Kde raky spievajú

• Česko Kde zpívají raci (viac)

Tajomná dráma natočená podľa celosvetovo úspešného knižného bestselleru „Kde raky spievajú“ z pera spisovateľky Delie Owens, rozpráva príbeh o mladej žene Kyi, ktorú v detstve opustila celá jej rodina a až do dospelosti vyrastala sama v nebezpečných močiaroch Severnej Karoliny. Celé roky sa šírili v pokojnom mestečku Barkley Cove strašidelné historky o „Dievčati z močiara“, ktoré izolovali Kyu od miestnej komunity. Keď sa v Kyinom živote objavia dvaja mladí muži z mesta, začne sa postupne otvárať novému, neznámemu svetu. Lenže vo chvíli, keď v mestečku dôjde k vražde jedného z nich, miestna komunita ju bezdôvodne označí za hlavnú podozrivú... (Itafilm)

DonBraso

Bych řekl, že romantické drama s příměsí lehké kriminálky. A byla to paráda. Doopravdy pár mušek by se našlo, ale hodně neotřelé zázemí udělalo vážně hodně. Jo abych byl konkrétní, tak film ukáže v jednu dobu, že devolopeři mají pré a najednou po dalším střihu už o tom nepadne ani slovo. Někdy jakoby se film snaží ukázat menší zápletku nebo jak to chcete nazvat, která hned vyšumí. Herecky moc fajn a na Daisy se koukalo fakt nádherně. Člověk měl pocit, že prostě ty mušle fakt hledá. Nějaká pointa a náčrt proč tam neustále je by se dala uvěřit. Je to příšerně sladká romantika s velkým koncem, za co určitě tleskám.90% ()

mstychov

Jsem nadšená. Herci super, děj seděl s knížkou, až na drobné detaily. Nelituju, že jsme na film šli do kina. Zážitek byl parádní. ()

Pietradi

Protože knížka je moje srdcovka a Kya je něco jako moje alter ego, měla jsem trochu obavy, jak dopadne film podle knižní předlohy. Ale dopadl dobře, dokonce velmi dobře, díky Daisy Edgar-Jones, až na ten konec, kterých byl na můj vkus useknutý a takový hodně narychlo. Takže bych dala čtyři hvězdy. Pátou dávám proto, že ten příběh toho má v sobě tolik, že si to prostě zaslouží. ()

cinemafil

Film je vystavěn  na důmyslné flešbekové konstrukci.  Po celou dobu soudního procesu je divák zatažen do děje a fandí Kye, která smýkána osudem ukáže   sílu vzdoru a závěr přináší  velké překvapení. Ten film rozhodně nenudí. Závěr musí holywoodsky ukázat definitivní závěr. Kniha je zřejmě popisnější a scénář musí děj trochu zredukovat, ale tohle je zdařilá adaptace.   zaslouženě 4* ()

veverysiak

Dosť zidealizovaný príbeh opusteného dievčatka, ktoré izolované a osamotené v divočine vyrastie na uznávanú vedeckú kapacitu, dobre, dobre, tento detail nechajme bokom a pokiaľ abstrahujeme aj od iných znakov civilizácie, ktoré zázračne prenikli do života našej divožienky, musím uznať, že sa mi na to kukalo celkom fajn, pekne a citlivo skĺbená romantika s krimoškou, kde vôbec nevadí, že pozornejší divák odhalí záhradníka pomerne skoro, vykonávateľ aktu nie je podstatný, dôležitý je dôvod a ten treba odkrývať pomaly a v súvislostiach, takže 75%. ()

ariari

vynikajúci výkon mladej. išlo to od srdca. príbeh je postavený inak ako v knihe, .ale tak to už s filmami býva.aj keď červené knihy nikdy nečítam, tu som bola zvedavá.... za rolu Kye pridávam 2 body. ()

rigby

Knižní předlohu neznám, ale možná právě proto jsem si mohl dosyta užít film. Zaujaly mě už přírodní scenérie a samotný životní osud hlavní hrdinky, které jsem vše věřil. Kriminální příběh byl hodně zajímavý, zejména jeho rozuzlení, které jsem jaksi tušil. Ale nebyl tak podstatný, jako právě ten střet dvou zcela rozdílných světů. Možná to nebylo podáno tak přesvědčivě, jak by mohlo být, ale i tak byla cítit ta křehká nevinnost a náš "normální" svět. Zkrátka svět Kye pro mě vítězil a představitelka hlavní role mě zcela přesvědčila. Tento tak trochu jiný příběh jsem si opravdu užil a dlouho ve mě zůstane. ()

Aideon

Film je velmi akční a po dějové stránce dobře provedený. Prolínání minulosti hlavní hrdinky společně s aktuálně probíhajícím soudním procesem je dobře propojený. Upřímně jsem byl velmi mile překvapen a doporučuji se na film podívat. Nejlepší jsou stejně momenty, kdy se snažíte případ rozluštit samostatně pomocí malých indicií a přijít na to, kdo je viníkem. ()

trickmaster

Vystřelím sem rovnou 5 a vůbec se za to nestydím! Nádherně zpracované a krásně, jak po kapitolách z knihy (kterou jsem, přiznám se nečetl) odříkané. Konec jsem malinko předvídal a tušil jsem i přesné místo kde divák nalezne Svatý Grál! Upřímně jako cynik taková díla miluji a toto jsem zhltl jedním dechem. 2 hodinky tak akorát ()

taibrek

Mne sa film páčil. Hlavne to prostredie, kde sa to natáčalo. Celý film proste stojíte za  hlavnou hrdinkou a chcete, aby všetko dopadlo tak ako má. Hlavná hrdinka je niečo ako Maudie- utláčané, odvrhnuté dievča, ktoré sa snaží o to hlavné prežiť a byť šťastná. ()

Sopholojong

The Notebook 2: Marsh or Swamp spinoff... kto sa v tom ma vyznat? Nadherna audiovizualna poetika (krasny klavir Dannu) juzanskych mociarov, pobrezi a krovin s jednou nadhernou scenou milovania s prvym "frajerom" v pozadi nalietavajucich "crawdads" do jazera. Vo "zveraku" banalneho, "sparksovsky" telenoveloveho pribehu, kedy znesitelnejsiu prvu (viac s prirodou spatu) polovicu, vystrieda druha s arogantnym, nasilnickym frackom a pocitom, ze ti dvaja niekde z clna vyberu "smartfony" a zacnu "selfickovat" o sto sest. Tak rozporuplne sa ta retro atmosfera bila s modernejsimi charaktermi a konverzaciami "zamilovancov". Len uvod (voiceover, rodinne trampoty) zaujimavo vtahujuci a zaver (po zostarnuti) emocionalny strhujuci. Vsetko medzitym tu bolo uz (10)tisic krat. PS: Bill Kelly v ulohe policajneho bossa vyzera ako otec Roberta Patricka. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů