od času fakt dobře pobavil a to by se mělo ocenit. Tři hvězdičky budou tak akorát. ()

david141474

Je to teda pěkná pytlovina, ale vtipná. Na druhé zhlédnutí sice tak vtipná není, ale tak co no. Děj je prostej, pomalu jedoucí vlak a v něm vystrašení cestující. No zní to šíleně, ale mě to loni v únoru v kině líbilo, teď však musím říct, že je to o dost slabší než si pamatuju. Postavy jsou zajímavý, teda některý. Herci jsou skvělý. Humor je chvilkama nic moc a chvilkama je opravdu povedenej a člověk se u filmu nejednou zasměje. A soundtrack je solidní. Dřív bych dal 9, teď však dávám 8/10. (Olympia - 19.2.2022) ()

tchempi

Po uřvaných a nesympatických Vlastnících složil Havelka reparát. Za málo peněz a na malém prostoru udělal chytrý a velmi vtipný biják. ()

failer11 odpad!

Ještě nikdy jsem neviděl, nudnější a víc bezduchý příběh jako je tento. Za celý film jsem se ani jednou nezasmál a to od komedie je opravdová bída, když to je její hlavní účel. Tento film je podle skutečné události a ano tohle se opravdu stalo. Taková absurdní situace může vzniknout jenom tady v česku stejně jako ta situace s bábou pod kořenem, kterou tu také zmíní. Nedokážu si představit, že někdo dobrovolně zahrál tak protivné a beztvářné postavy se schopností všechno zveličovat a přirovnávat vlak jedoucí 5 kilometrů za hodinu k nějaké katastrofě, to ani vtipně nezní je to spíše trapné. Za mě pouhých 11% ()

Mangano

Jezdím vlakem denně 10 let a bydlím jen jednu zastávku od Studence, kde je ta trať, kde se stala ta originální "katastrofa", jež byla pro tento film inspirací. V životě jsem neviděl přesnější film podle "neskutečné" události, než byl tento. Od těch socialisticko-marxistických když se zadaří tak pojizdných tetanusů, kterými mám tu čest jezdit, kde je v zimě 2x větší zima než venku, kde je v létě 45 °C ve stínu (15 % rozlohy vagónu kam chvíli nesvítí slunce pokud nejede vlak lesem), kde nejde zatuhlými rezavými páčkami ovládat topení, takže musíte spoléhat na dobrou náladu průvodčího, aby nezapomněl zapnout ty následně naopak žárem slunce sálající kamna, kde se okýnka otevírají po náhodném zakašlání některého z cestujících a nikoli, když je to zapotřebí, kde když máte štěstí, tak do nich na nástupišti intuitivně nastoupíte, ovšem luxusu vystoupit ve vámi zvolené cílové stanici se již tak s 50% šancí nedočkáte, jelikož prostě nejdou otevřít dveře, kde na vás 50 let starým ztvrdlým těsněním u okna regulerně prší a kde je potřeba jít na toaletu srovnatelná se Sophiinou volbou, přes všechna ta hodinová zpoždění vytvářejících svojí pravidelností alternativu ke standardním jízdním řádům, po všechny ty strasti s naprosto přesně ve filmu charakterově popsanou typologií cestujících, představuje tento film naprosto přesnou sondu do životů a osudů cestujících - klientů Českých drah na lokálních či méně mediálně zajímavých tratích (prý jsou i vlaky s klimatizací, zásuvkami a s WiFi, nevím, neznám). Nemám sebemenší tušení, proč tahle excelentní komedie nedostala Oskara. Nemám rovněž tušení, proč ho nedostal tento film, který poté, tedy alespoň sám pro sebe, označuji za perlu českého filmografického průmyslu. Tleskám ve stoje. Bravo. ()

callix odpad!

Neberu žádné drogy, tudíž se mi ten film nelíbil. Havelkův styl nemusím. Ani jeho předchozí film Vlastníci nebyl žádná sláva. Sled rádoby vtipných situací, které jsou ve výsledku absurdní a na sílu. ()

Atron

Rozporuplné dojmy... technické - proč třeba žádného cestujícího nenapadlo zkusit najít brzdu v kabině strojvedoucího? A že by v dnešní době nikdo z cestujících neměl funkční mobil je taky hovadina. A že Kopta za motorákem uběhne tak asi maratón... Dobře, od technikálií se oprostím. Na druhou stranu ty postupně se projevující charaktery trochu jako ve Vlastnících, to se docela povedlo. Takže hodnocení asi tak střed, na Kalamitu to nemá. ()

jakubi

Po Vlastnících jsem měla trochu strach, zda Mimořádná událost nebude jen "kopie na motivy". Ale film předčil má očekávání. Líbil se mi dokonce trochu víc, možná proto, že byly na malém prostoru vykreslené pestřejší charaktery, které spojila právě mimořádná událost. Mám ráda příběhy, které mají reálný základ a jsou rozvíjené různými způsoby. V této komedii navíc bylo slepených více odkazů na skutečné události.  P. S. Zajímalo by mě, jak svou roli hodnotí Václav Kopta :-D alias strojvůdce. ()

Germanicvs

Mimořádná událost je nastavenou kaší (ze snad 14 minut reálné akce na filmových 103 minut!), která má bodat do vosího hnízda českého naturelu. Nefunguje zde však téměř žádný tvůrčí záměr: herci přehrávají, scénář a dialogy pod psa, řada klišé současných trapných kopírákových komedii prudí. Má to ten Havelka vůbec za potřebí. ()

Sebule

Hranice mezi 3* a 4* ale dneska přimhouřím oko, tohle je na české poměry opravdu dobrá komedie s dobrými postavami. Několikrát jsem se upřímně zasmál a herci naprosto skvělí. To co se dělo mimo vlak, tak nebylo pro mě nějak zajímavé nebo vtipné. Hodnocení: 7/10 ()

Winster

POZOR: mozny spoil...Zacit film jak se dva lidi hadaj (jeste taky typicky), je podle me skok pres potok vedle. To ma kde kdo kde kdy doma a nestoji o to jeste hned ve filmu. Prechytralej chlapecek, kterej by v jeho veku vriskal, ze nema tatinka vyhazuje veci jak vysokoskolak z CVUT...Roman Hála je jak necky. Nikdo nic nedela...a nikdo nema mobil :D to snad ne ne ? :D A muze mi nekdo prosim rici proc ma myslivec Mosint-Nagan? A jiste to by to nebyl film made in CZ aby si nedelal legraci z policajtu..Vtipnej je tak Novej jak sotva leze do favorita:D Podepsana spoluprace je jedinej moment co jsme se zasmal...nejhezci byla koncova pisnicka... ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (viac)