Hees

Za mňa bohužiaľ mierne slabota a pokúsim sa do podrobnosti vysvetliť prečo si to myslím. Shinigami Bocchan to Kuro Maid je dobré kvalitné anime (nie neprotirečím si!) a tie postavy, ktoré sú v anime či už hlavné postavy, alebo aj vedľajšie dýchajú a majú zmysel v celom rozsahu anime aj v celom jeho priebehu. Nenájdete ani jednu postavu, ktorá by tam bola do počtu, alebo aby nebola istým spôsobom dobre hlbšie spracovaná. Dokonca si myslím čo bude asi trocha nepopulárne tvrdenie a to, že vedľajšie postavy sú ešte lepšie napísané a majú väčší zmysel ako tie hlavné. To by bolo pozitívne a čo je ešte určite pozitívne, že toto anime je naozaj vynikajúca romantická komédia. Premisa toho, že hlavný hrdina má isté problémy prečo vlastne sa nemôže dotýkať ľudí čo má rád je naozaj super. Dokonca sa mi páčila aj ucelenosť, vy totiž nemáte výrazný pocit rozkúskovania deja do nejakých epizód, ale veci sa dejú veľmi dobre za sebou. Anime rozdeľujem na viac častí a to minulosť, budovanie vzťahu hlavných hrdinov, pátranie po tom ako sa zbaviť kliatby. No a tu je kameň úrazu za celých 12 dielov sa buduje vzťah 10 a vlastne sa v celom skoro celom anime absolútne nič výnimočné nedeje čo by extrémne zaujalo diváka, ono to diváka tak približne rovnako stále baví ak sa niečo deje tak sa to proste vyrieši do jedného diela. Čo je najhoršie, že akonáhle sa tam začína objavovať najlepšia téma na koniec, pôsobí to tak, že to tu je len preto, aby to anime malo väčšiu váhu a nebolo len o ukazovaní podväzkov Alice a hej vlastne toto sa jemne podarilo, dúfal som ešte v niečo lepšie. Za mňa tomuto anime chýba buď niečo prekvapujúce, alebo nejaké napätie a vlastne to napätie čo tam je tak to sú veci, ktoré sa stali hlavnému hrdinovi v minulosti. Teším sa na prípadnú druhú sériu. ()

Elerrina

(původní text z 13.4.2022): Červená knihovna pro kluky maskovaná za historizující romcom s mýtickým prvkem (čarodějnicemi). Celé to prokletí, o kterém se mimochodem až do konce nic nedozvíme, tu bohužel funguje jenom jako zástupný symbol pro nemožnost naplnění touhy dotknout se žádoucího romantického protějšku. Ovšem zatímco mladičký vévoda je v podstatě normální, byť značně depresivní puberťák, Alice skutečná dívka prostě není. Je to jenom až směšně klišoidní personifikace erotických fantazií - roztomiloučká modrooká blondýna s předníma nárazníkama velikosti deset, dokonale submisivní a přitom se sklonem k sexuálním provokacím (které v tomto případě hraničí s absencí pudu sebezáchovy). Vzájemná interakce mezi těmito dvěma hrdiny je sice podána dostatečně emotivně i vtipně, ale to je jediný přínos. Vedlejší postavy jsou tu jen z povinnosti, děj to žádný nemá a naznačená tajemství odhalena nejsou. Hodně slabé tři, meh ()

Jeoffrey

Už u prvního dílu jsem si říkal, že je tady něco, co mě na tomhle seriálu vážně zaujalo. Jasně, první čeho si všimnete je animace, protože jde o CGI modely postav v kombinaci s klasickým animovaným pozadím a ti co mě znají asi tuší, že nejsem zrovna fanoušek téhle kombinace. Ovšem tady to vše působí bez problému koukatelně a já si vzpomněl na High Score Girl, kde jsem si taky dokázal na tento styl zvyknout a stejně jako tam i tady mi nakonec vlastně nekazil dojem a dokonce byly momenty, kdy se mi to i trochu líbilo (třeba když spolu Vévoda s Alice tančili za svitu měsíce). Zkrátka je to CGI animace na velmi slušné úrovni a proto jsem jí bez problémů vydržel a i ta klasická animace má co nabídnout a umí se tu s ní pracovat. Ale to nebylo to, co mě tu zaujalo. Časem jsem si uvědomil, že se mi líbí příběh, ale především že autorům naprosto věřím všechny emoce, které mi tu ukazují. Vždyť mě nevadilo ani to neustále podbízení se Alice našemu vévodovi, což bych možná jinde považoval za trapné a pitomý fanservis, ale tady mi to přišlo jen jako milé romantické škádlení. Věřil jsem hlavnímu hrdinovi jeho úvodní osamělost a věřil jsem lásce mezi oběma hlavními postavami a prožíval to, že nemůžou být spolu a přesto by tak moc chtěli. Užíval jsem si i ten podle mě skvěle vybraný openning, který je duetem obou hlavních postav a perfektně vystihuje vztah mezi nimi, líbil se mi i ending a většina ostatních hudebních motivů, včetně hry vévody na klavír. Je to pro mě hodně povedená romance, která se mi dostala pod kůži, je to zábavná komedie, která mě často dobře pobavila a je to zajímavý příběh, v kterém chci vědět, co stojí za kletbou a jak to celé skončí, i když si celou dobu říkám, že podle pohádkových pravidel by stačilo vážně málo... Prostě mě tenhle autorský tým, z něhož velká část stojí i za již zmíněným anime High Score Girl, opět dostal, zase mě dokázali přesvědčit o svých kvalitách a to jak po stránce CGI animace, tak hlavně po stránce adaptování zajímavých a emotivních příběhů a je mi jasné, že pokud to bude mít obdobný trend jako jejich předchozí dílo, tak se těch mých současných 8,3/10 bude v budoucnu zvedat a nakonec tomu těch 5* dám, přeci jen je romance Alice a vévody teprve na začátku... Těším se na další díly a zase jednou si začínám uvědomovat, že někde hluboko za vším mým cynismem a pragmatičností je ukrytý velký romantik a že ho tady ti pánové opět dokázali probudit a to jen tak někdo neumí! ()