Nadějný hudební skladatel, který má třicítku na krku, řeší milostné vztahy, přátelství i strasti života umělce v New Yorku. (Netflix)

LadyLokiLili

Pro mě jako ne velkého fanouška muzikálů to bylo velké překvapení!  Opravdu jsem si užívala každou minutu.  Tolik pravdivých textů, poutavých příběhů.  Také mnoho skutečných emocí.  Cítila jsem je všechny až do morku kostí.  Samozřejmě nesmím zapomenout zmínit úžasné obsazení a skvělý pěvecký talent Andrewa Garfielda, kterého jsem měla doposud zafixovaného jen jako spidermana!!!  Jsem opravdu ráda, že jsem se přesvědčil, abych se na tento film podíval!  3/5 ()

Marcecek

Satirická muzikálová, zo začiatku komediálne ladená, v druhej polovici skôr melodramatická dráma o živote určite nadaného umelca, ktorý takmer až v hodine dvanástej zisťuje, že byť umelcom, a ešte vo Veľkom jablku, nieje žiadny med, vlastne, že ani ten život nieje prechádzka ružovou záhradou. Film má záblesky originality, vie byť vtipný, ale o to, o čo sa snaží, byť dojímavý a hrať na city, u mňa úplne nefunguje, tvári sa byť viac ako je. Andrew Garfield zvláda ťahať vlastne celý film, a neprekvapuje ma to, pretože som tento muzikál videl po filmoch, v ktorých bol Andrew takisto skvelý. Vyzdvihnúť musím ešte hudobnú stránku tohto diela, čo je v muzikály asi dosť dôležité, hudobné čísla sú skvelé, výborne zakomponované do deja, rozprávajúce od banalít po témy o zmysle života. Za tieto 2 elementy povestná hviezda navyše, ale úplne tancovať a spievať sa mi ísť nechce. ()

Merotren

Impresivní debut od čím dál známějšího Lina-Manuela Mirandy. Už tak světoznámá osobnost v muzikálové branži si začíná budovat jméno i v té filmové. Skvělý Andrew Garfield a zbytek osazenstva to za mě prodávají víc než hudební čísla, která mě tentokrát tolik neoslovila. Tím nechci říct, že by byly špatné, ale na rozdíl od Život v Heights, kde si ty písně i vystoupení pamatuji i dnes, tak tady to sice dobře fungovalo v rámci zhlédnutí, ale za nějaký čas si na ně nevzpomenu. A ani to na mě nemělo takový emocionální dopad, a to je to na rozdíl od výše zmíněného podle skutečnosti. Ale i tak se jedná o velmi solidní kousek a po Život v Heights druhý nejlepší muzikál roku. Slabších 8/10 ()

Jindra_S

Mix žánrů, muzikál o tvorbě muzikálů, životopis, drama, love story ... je tam všechno dokonale mixnuté.  A Andrew Garfield se pro roli Jonathana prostě narodil. Takže pokud se Vám líbí muzikály, musíte film vidět! ()

Gamora

Wow..Tak tohle jsem nečekala. Vynikající muzikál, skvělá režie, perfektní Andrew Garfield a jeho nebeský hlas si mě prostě získali. Nejsem zrovna moc na muzikály ale je tu pár vijímek které jsou perfektní a právě ta vijímka je Tick, Tick... BOOM! Nemám co dodat, podívejte se na to sami. ()

jirikzaboj

Film, který má srdce na správném místě. Písničky, které vytvořil sám J. Larson a věřím, že autenticita příběhu se většinově také ponechala. 30/90 nebo 30/2022, to vše je úplně pomíjivé a proto tak skutečné. Jako dvacátník pomalu blížící se k třicítce cítím podobný nátlak, jako hlavní hrdina a to ani nemusím být ve stejné branži. Věcná prokrastinace, nátlak blízkých přátel, rodiny, syndrom vyhoření. To všechno cítím úplně na stejné vlně a proto mám pro vznik muzikálu Tick Tick…BOOM! takové pochopení. Nejtěžší rozhodnuti je, jestli se mám stát falešným pozlátkem doby a neopouštět svou komfortní zónu a nemít finanční starosti a jen se vozit na vlně konzumu a nebo si jít za svým s neviditelnou představou, že to dobře dopadne a riskovat tak úplně vše. Andrew se za rok nádherně naučil zpívat, i tancovat. Acting je skvělý a přesně o tomhle herectví je a často se až v muzikálu ukážou kvality herce a kam až muže sahat jeho talent. Střih a samotné prvky filmu jsou průměrnější, ale výprava nádherně odTIKá a tak skoro 2 hodiny zábavy, deprese, smutku a sebepoznání uběhnou jako voda. ()

Safira2003

Nádherné zpracování dramatu o tom, proč velké množství umělců nikdy neprorazí, o tom jak muže být těžký život ve velkoměstě a o tom, jak je důležité mít přátelé, kteří tě budou podporovat. Film se nebojí hrát na city a pomocí písniček pomáhá navodit různé druhy pocitu a emocí. Písničky zde hrají taky velkou roli, protože vyprávějí části příběhu, který Jonatan Larson napsal podle jeho vlastních zážitků, o kterých pojednává tento film. Andrew Garfield v hlavní roli je prostě úžasný. Nejsem z těch lidí co tvrdí, že Amazing spider-man je příšerný film, ale myslím si že Andrew a jeho herecké výkony tyto filmy drží tak nějak na hladině. A v tick, tick.. BOOM! ukazuje znovu jak je šikovný herec, když dokáže zahrát takovouto roli a ještě k tomu ji i nazpívat. Celý film stojí a padá na pár ústředních postavách, které jsou dobře napsané a zahrané.  Vůbec bych se nedivil, kdyby si Andrew odnesl zlatou sošku Oskara za nejlepšího herce, na kterou byl, za tento film, nominován. ()

SLPHR

Celkově dobře zpracovaný muzikál. Já mám muzikály obecně rád, takže byla jen otázka času, kdy se na něj kouknu. Nejdůležitější bod, což je samozřejmě hudba, se mi líbil. Text byl jednoduchý a zároveň složitý a rytmus mi zněl v hlavě ještě dlouho po zhlédnutí. Hlavní otázka byla, jak na maximum využít čas, který nám byl dán. Snímek na mě zapůsobil o to více, že se jedna o životopisný film. ()

ancak

Za mě super! :) Asi i díky mé vlastní aktuální situaci, kterou skvěle vystihuje text od kapely Iné Kafe "život neběží jak by si chcel...", jsem se zvládla ztotožnit s pocity hlavních postav a pochopit jejich myšlenky i texty písní. Okamžiky v životě, kdy člověk není spokojený se situací, ve které se nachází, a těší se na změnu, ve kterou pevně věří a doufá... Každopádně díky způsobu zpracování mi připadalo, že se dívám spíše na divadlo než na film, což byl zřejmě i záměr. Pro mě to byla osvěžující změna, ale pro někoho to asi může být rušivé. Písně jsou rozhodně originální a netradiční, ale mě moc bavily. Mimo jiné zajímavý pohled na období, kdy AIDS už byl obecně známý, ale ještě neexistovala léčba... No a neuvěřitelně skvělý Andrew Garfield :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (viac)