Nadějný hudební skladatel, který má třicítku na krku, řeší milostné vztahy, přátelství i strasti života umělce v New Yorku. (Netflix)

tomik99

Nadějný muzikál, který má své osobité kouzlo, ale příběhově a ani hudebně to nedokáže prodat úplně naplno. Sice je tu poměrně slibná dějová linka s třicetiletým mladíkem, co neví co s životem, jen tak se potlouká, nechce dospět a představuje si život jak Hurvínek válku. Tato myšlenka drží celý film nad vodou, nicméně nejlépe je nám servírována jen v úvodu. Pak už to značně škobrtá a film zachraňuje jen až neuvěřitelně hrající Andrew Garfield. Ten ze sebe vymačkává naprosté maximum a je radost sledovat jeho výkon po celou dobu muzikálu. Pár písniček se přeci jenom povedlo, ale znovu to nejlepší film vystřílí hned v úplném začátku. Nakonec to je pouze na tři hvězdy, ale Garfield by si jich sám zasloužil pět. ()

Likan7

Kdyby byl film alespoň z poloviny tak povedený jako posledních 10 minut, bavili bychom se o skvělým snímku a Garfieldovi, který bude chtít minimálně nominaci. Lin-Manuel Miranda je skladatel a na Tick, Tick... Boom! to je znát. Písně jsou skvělý, závěr jemný a citlivý, ale film je prostě tak zoufale nezajímavý, že za rok si na něj nikdo nevzpomene. K filmu mě přitáhl Andrew Garfield, kterýho mám moc rád, a tady jen potvrdil svý kvality. Měl by ale zapracovat i na výběru filmu, respektive by měl pracovat s režiséry, který umějí režírovat. Film stojí na něm, ale ani on nedokáže ty 3/4 nudy zachránit. ()

Hellierer

Muzikálový génius točí o dalším muzikálovým géniu? To přece nemůže dopadnout špatně. A ono ne! Několik neskutečně silných momentů, vynikající písně, zábavné vyprávění vrstvící několik muzikálů na sebe a naprosto energický Garfield, který to táhne ohromně dopředu. Sice tomu občas opadne tempo, ale další číslo ho spolehlivě hodí zpět a na závěr i dojme. No nic, jdu si pustit Rent. ()

Maximilianus

Po Hamiltonovi druhý najzaujímavejší muzikál, ktorý som videl za posledných pár rokov. Konkretne ten Rent mňa osobne nebavil, ale keď teraz viac viem, čo všetko bolo za jeho vznikom, mám preňho väčšie pochopenie. Tick tick Boom je však moderný,  nenudí,  má chytľavé pesničky a skvelý spev,  a musím povedať, že z posledných niekoľkých Garfieldovych filmov je tento rozhodne najlepší a najzrozumiteľnejší. 7,6/10. ()

samkko

Z dílny Netflixu nám vyšel další film se známým hercem. Tentokrát jde o dramatický, emoční muzikál který není tak špatný jak se může na první pohled zdát. Jasně vzhledem k tomu, že je to Netflix, zde jsou zástupci všech rasových a pohlavních skupin i když se děj odehrává v 80letech tuším, kdy tohle ještě v takové míře nebylo. Ale když tohle pomineme, dostaneme fajn film s fajn hereckými výkony, příjemnými postavami a slušně poslouchatelnou hudbou. Konec se fakt povedl. 7/10 ()

DD

Docela dobrej Garfield (vzdycky na me pusobi svou presence a hranim strasne nefilmove, snad s vyjimkou Social Network) jako divnej, otravnej magor. Nevim, no. Tematem je to ciste pro americke publikum,kde je Miranda megahvezda. Me osobne teda miji, ale aspon se tady drzel na uzde se stopazi. Spatny to neni, ale zaroven ani nemam komu doporucit. 5/10 ()

Flory14

This is a life bobobo... boooohemiaaa! Muzikál není kategorie přímo pro mě, neužiju si jen tak nějaký a  nevyhledávám je. Zde pro mě byl hlavní lákadlo můj oblíbenec Andrew Garfield. Ve snímku je velice zajímavý a řekl bych v roli ve které ho nikdo moc nezná. Rozhodně celý film tahá nahoru a díky němu jsem si postavu Jonathana Larsona dokázal velice oblíbit. Snímek je příjemný, na duši pohlazující a vizuálně zajímavý. Miranda dokázal vytvořit originální scény, kdy se nám prolíná muzikál, životní příběh a "reálné" záběry. Larson rozhodně stál za to aby o něm byl natočený film, byť jsem ho předtím vůbec neznal. Krásný rozbor velkého umělce s obrovskou kreativitou a jeho bojem "proti systému". Vzdát se svého snu pro jistoty? Jak vytrvat v něčem, kde i přes velký talent se mi stále nedaří? Jak dlouho takhle vydržím žít? Jonathan řeší velké dilemata a né vždy je odpověď snadná. Písně byly pro mě tak napůl, buď to byly pecky nebo nic ( ale to věc osobního vkusu).  Menší mínus filmu je řešení HIV a gay komunity. Většinou mi to vůbec nevadí ale zde mi téma přišlo dost na sílu tlačené a tak nějak z ničeho vytažené. Zajímavý odraz tehdejší doby, jen mi moc neseděl do příběhu. Každopádně stále velice kvalitní záležitost která si své čtyři hvězdy po právu zaslouží. Konec je emotivní a film stojí stojí za to. Oblíbené postavy: Jonathan, Jeho kámoš  Neoblíbené postavy: žádná mě tam neštvala ()

