Dita (Berenika Kohoutová) je mladé dievča, žije so sympatickým Filipom (Igor Orozovič) a pracuje pre svoju najlepšiu kamarátku Gábinu (Hana Vágnerová). Táto idylka sa však náhle skončí, keď namiesto vytúženého dieťaťa dostane od svojho partnera border kóliu. Ale Filipovi akosi uniklo, že Dita sa bojí psov. Navyše to znamená, že je “psíčkar”, a tí sú takí smiešni. Úbohá border kólia je v tom úplne nevinne, a hoci robí psie veci, aby potešila svojho nového majiteľa, Dita sa nenechá uniesť tým, že je pes. Nielenže dostane od Filipa psa, ale dostane aj kopačky. Filip ju opustí s klasickými výhovorkami, že nie je pripravený na vážny vzťah, že je príliš mladý a že hľadá sám seba. Opustenú Ditu čakajú veľké problémy. Akoby nestačilo, že má na krku nového psa, zradí ju jej najlepšia priateľka a šéfka Gábina. Dita tak nakoniec príde o prácu. Zrazu je všetko zle. Aby toho nebolo málo, Ditina príliš aktívna a trochu afektovaná matka (Veronika Žilková) sa rozhodne pomôcť svojej dcére nájsť si nového priateľa. Našťastie sa Dita proti svojim očakávaniam zblíži nielen so svojím psom, ale aj s ostatnými milovníkmi psov. Od propagátorky psích ihrísk pani Voráčkovej (Táňa Medvecká), cez bývalého barového klaviristu pána Drnca (Jiří Lábus) až po Petra (Štěpán Benoni), z ktorého sa možno vykľuje niečo viac ako len jej zdanlivo čudný sused. A to možno aj vďaka tomu, že jeho psom je border kólia. (CinemArt SK)

pafka

Ja se v tech ceskych komediich uz nekolik let ztracim a mam pocit, ze se vsechny jmenuji stejne. Tohle byl film, ktery nebyl az tak fixovany na zivot se psem, jak se jsem se mylne domnival. Nebyla to rechanda, ale prijemny film, obcas usmevny. Je to takove televizni prijemne, zadna pecka, ale ani otrava. Kdo ma rad Bereniku, ten si ji uzije a prida jednu hvezdu. Tam patrim i ja. ()

rigby

Pohodová romantická komedie s velmi jednoduchým příběhem, kterých byla natočena velká řada. Ani tento film z té dlouhé řady nevybočuje. Ale ani neuráží. Slibuje příjemný odpočinkový večer. 3- ()

Germanicvs

Typický prefabrikátový film na kšeft (po covidu se musí i slušní tvůrci najíst): emoce v podobě psích očí, dialogy a herecké výstupy pod psa, předvídatelnost až na kost a PP v každém druhém záběru. Tohle je Sedláčkovo dno nebo vrchol. ()

Grimaldi odpad!

Již název měl být pro mě velkým varováním, že kromě nevtipných okamžiku se psy a jak se v první minutě ukázalo, velká reklama na drahé vysavače, se ve filmu nestane absolutně vůbec nic. Žádná romantika a hlavně žádný humor. Jediný co mi film dal je potvrzení, že Grébovka je opravdu krásný park. A to je i na český film opravdu málo. ()

Slepejsek

Asi to měl být takový pohodový, oddechový filmeček, co mile zahřeje lidskou dušičku. A je z toho... psí exkrement. Ještě, že stopáž nedolezla ani na hodinu a půl. Mám pocit, že autorský tandem (Sedláček-Obermannová) si nejvíc oddechne, když se o tomhle počinu nebude mluvit. Pokud nejste pejskaři, nepokoušejte osud. Pokud pejskaři jste, snad vás potěší aspoň to, že v tomhle spektáklu se má psí inteligence k hereckým výkonům jako Himaláje k Polabské nižině... ()

