Clarksonova farma

• Veľká Británia Clarkson's Farm

Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona. Připojte se k Jeremymu a jeho partě zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii. Toto je Jeremy Clarkson, jak jste ho ještě neviděli. (Prime Video)

p.a.douch

Tenhle chlap by měl více přemýšlet než něco plácne nebo napíše, ale koukat na jeho pořady je dobrá zábava. Kdo by čekal, že pěstování různých plodin, chování krav, ovcí a slepic bude diváka (tedy mě) bavit přes 12 hodin. A NAKONEC BUDE CHTÍT VÍC. Bohužel Amazon kvůli Megan (ta ženština škodí kudy chodí) vyměkl a ukončil s ním spolupráci, takže nás už asi čeká jen jedna série. Clarksonovi to zřejmě může být fuk, ale nás ti blbci připravili o kopec zábavy. No a Bezos je taky pěknej měkoň, jestliže ustoupil. ()

BIG.NINE.CF

Byl jsem překvapený, jak mě to chytlo. O zemědělství nemám ánung, tak jsem se aspoň něco zajímavého dozvěděl. No a pokaždé, když se na obrazovce objevil Gerald, tak jsem chcípal smíchy. A Kaleb s jeho komandováním a rýpáním, na které Jeremy není zvyklej, je už jenom třešnička na dortu. Dává mu dobrou čočku 🤣🤣🤣 Těším se na další série, pokud budou 👍 ()

alisek87

Uz dlouho jsem se takhle nenasmala, Jeremy a jeho Lamborghini tractor :) Doporucuji, clovek se nejen pobavi, ale dozvi i spoustu veci ohledne farmareni. ()

ouki81

"Za to můžeš ty! Celý život se proháníš v autech." Orangutan z TopGearu a Grand tour, muž s pubickým ochlupením místo vlasů (podle J.Maye) a majitel tisícovky jeansů si koupil farmu a jal se farmařit. A dělá to samozřejmě po svém,takže o legraci není nouze.Ovšem ani o důkazy toho,jak byrokracie vládne světu a jak se (nejen) Britové stávají závislými na dovozu potravin. Ačkoliv to patrně nebyl úplně Jeremyho záměr, poukázal na tuto smutnou a alarmující skutečnost a dokázal přitom i skvěle pobavit. Nebránil bych se další řadě. ()

nudlis

Jj, typickej Jezza - občas dost nepraktickej, občas trochu nešikovnej a nemotornej, často hrrr do všeho po hlavě. Ale občas i překvapivě empatickej a citlivej. A ten jeho poradce je výbornej, jak dycky přijde a zpraží Jezzu tím kolik zase prodělali a jaký postihy Jezzovi hrozej třeba za to rozvorání loučky na rybník. Je vidět, že byrokracií je Evropa hodně, ale hodně prolezlá. A taky má Jezza super přítelkyni do nepohody. Která ženská slavnýho a bohatýho chlapa by si vzala holiny a montérky a šla se s ním prasit do potoka? Nebo šla vybílit maštal a píchnout mu s prodejem nahnilejch brambor z vlastní produkce? Skoro žádná. No prostě mě to bavilo. Skoro si troufám říct, že možná i o trošku víc než poslední dva díly 4. řady TGT. ()

jizvoun

Čekal jsem jen dojení prachů ze známého jména Jeremyho, ale vážně mě to bavilo. Zábavně, edukativně a poměrně i lidsky natočená série o těžkém údělu farmářů. A jak na konci Jeremy správně doplnil - jak tohle můžou zemědělci zvládnout, když nemají za zadkem štáb z amazonu? Mně se potvrzuje, že tenhle člověk je vážně inteligentní bavič a má skvělé nápady. Proto skvěle funguje i mimo grand tour. ()

SJS

Tak tohle jsem nečekal. Jako dlouholetý fanoušek Top Gearu musím říct, že tohle je ještě lepší. Na konci posledního dílu jsem byl dojatý. Byla to vtipné, poučné, nádherné na sledování, když jsem si pouštěl první díl, opravdu jsem nečekal, že ve mně zůstane takový dojem na konci. Nejenom Jeremy a super kolektiv, ale to všechno co se točí kolem zemědělství, jak moc je to náročné, složité na organizaci, množství techniky, znalostí co jsou k tomu potřeba, na dodržení legislativy, atd. Prostě nářez. Nemůžu se dočkat druhé série, kde se určitě Jeremy poučí z chyb první sezóny a naseká jiné 😂. ()

LUIGISde

Veľmi sa mi tam hodí Clarcson a tá ťarbavosť a neohrabanosť, jemu vlastná, človeka najmä zaujme ako ho tam mladý Caleb pomaly grilluje za každú chybu čo v sérii Clarkson urobí a že ich nie je málo. Ale aj napriek tomu, je to pre laika veľmi príjemný vhľad do života, síce veľmi prominentného, farmára. Pekné zábery krajiny a anglického vidieku, zvieratá bagrovanie, žatva, všetko k tomu patrí. A ako vždy ma bavil aj ten ich klasický Britský prízvuk. ()

