Podle vlastního scénáře natočila hollywoodská hvězda MICKEY ROURKE nejosobnější film své kariéry. Při jeho natáčení došel až na pokraj sebezničení, neboť sám vstupoval do ringu bez dabléra. Profesionální boxer Johnny Walker (MICKEY ROURKE – 9 A ½ TÝDNE, SMYSLNÁ ORCHIDEJ, SIN CITY) má již svá úspěšná léta v ringu za sebou, a tak se drží více skleničky než boxerských rukavic. Pár dolarů, utržených za zápas, jsou příliš velkou daní za zdraví, které se díky četným úderům do hlavy zhoršuje. Navíc se Walker setkává s náladovou Ruby, majitelkou neprosperující manéže s poníky. Přestože každé další zranění hlavy může být pro Johnnyho smrtelné, vstupuje znovu do ringu, aby vydělanými penězi odvrátil krach Rubyina podniku. (oficiálny text distribútora)

LEATHERFAC

Nejblbější a nejnudnější film o boxerovi co snad kdy byl natočený. Scénář a děj naprosto o ničem, ploché a bezobsažné postavy - herci nemají naprosto co hrát. Mickeyho holka je naprosto nezajímavá tuctová buchta od koní, chemie mezi nimi vůbec nefunguje a boxovací scény jsou funkční ještě míň. Režie naprosto podprůměrná bez invence. Chválabohu, že jak vidím tento pán krom Homeboye už nic nenatočil. A doufám, že se k tomu ani nechystá. ()

dezert

Neskutečně rozvleklý film. Mickey Rourke je sice vynikající herec, ale hodně mizernej scenárista. Homeboy prakticky nemá děj, jde jen o sled scén, který kdyby se přeházely, vyjde to nastejno. Absolutně nulová vypointovanost scén. Celou dobu o nevíme o Johnny v podstatě vůbec nic. A nejen o Johnnym, ale o všech ostatních. Vztah Mickeyho Rourkea a té holky je o ničem, vlastně ani nevím, jak se jmenovala. Sám Mickey Rourke celou dobu vypadá, že žvejká citron. Christopher Walken tu vypadá, jak kdyby vyšel z nějakýho travesti show a taky tak hraje. Režisér nemá cit pro tempo, tam, kde by byl na místě střih se ještě někdy i několik minut nic neděje. Ty dva zápasy, co jsou ve filmu, jsou mizerně natočený. A takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. Nic jsem od tohohle filmu nečekal, a dobře jsem udělal. Kdybych něco čekal, tak to by byl teprv průser. Vlastně ani nevím, proč dávám dvě. Jedna za respekt k Mickeymu Rourkovi za to, že dokázal dostat do produkce svůj vysněnej film (jakkoliv není dobrej). A druhou asi za cameo Michaela Buffera když ještě neměl svoji hlášku. P.S.: Je zajímavý podívat se v souvislosti s Homeboyem na film Trestanec F.T.W. Scénář taky napsal Mickey Rourke, a ty filmy jsou po dějové stránce prakticky totožný. Dokonce některý scény v těch filmech jsou prakticky úplně stejný. Mickey jako scenárista nemá moc nápadů. ()

Hapretor

Tento počin byl pro mě hrůzná nuda. Pro mé oči se tady nic zajímavého nedělo. Koukat se na křivohubý výraz M. Rourkeho, přičemž jen tupě zírá a vysloví asi jen tři věty za celý film, je utrpení a zkouška trpělivosti a tolerance diváka. Ten film je vlastně o ničem. Když neuvidíte, opravdu neva. Jen pro členy Mickeyho fan clubu. ()

Torpid

Pomalu a civilně vyprávěná romance mezi mlčenlivým boxerem a holkou od kolotoče. Do toho ještě kriminální vedlejší linka, která pak film natahuje ke dvoum hodinám. Rourke si sám napsal trochu bezradný scénář, ale ten rozhovor s Walkenem o ženskejch je doopravdy fajn. ()

josieaddms

Uživatel OHI naprosto trefně napsal: "Mickey Rourke je skvělý herec, jen má prostě smůlu na hodně podprůměrné filmy." To je přesně ten problém. Film sám o sobě nevěděl co vlastně je. Jestli drama, romantický příběh, krimi, nebo akční komedie. Jenže nebyl ani tak od každého trochu jako spíš ani jedno pořádně. Já osobně jsem se dost nudila. Mickey je opravdu dobrej, jak boxer tak herec. A asi jedině on je důvod proč na tenhle film koukat. A ještě dost dobrej Christopher Walken. Jinak jsem čekala víc, a moje požadavky nebyli splněny, takže jsem byla jak zklamaná tak znuděná. Mickey má navíc,tak ať nám to dokáže. ()

IronRocky

Homeboy je celkem zajímavý film a není ani moc o boxu. Film nabídne pár boxerských zápasu a nějakou tu tréninkovou pasáž. Boxerské zápasy nejsou ani moc zajímavé. Mohlo se na nich více zapracovat (choreografie a kamera). Co se mi na filmu líbilo byl zajímavý příběh a herecké obsazení. Rourke byl ve svých počátcích velmi dobrý herec, kterého je dnes škoda a Walken to slušně doplňuje. Hudba Erica Cleptona mi v tomto filmu sedla. ()

Tuty

Koukatelnej film, kde je Vám hlavní hrdina nesympatickej, nulová vykreslenost postav, celkově je to takové fádní, což dokresluje hudba Erica Claptona. Ale dá se to. ()

JesterKruger

Film Homeboy je úplně jiný, než jsem si představoval, že bude. No podle fotek apod. Jsem si myslel, že to bude něco jako Rocky, ale psát na obal (Jako to třeba psala česká distribuce Řitka video) Zapomeňte na Rockyho, tohle je skutečnost! Nebo například říkat, že Rocky je propracovanější než Homeboy, je blbost, protože tyhle dva filmy by se neměli se sebou srovnovávat. Ano, je pravda, že Rocky má přece jenom u mě vyšší hodnocení, ale Homeboy je náhodou dobrý film. V Homeboyi jsem si ihned všiml nápisu herce: Christopher Walken. Z toho mi přeběhl mráz po zádech, protože je to totálně nepříjemný herec (hrál např v. Batman se vrací, Zloději myslí) a hlavně jsem si všiml hvězdného jména Mickey Rourke (Především u mě známý z 9 a 1/2 týdne). Film je hodně na přemýšlení. Pořád vás napadají otázky jako: odkud Johny Walker (Mickey Rourke) přišel, co furt stojí za jeho pitím, věřte, na něco vám tento film odpoví, a na něco ne. Ale není to jako Rocky. Nebudu vám popisovat důvody, jelikož tím bych vám odkryl děj filmu. Hodně zajímavý film. Průměrné 4*. ()