Povedz to psom

• Česko Řekni to psem

Dita (Berenika Kohoutová) je mladé dievča, žije so sympatickým Filipom (Igor Orozovič) a pracuje pre svoju najlepšiu kamarátku Gábinu (Hana Vágnerová). Táto idylka sa však náhle skončí, keď namiesto vytúženého dieťaťa dostane od svojho partnera border kóliu. Ale Filipovi akosi uniklo, že Dita sa bojí psov. Navyše to znamená, že je “psíčkar”, a tí sú takí smiešni. Úbohá border kólia je v tom úplne nevinne, a hoci robí psie veci, aby potešila svojho nového majiteľa, Dita sa nenechá uniesť tým, že je pes. Nielenže dostane od Filipa psa, ale dostane aj kopačky. Filip ju opustí s klasickými výhovorkami, že nie je pripravený na vážny vzťah, že je príliš mladý a že hľadá sám seba. Opustenú Ditu čakajú veľké problémy. Akoby nestačilo, že má na krku nového psa, zradí ju jej najlepšia priateľka a šéfka Gábina. Dita tak nakoniec príde o prácu. Zrazu je všetko zle. Aby toho nebolo málo, Ditina príliš aktívna a trochu afektovaná matka (Veronika Žilková) sa rozhodne pomôcť svojej dcére nájsť si nového priateľa. Našťastie sa Dita proti svojim očakávaniam zblíži nielen so svojím psom, ale aj s ostatnými milovníkmi psov. Od propagátorky psích ihrísk pani Voráčkovej (Táňa Medvecká), cez bývalého barového klaviristu pána Drnca (Jiří Lábus) až po Petra (Štěpán Benoni), z ktorého sa možno vykľuje niečo viac ako len jej zdanlivo čudný sused. A to možno aj vďaka tomu, že jeho psom je border kólia. (CinemArt SK)

Ron_F

Řekni to psem je jednoduchý, ale milý film, místy humorný, místy melancholický, protože naráží na spoustu smutných témat jako je osamělost některých starších lidí, špatné zacházení se zvířaty, nevěra, lež atd. Film pro nenáročného diváka, pro oddech se spoustou známých herců – Hana Vagnerová je super jako většinou, velmi mile mě překvapil Štěpán Benoni, rád jsem viděl pana Lábuse ve vážnější roli, paní Žilková si drží svůj standard (až na tu lacinou paruku, kterou jí dali) a líbila se mi i Berenika Kohoutová, kterou nemohu normálně vystát, protože na mě působí arogantním dojmem. Zde ale svoji roli zvládla na jedničku s hvězdičkou. Suma sumárum 3 hvězdičky. ()

MrHlad

Dita se právě rozešla s přítelem a zůstala jí po něm deprese a pes, kterého nechtěla. Ale zbavit se ho nehodlá. Díky němu postupně získává ztracený optimismus a navíc se seznámí s trochu trhlým, ale milým sousedem. A život by zase mohl stát za to. Řekni to psem je starosvětsky pojatá romantická komedie, která není zbytečně komplikovaná ani vulgární, zároveň ale není ani ničím překvapivá nebo originální. Fajn herci a nadprůměrné řemeslo ji však bez problémů řadí mezi to lepší, co u nás v žánru vzniká. ()

Bebacek

Dvě hvězdy za dvě úžasné border kolie. 😍 Jinak předvídatelný a snadno zapomenutelný film, který vám všechno prozradí už v traileru. ()