Pilsen_Kafka

Tick tick boom, musím teda říct, že to bylo pro mě úchvatné muzikálové dílo, co jsem už dlouho neviděl. Doufám, že Netflix vymyslí něco dalšího v podobném zpracování muzikálu. Protože to byla naprostá bomba i když je to v názvu ale co už. :D ()

DanMac

Silný v jednotlivých scénach, slabší ako celok. Je to škoda, pretože Miranda očividne režírovať vie a Garfield predvádza strhujúci, emočne pestrý výkon hodný Oscara, avšak nie všetky piesne mi pripadali zaujímavé, čo je pri muzikáli dosť problém. Stále ale nádherne natočený film o cieľavedomom umelcovi, ktorý toho má dosť čo povedať. ()

tlesk

Je s podivem, že film, který mě v minulém roce nejvíce dojal je (kromě nostalgie ze Spider-Mana) tick, tick... BOOM! Romantický muzikál. Což je přesně žánr, který vůbec pro rozmělněnost vyprávění nemám rád. Jenomže! Tenhle film je něco trochu víc. Je to příběh mladého skladatele, co žije v devadesátých letech v New Yorku, píše muzikál, sní o hvězdné kariéře na Broadwayi a zatím pracuje jako číšník. Vztah s přítelkyní se mu rozpadá, jeho nejlepší přátelé ho opouštějí (doslova, protože devadesátky a AIDS), nemá ani vindru a vlastně se mu vůbec nic nedaří. Ten příběh pak lemuje další linka, která je muzikálem, jenž vlastně adaptuje písněmi vše, co vidíme. Pěkně se tak obojí prolíná a je to tak trochu zvláštně nelineární styl vyprávění. A je to hrozně super, protože ty písně vlastně nezpomalují naraci, ale jsou s ní přímo provázány, což ve filmových muzikálech běžně není a je to můj hlavní problém s tímhle žánrem. Snímek kombinuje melancholii, romanci, komedii a biopic. Což pro mě bylo vlastně největší překvapení - že je to založené na reálném člověku. Andrew Garfield tu předvádí herecký (i pěvecký) koncert a některý scény mají neskutečně dechberoucí poetiku. Ostatně prý kvůli snimku rok docházel na lekce zpěvu a hry na klavír. Až jsem sám koukal, jak se mě tenhle příběh o umělci, čekajícím na svůj velký průlom (SPOILER tak trochu jako Vincent van Gogh ten člověk umřel krátce předtím, než byl jeho muzikál uveden na Broadway, kde se hrál deset let a byl mega úspěšný). Má to trochu lehkých faustovských motivů a místy mi to připomínalo komiks Sochař, zejména všudypřítomným tikáním metronomu, které je ostatně obsaženo i v názvu. Top scéna z filmu, je ta, kde se zpívá písnička "Therapy", která tak nějak shrnuje jeho hektičnost, protože je tu emotivní hádka dvou lidí v rozpadajícím se vztahu se vší v frustrací co v ní má být, a zároveň je tam na podkres píseň, která je pro změnu humorná. tick, tick... BOOM! Je výborný, tak trochu artový muzikál, který možná každého bavit nebude a může naoko působit jako tuctová romance, mě ale dostal. ()

TaNya_

Děláváme s kámoškou muzikálový večery a padla volba na Tick, tick...Boom! Znala jsem ho už z Broadway, ale bohužel jenom jako soundtrack, protože záznam i s obrazem snad nejde sehnat. Musím teda říct, že Andrew Garfield mi vyrazil dech, nikdy jsem si ho v takové roli nepředstavovala a on nejenomže předvedl herecké maximum ale i pěvecky to zvládl na jedničku. Má to silnější příběh, takže bylo víc prostoru i na nemuzikálové prvky a jak začalo gradovat finále, tak už mě zážitek nepustil. Krása! ()

Midar

I přes trochu rozpačitý konec se jedná v prvé řadě o hravý muzikál s parádním Andrew Garfieldem, podmanivým vizuálem a kouzelnou atmosférou. Pokud tak zrovna trpíte depresemi, nevíte, co se svým životem nebo jen potřebujete nabít pozitivní energií a trochu nakopnout, je tick, tick… BOOM! něčím přesně pro vás. Myšlenka, bojovat a nevzdávat se na cestě za svými sny, totiž dlouho nebyla podána tak kouzelným a podmanivým způsobem jako právě v tomto snímku. Více zde. ()