Bohemica

Super seriál.  Jeremyho jsem až do této doby neznala, ačkoliv mi  jeho tvář byla poněkud povědomá, žádné pořady s ním jsem nesledovala. Jsem městská holka, ale žiji už nějakou dobu trvale na venkově. Žádnou formou farmaření se nezabývám a "provozuji" jen nějakou drůbež, kočky a psy.  Přesto člověk ledacos pochytí, zaslechne nebo zahlédne. Také jsem zažila přátele (shodou okolností  tlumočnice a právník rovnou z Prahy), kteří se rozhodli seknout se životem ve velkoměstě, s pravidelnou pracovní dobou i jistotou pravidelných výplat a pojali plán začít chovat ovce. Bylo to jako v seriálu, jako přes kopírák, jen s tím rozdílem, že měli starého zetora a určitě méně finančních prostředků. Tihle lidé často pohrdnou starými, zaběhlými postupy a snaží se vymyslet nějaké vychytávky, aby se nakonec většinou pokorně vrátili ke starým, osvědčeným metodám a nechají si poradit a pomoct od zkušenějších. Přesně jako Jeremy ve svém dokumentu, kde se mi moc líbí i "vedlejší" seriálové postavy. V každém případě je jasné, že farmaření je vysoce adrenalinová záležitost, tvrdá dřina s nejistými výnosy a téměř žádnou možností naplánovat si volný čas. Ale ty romantické představy! Pokračování bych brala všemi deseti. ()

ReproBoy

Kdo by řekl, že se na tohle podívám jenom kvuli Clarksonovi.  OMFG. Kam se sere celej Grand Tour. Tady je vidět, že to není nahraný (z tý větší části) a že to ukazuje, jak i megastar může dostat červenou, jak debilní jsou nejen jejich úřady a zakomplexovaný dědci a báby.  Doufám, že to ty sráčové uvidí a že ve třetí serii se dostane lehkého climaxxu v podobě povolení všeho, co si Clarkson přál. Já mu to přeju. ()

MAKUON

Nikdy jsem nečekal, že se pořad o farmaření stane má oblíbená TV show, ale Clarckson to dokázal. Řekl bych, že mě to baví i více než TGT, možná protože Jeremy je více sám sebou a jde vidět, že farmaření je jeho koníček, na kterém mu velice záleží. Do toho sledovat nepraktického muže po krizi středního věku, co se po hlavě v jedné z nejhorších dob vrhl na farmaření je vážně k popukání sledovat. Nebyl jediný díl, u kterého bych se vyloženě nesmál a celkově bych SHOW zhodnotil jako velmi úspěšný projekt a už teď se těším, co přinese další série. ()

SMEKY88

Tento seriál sedí do mého oboru, a extrémně mě baví jak Clarkson nic neumí, ale umí to podat vtipně a vesele. Pořídit si farmu, ale nic o tom nevědět chce mít pořádný koule a to Jeremy má. Já se bavil celé dvě série a doporučuji na tento skvost kouknout. 10/10 ()

Leptictidium

Wayne Rooney is dead. Jeremy Clarkson je prostě ŠÍLENEC. Tento člověk vlastně stojí za nejlepším počinem v žánru „pořad o autech“ (úplně ne vždycky jen o nich!). Legenda Top Gearu a po jeho vyhazovu z BBC Grand Touru získal na Amazonu vlastní show. Zprvu jsem si nebyl jistý, jestli pořad bude fungovat, jelikož jsem Jeremyho znal pouze v kombinaci s Jamesem Mayem a Richardem Hammondem, což byla nepřekonatelná trojice. K tomu ještě, že tentokrát nepůjde o témata ve stylu AŤ ŽIJE VNITŘNÍ SPALOVÁNÍ, ale Jeremy se bude starat o chod vlastní farmy.  Rozjezd pořadu je trochu slabší, ale od třetí epizody se to zlepší a je to vážně úžasné. Poprvé vidíme Jeremyho uklidněného, a dokonce působí dojmem, že ví, co dělá. Vlastně nám zde ukázal, že vlastnit fungující a prosperující farmu je extrémně těžké, i když vám pomáhá vaše přítelkyně, jeden byrokrat a dva vidláci. Mnoho aktivit je prodělečných (chov ovcí) a jak Kaleb Cooper správně řekl, nejvíce se vyplatí jen pěstovat řepku. Jeremyho zde nečekají jen sklizně, ale také lesnictví, zplaňování, problémy s místními, problémy s jezevci, porody jehňat a telat a další tvrdá dřina. Celkový výdělek na konci první sezóny 144 liber dost zabolí (díky bohu za dotace). Druhá sezóna se věnuje hlavně problémům s práskači, byrokraty a dalšími otravy, kteří nemají Jeremyho příliš v lásce. Nakonec se však najdou mezery v zákonech a většina toho, co byl cíl farmy Diddly Squat se vydaří. Těším se na další sezónu, nemůžu se dočkat Geralda a jeho nesrozumitelné angličtiny. 10/10 ()