Djoker

Neschopnost českých tvůrců napsat chytlavý dialog mezi dvěma lidmi je zde maskována pokusy o rozhovor mezi člověkem a psem, které logicky vyznívají do ztracena. Snímek je jako stvořený pro ospalé nedělení odpoledne na komerční televizi, takže prázdné sály v kinech snad ani nikoho nemohly překvapit. Benoni je květák, Kohoutová je však znovu k sežrání. ()

troufalka

Máte pocit, že se české romantické komedie točí podle jedné šablony? Není to pocti, je to fakt. Film, který postrádá zajímavé figury, zajímavé momenty a aspoň jednu nosnou myšlenku. ()

playboxguest

Předvídatelné, tisíckrát viděné, ale není to úplně křečovité, když teda opomenu výkony Žilkové a Lábuse, takže jako oddechovka po náročném dni celkem fajn, když máte rádi zvířata a romantické filmy. Ač by se film spíš hodil do tv nebo stream, na kino je slabý. ()

kingik

Je velká škoda, že Berenika Kohoutová ve filmu neštěká. Kdyby ano, byl by to nejzábavnější moment filmu. Autorkou scénáře je její maminka Irena Obermannová a patrně se rozhodla pro svoji dceru záměrně napsat děsivý scénář. Hlavní hrdinka psům nehoví. Přesto jednoho dne dostane border kólii. A rázem se ocitne ve světě pejskařů, kterým tolik opovrhovala. A to ještě netuší, že v příštích dnech zažije rozchod se svým přítelem (Igor Orozovič), skončí i kamarádství s její nejlepší kamarádkou (Hana Vagnerová), bude trpět z nadvlády své máti a nebude mít práci, ovšem spásu nalezne ve svém sousedovi (Štěpán Benoni), který je majitelem feny border kólie. K hroznému scénáři se připojila i režie Roberta Sedláčka. Patrně si byl vědom, že v minulosti už režíroval lepší záležitosti, než čtyřnohé přátele člověka. A pokusil se film zachránit prostřednictvím Veroniky Žilkové, která v roli podnikavé, zvyklé na vysoký životní standard a věčně kritické máti vykazovala komediální rozměr. Jenže její účinkování představovalo pro film jen pár minut. A dále se režie potýkala s velkou bezradností a amatérismem. Asi nikoho nepřekvapí, že nástup hlásila velká předvídatelnost a hlavně celý film se propadl do naprosto nezajímavého celku. Berenika Kohoutová v hlavní roli nebyla až tak nesympatická, snažila se, i když její postava také ničím extra nevynikala. Většina postav působila nepřirozeně a moc realistický rozměr nepobrala. Žánr romantické komedie tenhle bezvýrazný snímek určitě nespasí. Vždyť v něm nefunguje vůbec nic - vtip veškerý žádný, pardon, objevily se dva dobré gagy, romantika se kamsi vytratila, přeskočila mezi seniory, vášnivé pejskaře Taťjanu Medveckou a Jiřího Lábuse, jak se diváci přesvědčí, a scénář s režií jsou jedna velká podprůměrná bída. Tenhle nepodařený film moc neštěkal a tím pádem ani zábavně nekousal. 3/10 ()

silentname

"Řekni To Psem" dávam jeden bod navyše za to, že som sa na niektorých scénkach spolu s manželkou úprimne smial. Fakt, že česká komédia zo mňa dostane reálny smiech nie je samozrejmosťou takže za to nebudem dávať rating, aký by si inak tento film asi zaslúžil. Pretože v princípe by som mohol povedať, že všetko je spracované veľmi jednoducho. Príbeh je jednoduchý, situcie sú jednoduché, zvraty sú ľahko čitateľné... a veci, ktoré postavy pochopia o 20 minút neskôr než my sú samozrejmosťou. Na druhú stranu to ale nie je až takou urážkou mojej inteligencie ako by sa to miestami mohlo tváriť. A hlavne ako som spomenul, ten humor funguje dosť dobre na to, aby som prižmúril oko a dal filmu lepšie hodnotenie. Každopádne si ale myslím, že po úžasných "Hraniciach Láskyby som radšej videl Hanu Vagnerovú v projektoch, v ktorých by vedela lepšie vyniknúť. Pretože na takéto role je jej talentu škoda. Hodnotenie: B- ()

dopitak

Lábus je fajn, Medvecká taky, Kohoutová přežitelná, Benoni se dá rozdejchat, Žilková hraje to svoje Tele tele a Vagnerová  jako vždy ultrasvini. Ale dohromady je to hrozný film, hloupý a předvídatelný každým dějovým posunem. Natočeno pro hloupé lidi. Líbil se mi Roden, i když ten jeho přerod z nuly do superpodnikatele nebyl dovysvětlen. Opravdu bude někdo na proslovu před dětmi říkat že šlápl do hovna? Tak pozor u tohohle filmu, abyste z něj neměli podobný pocit. ()

Chrustyn

Česká komedie z ranku extrémně předvídatelná, ničím překvapivá, jednoduchá, ale příjemná. Uteče to a chybí trapnost, která jinak českým komediím není cizí. ()

Marze

Romanticka oddechovka bez velkych vzkazu lidstvu, osamele silne zeny a k tomu prilepena milostna seniorska love story v nablizkanem prostredi. Pobavil me nacvik harani. ()

Stanislaus

Řekni to psem je tuctová romantická komedie z tuzemské produkce, která však není dostatečně romantická, ani humorná, a snaží se tyto nedostatky vykompenzovat přítomností několika psích postav, jejichž upřímný hnědooký pohled oblouzní nejednoho diváka. Trailer vyzrazuje velkou část zápletky i celého příběhu, takže se žádné velké dějové zvraty nekonají, které by divákovi utkvěly v paměti. Herecké obsazení nebylo špatné, ale představitelé mi přišli až moc svázaní svými žánrově omezenými rolemi. Lepší dvě hvězdičky! ()

claudel

Někdy se stane, že potěší film, u nějž bych to vůbec nečekal. Zvláště, když parádně sedne do nálady se vším všudy. Kdybych někomu ze svých blízkých před pár lety sdělil, že se mi líbila pejskařská romantika, tak by se mi vysmál a ťukal si na čelo. C´est la vie... Připadá mi, že všechno fungovalo - hlavní postavy, vedlejší postavy, psi, ústřední písnička. Já vlastně nemám co vytknout. Příjemná oddechovka na sobotní deštivé odpoledne. A navíc jsem si potvrdil, že stále miluju Bereniku :-D ()

Wysch

Chci tomu dát aspoň tři, protože Berenika je moje <3. Ale vono to fakt nejde. Berenika je supr a Štěpán Benoni je dobrej květák s ponožkama v sandálech, a celej scénář je prostej a jednoduchej, až skoro retardovaně jednoduchej, a psy fakt miluju, ale ono je to prostě tak prostoduchý, že i přes veškerou snahu, ačkoliv Bereniku fakt adoruju, tomu prostě nejde dát víc než dvě. Jako na jednu stranu je to pochopitelný, televize chce udělat konzum, scénáristka chce napsat klišé (pro to mám pochopení obzvlášť, protože klišé píšu sám), herec zahraje, co může (a že se moje <3 fakt snaží), a režisér potřebuje zaplatit složenky, ale prostě někde tady mezi očima je taková linie mezi zábavou a prostoduchostí. ()

kajas

Sedláček loni natočil velmi slušný thriller Promlčeno, bohužel ale také tuto veskrze průměrnou a předvídatelnou romantickou komedii. Pokud jste náhodou viděli trailer, viděli jste všechno a nic vás nepřekvapí. Na druhou stranu se tvůrci nesnížili k vulgaritám, lidské obsazení je sympatické a to psí ještě více :). Skoro 3*. ()

sofiapetra

Strašidelný scénář. Tohle by matka dceři fakt dělat neměla - napsat pro ni hlavní roli v něčem tak ubohém. Celou dobu jsem se za ty lidi styděla (psi byli v pohodě). Hlavně výkon Žilkové byl víc než iritující, Medvecká jí ovšem v trapnosti zdatně šlapala na paty. A od Sedláčka jsem tedy zvyklá na sakra jinou ligu... ()