Annaroz

Velmi povrchní rádoby komedie (nezasmála jsem se ani jednou), u které po prvních minutách víme co bude následovat a jak to celé dopadne. To, co mělo být vtipné je trapné - viz matka hlavní protagonistky, či schválnost jako dress code jmenované na firemním večírku. Zápletka s domnělou milenkou souseda, ze které se vyklube sestra je okamžitě předvídatelná, stejně jako náhlé sbížení starých pejskařů, korunované skutečně "objevným" rčením, ...že někdy člověk přehlédne, že to po čem touží, je vlastně na dosah! (děkujeme za ponaučení, to jsme opravdu netušili). Irena Obermannová si (jak bývá jejím zvykem) jistě ve svém dalším dílku postěžuje, jak jí dobře napsaný scénář zpackal režisér. No, je fakt, že režijní přínos též za mnoho nestál, ale blbý scénář bez invence (ani do toho "kreativního" proslovu na otevření hřiště nebyla autorka schopná vložit cokoliv vtipného) ani sebelepší režie nezachrání... ()

Peabody

kombinace Sedláčka a Obermanové je fatální. Oba vypotřebovaná, navíc on nikdy tenhle romanticko komediální cit neměl. Ano, Největší z Čechů i Muži v říji byly výborné komedie ovšem s jeho specifickým ironickým pohledem na věc. To zase neumí Obermanová, takže jejich spojení je kočkopes z podstaty - unylá záležitost s pejskama. Nebrat ()

mia.com

Takovy vcelku prumerny film s moc hezkymi pejsky. Scena z utulku byla fakt priserna, chce se mi znova brecet, jen si na to vzpomenu. Doufam,ze to tam bylo, aby se lidi nad sebou zamysleli kapku. Jinak samozrejme zapletka stokrat ohrana. ()

Tadas

Proč všude jinde ve světě točí skvělé filmy, i naši sousedi Poláci, Němci pochopili kam vede cesta moderní filmařiny jen u nás je to furt ta samá ohraná pohádka bez špetky nového nápadu? Tento film je opět továrna na odpad... 1 hvězdu dávám z lítosti.... ()

zameckapani odpad!

Tenhle film ve mně vyvolal obrovské množství pocitů. Nejsilnějším se však stal ten, který mě nutil film okamžitě vypnout a nadobro na něj zapomenout. (Tomu se tak bohužel ještě nestalo…) Přesně onen pocit se vyskytl pravděpodobně tak v 3. minutě filmu, překonala jsem se však a vydržela zhruba půl hodinu. I tak si myslím, že mám co hodnotit. Pán, jehož zálibou je evidentně rozmnožování psů, mne bude ve snech zřejmě pronásledovat ještě dlouho. Přibližně 18x jsem pociťovala velice, skutečně velice silné nutkání film vypnout, asi 36x jsem zvažovala všechna svoje doposud vykonaná životní rozhodnutí a nejméně 128x jsem se sama sebe ptala ,,Proč si to kurva děláš?” … Vypíchla bych jednu jedinou věc - pejsci byli hezcí.  Netuším, proč by se na každé téma, které se zjeví v hlavě jednomu (nejspíš pošetilému) scénáristovi, měl vytvořit celovečerák, co půjde do kin. A to ani nemluvím o tom, že nikdo z lidí pracujících na tomto počinu, nedokáže vymyslet a napsat normání dialog mezi dvěma lidmi.  I Coolgirl byla snesitelnější. ()

quokam

No, promlceno slo panu reziserovi tedy mnohem, mnohem lepe. Dlouha uvodni sekvence se psy nakonec docela presne vystihla cely film - nuda. I ten zde tolikrat zminovany trailer byl zajimavejsi s lepsim tajmingem, strihem a pochopenim pro divaka nez samotny film. Mizerny scenar, toporni herci v mensich rolich, co nemaj co hrat. A vazne mame zrovna Berenice verit "kila navic?" To uz chtel reziser opravdu hodne. Spolecne s kinginkem jsem napocital presne 2 (slovy dva) dobre gagy, jinak se humor odstehoval kamsi do humpolce, coz je jaksi u komedie neco jako seci stroj, co slape sice dobre, ale neseje. Na druhu stranu Benoni svym pojetim spravne nezaadal do skatuky romantickych hrdinu, byt to sousedske popohaneni ci co bylo az moc okate jako pest na oko. Berenika celkove, kdyz odmyslime prisernou předepsanou slepotu, byla prijemna a vytahla nakonec film aspon na druhou hvezdicku. 3/10 ()