Lukango

Po třetí sérii jsem se rozhodl to vzít a zhodnotit, jestli seriál má nějaké kvality a jestli si tu kvalitu drží. V první řadě bych rád řekl, že jsem obrovským fanouškem tria a sleduju vše, co tyhle tři udělají. Čili tu bude hodnocení možná až moc vysoké. Hammond má autodílnu, May cestuje po světě a Clarkson si farmaří.  1. sezóna - Poprvé když jsem si všiml hodnocení, tak jsem nechápal, jak to může být tak dobré, ale ono to dobrý fakt je. Clarkson přichází s něčím novým, na co nejsme zvyklí. Jenže Clarskon má tu výhodu, že je natolik velký charakter, že mu nedělá problém táhnout celý pořad, a jde mu to výtečně. Z tria se to Clarksonovi povedlo nejlépe. V první sezóně se seznamujeme společně s Clarksonem, jaké to je farmařit. Clarskon zjišťuje, jak velkej idiot to je, a jen platí všechny účty. Humor tu i bez Hammonda a Maye funguje dokonale. Přestavují se nám tu nové postavy, jako jsou cizojazyčný Gerald, mladý farmář Kaleb, pokladník Charlie a Clarksonova přítelkyně Lisa. O postavy tu je postaráno, každá postava tu je příběh sám o sobě a všichni baví na 100 procent. Clarkson ukazuje, že dokáže utáhnout seriál, navzdory tomu, že není automobilový. Pro fanoušky Grand Tour tu jsou i auta, které fanoušky příjemně potěší. První série se zcela vydařila. Humor fungoval na jedničku, postavy byly naprosto nezapomenutelné a nezaměnitelné. Známka 1. sezóny 8,5/9/10 2. sezóna – první sezóna byla o tom, jak se Clarkson učí farmařit, což platí i tady, ale první sezóna byla čistě o tom, jak jednotlivé věci fungují. Tady, jak říkám, je to z části to samé, ale hlavní roli už není ten vstup do farmaření, ale je to boj s místní radou, která Clarksonovi neumožňuje nic dělat na své farmě. Nejlepší epizody pak jsou právě ty, kde se úřaduje a právničí. Tato série už neobsahuje díky těmto vážným věcem tolik humoru, na druhou stranu do pořadu vnáší napětí a strach o budoucnost Diddly Squat. Hlavně pro Clarksonovi fanoušky to bude napínavé sledovat Clarksona, jak se pře s místní radou. Tato série je tak podle mě ta zatím nejlepší, protože nejenže obsahuje ty skvělé postavy, ten skvělý humor a to klasické, co jsme chtěli a očekávali po první sérii vidět. Druhá série právě obsahuje více vzrušení a to zmíněné napětí, což výrazně obohacuje seriál. Jak říkám, podle mně to je nejlepší série, sice ne o moc, ale je. Známka 2. sezóny: 9/10 3. sezóna – Clarkson udeřil i po třetí a podle všech zvěstí zdaleka nekončí. 1. sezóna nás uvedla do života farmaření. 2. sezóna zase seriál obohatila o právnické spory a napětí. 3. sezóna takový charakter nemá. Co nového přináší 3. sezóna? No, nic tak zlomového jako v předchozích sériích. Možná, že přináší trocha toho smutku, když sledujeme umírat selátka. Dále také nás obohatila o spoustu nových charakterů, se kterými se pravděpodobně počítá i v budoucnu. Takže, ano, 3. série také něco nového přinesla, byly to slzy a nové postavy. Bohužel však to je také nejslabší série. Neříkám, že je strašná, to rozhodně ne, bavil jsem se u ní víc než dost. Ale porovnám-li to s předchozíma dvěma, tak tato série už tak moc rozdílná nebyla. Pořád tu máme suprové postavy, které jsou jistota a baví na 300 %, pořád tu máme tu Clarksonovu neohrabanost, stále tu máme trocha toho politikaření, ale prostě to přechozí série nepřekonalo. Známka 3. sezóny: 8,5/10 Clarksonovi se podařilo vybudovat další pořad, který funguje a funguje víc než dobře. Humoru tu není nikdy dost a seriál je zábavný víc než řada komedií. S postavami si tu člověk dokáže vybudovat takový vztah, že když se jim něco případně stane, tak to zabolí i vás. Právě tyto postavy jsou tím lepidlem, bez kterého by celý seriál nedržel. Postavy jsou přirozené, není v nich faleš a tohle je to kouzlo, které drží seriál pohromadě. Moc se těším na další série, protože Clarkson hlásá, že jich bude hodně. Bohužel se také začínám bát, vím, že to bude stále velká zábava, ale bojím se, jestli s každou sérií přinesou něco nového, něco, co by dokázalo zase nakopnout již nakopnutý seriál, protože ten obsah se za sérií dokáže vyčerpat rychle. Celkově je tak Clarksonova farma jedním z nejvtipnějších pořadů a jedním také z nejkvalitnějších v současnosti. Známka: 9/10 () (menej) (viac)