Dejvecd

"I think this is a musical that knows exactly what it is." // Ako to, že som toto doteraz prehliadal? Neskutočne geniálny film, neskutočne. Príbeh o nádejnom skladateľovi, ktorý sa celý čas ženie za úspechom, snaží sa využívať svoj čas, čo najlepšie, pri tom však väčšinu času báda po zmyslu života. Celý ten čas sa ženie za úspechom a pri tom si vlastne nevšíma všetko to čo má okolo seba, za čo by iný dali všetko. Neskutočné. Tak strašne prekrásne vykreslený život, plný stresu a pocitu, že si v živote nedosiahol dostatok. Neskutočne smutný film, ktorý ma doslova nútil držať oči na obrazovke do konca po celý čas a až ten koniec prišiel, tak prišiel s takými grádmi, že sa to ani nedá opísať. Celý film je obrovskou naháňačkou s časom o úspech, ktorá je však predurčená v prehru, ale ide o to, ako s tou prehrou naložíme. Celý film je jedno veľké uvedomenie sa a jedna veľká pesnička o živote. Famózny film. Najlepší životopisný film, aký kto kedy natočil. Sorry ale ak toto nevyhrá Oscara, tak strácam vieru v porotcov, pretože toto je definícia Oscarového filmu vo všetkých priečkach. Andrew Garfield predvádza najlepší herecký výkon aký som v živote videl, tak realistické a tak hrozne ľudské... proste krása. Celkom krátky film, ktorý ale ukazuje tak strašne veľa, že to na jedno zahliadnutie nie je možné všetko zachytiť. Asi si to idem pozrieť znova a potom znova. 10/10 ()

TheDavid

Poměrně všední a mnohokrát omílaný příběh o vzestupu umělce. Za normálních okolností by mě film nechal asi vlažným, jenže tick, tick... Booom! má v eso v rukávu v podobě energického Andrewa Garfielda, který opětovně připomíná, že je hercem se vším všudy. Fantastický a zábavný Garfiled ovšem není to jediné, co ve filmu funguje a asi bych filmu dosti ukřivdil, kdybych nezmínil chytlavé songy a kupodivu sympatickou režii debutujícího Mirandy. ()

hrumsrt

Výhoda volného času je v tom, že máte rázem možnost dohnat kousky, které si šetříte, ale není na ně čas. Mám teďka tohle období a tuhle netflixárnu mám v pořadí už nějaký čas. Možná jeden z posledních opravdu výjimečných filmů, který tahle streamovací platforma měla. Životopisný příběh o jednom skladateli na sklonku třicítky, který si musí přeskládat život a přejít přes několik stěžejních událostí. Jenže ve své podstatě je to film o proměně v dospělého, přijmout sebe a svůj svět, a konečně najít místo ve společnosti. Jsem o necelých 10 let mladší než byl Jonathan, ale o to nejde. Věk je jen symbolický, jde o životní přerod a o tíhu uplatnění se. Mám moc rád hudební filmy pro jejich atmosféru, leč muzikály jdou trošku mimo mě (vadí mi jak rozbíjí realitu), tak tady je toho v únosné míře a má to smysl. Těžký popsat proč je ten film tak skvělý, ale že na tom má největší zásluhu brilantní Andrew Garfield je jisté. Vždy ocením práci pro roli, když ona je totiž taky vždycky vidět! Několikrát se mě to dotklo až nepříjemným způsobem, jak podobně něco vidím. Jestli jste v podobné životní fázi, tenhle film je přesně pro vás a dokáže dokonale pobavit a dojmout. 80% ()

TonyHawk94

Solídny 80-kový počin. Napriek tomu som dal 5*. Prečo? Lebo je to muzikál, a nie obyčajný. Ja muzikálom nerozumiem, nie je to úplne moja "šálka kávy", ale toto bolo kurník šopa niečo iné. Lepšie, krajšie, zaujímavejšie. A najmä s vynikajúcou hudbou. O Jonathan Larsonovi som nikdy v živote predtým nepočul; jeho príbeh je príbehom menej známeho človeka - génia, ktorý bol známy najmä vo svojej "bubline", a ktorý svoju branžu ovplyvnil viacej, než by bol dúfal, lebo jeho muzika je nadčasová, originálna, geniálna. Keď sa k tomu pridá vynikajúci a autentický Andrew Garfield s jeho ďalšou životnou rolou (a skvelým hlasom), nemôže to v mojom hodnotení inak skončiť, len absolutériom. A to nespomínam ďalších priam dokonalých spevákov (Vanessu Hudgens zbožňujem, Joshua Henry si zaslúži tiež metál). V ich prevedení boli 3-hlasné piesne s hlbším významom balzamom na dušu. O príbehu, ktorý napísal sám Larson svojím muzikálom (tick, tick... BOOM!) ani nehovorím. Ak za toto nezíska Andrew zlatú sošku, tak je niečo naozaj zlé na tomto svete (jednu sošku už získal, ja myslím najmä na tú od Akademikov ;o)). ()

Dejf4

tick, tick...BOOM! je strhující a velmi silný snímek, který s citem a pokorou odvypráví příběh legendárního skladatele. Chytlavý a energetický soundtrack, ale především vynikající Andrew Garfield, který znovu dokázal, že je to neprávem přehlížený a podceňovaný herec. 8/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (viac)