Bohdy67

Hodně váhám zda jednu nebo dvě hvězdy. Respektive, jedna je asi málo a dvě určitě moc. Ale nechám dvě, protože jednu si zalouží herecké výkony psů a druhou krásné lokace Prahy v čele s Grébovkou, kde sem se shodou okolností nachomejtnul při natáčení. Ale to je tak vše co na filmu bylo zajímavé. Příběh klasicky na český mišmaš romantických komedií úplně o ničem a herci??? Kohoutová taková typická "chudinka které bylo ublíženo, ale ona je dost silná na to aby to sama zvládla, ikdyž v reálu by do sebe lila červený a schoulená u vany litovala sama sebe". Benoni je sympaťák ,ale tady mu daj brejle že vypadá jak mladá Bohdalka a svým projevem alá Jirka Mádl taky hrůza. Korunu tomu nasadí přepíčtělé role Vágnerové a Žilkové, asi pro to abychom hlavní hrdinku o to víc litovali jaký kolem sebe má degešky. Škoda Orozoviče, kterej kdyby nepíchal bokem tak byl celkem příjemnej (vyjímečně). Medvecká s Lábusem nám ukázali že takhle to s těma mladejma fakt nefunguje. Asi nejzábavnější moment bylo rande s dementem z psí seznamky kterej snad zvedal železa i ze spaní a naší Krasomile dával sežrat její tuctovost... Jo a líbeznej pohled Benoniho na dva šu***jící psi taky "rozkošnej". Takže ne....I ta jedna hvězda je moc :) 18% ()

Ron_F

Řekni to psem je jednoduchý, ale milý film, místy humorný, místy melancholický, protože naráží na spoustu smutných témat jako je osamělost některých starších lidí, špatné zacházení se zvířaty, nevěra, lež atd. Film pro nenáročného diváka, pro oddech se spoustou známých herců – Hana Vagnerová je super jako většinou, velmi mile mě překvapil Štěpán Benoni, rád jsem viděl pana Lábuse ve vážnější roli, paní Žilková si drží svůj standard (až na tu lacinou paruku, kterou jí dali) a líbila se mi i Berenika Kohoutová, kterou nemohu normálně vystát, protože na mě působí arogantním dojmem. Zde ale svoji roli zvládla na jedničku s hvězdičkou. Suma sumárum 3 hvězdičky. ()

darius1706

Kdo nečekal, jako já, nic světoborného, tak nemohl být moc zklamaný. Nijak mě to neuráželo, nezklamalo mě to a vlastně to bylo na léto celkem fajn. I když některé vtipy byly trochu infantilní, tak nešly přes čáru, takže za mě to bylo dobrý. ()

Lucy39

jelikož jsem sentimentální pejskařka - tak za mne dobrý :-) cíleno opravdu na pejskaře.. velmi nenáročná lehká komedie, Benoni pěkná sympatická role ... Žilková jako matka čúza mne bavila ... žádný výkvět kinematografie, ale pejskaře potěší, milovníky borderek obzvláště ! chlupáči vybraní úžasně a jejich herecké výkony parádní :-D...  Lábus v roli přestárlého seladona mi mile připomněl léta Studia Kamarád :-D u piána to s ním bylo sentimentálně příjemné...  Kdo nemusí psy, nemá důvod koukat.. kdo je miluje, odejde s úsměvem na rtu :-) a to za to stojí... za mne 3+/5 ()