Bývalý vedec, dnes vysokoškolský učiteľ Ira Kane (David Duchovny) a jeho kamarát, vedec a športový tréner Harry Phineas Block (Orlando Jones) trávia svoje všedné dni márnym čakaním na niečo, čo by zmenilo ich život. To sa však stane rýchlejšie, ako sa stihnú nazdať - na Zem totiž dopadne záhadný meteorit, obsahujúci zárodky vesmírnych organizmov! Evolúcia, ktorá by vo vesmíre trvala desaťtisíce rokov, prebehne na Zemi za jediný mesiac, následne na našej rodnej planéte nastane obrovský chaos a ľudstvo sa pripravuje na koniec sveta... Jedinou jeho záchranou sa stanú vedec s pochybnou minulosťou Ira, ktorý kedysi pracoval pre armádu, ale po jednom z nevydarených experimentov bol prepustený, jeho bláznivý kamarát Harry, netalentovaný požiarnik Wayne Grey (Seann William Scott) a svedomitá biologička Allison Reedová (Julianne Moore). Práve Allison, pôsobiaca v štátnom výskume, spočiatku absolútne nedôveruje Iraovým schopnostiam. Ide ale do tuhého a jej nezostáva nič iné, ako to risknúť a spojiť sa so skupinou bojujúcou s nebezpečnými votrelcami... (TV Markíza)

mrclTV

Evolúcia a.k.a. zrejme najdrahšia a najhlúpejšia reklama na šampón. Ale aspoň zabaví a i keď som film videl veľmi dávno, doteraz si pamätám, že som si párkrát schuti zasmial. Na upršané popoludnie ako ideálne (upršané popoludnie v zmysle - keď máte polámané ruky aj nohy a fakt už neviete čo iné robiť, tak si zapnete film ako tento). ()

MartinTerran

Dobrá komedie, která pobaví a může i poučit co a jak vlastně ta evoluce funguje v nereálně zrychlene verzi samozřejmě. Vtípků a vtipných momentů je zde dost a film má spád. Herecké obsazení je zde kvalitní a jejich výkony dobré. Za mě velmi zdařená sci-fi komedie/parodie. Hodnocení: 74/100. ()

ostravak30

Tvůrčí tým umí připravit jak sci-fi filmy tak komedie. Právě Ivan Reitman se podílel jak na Krotitelé duchů původních tak i následném remaku. Jenže komedie mu jdou též. Od Space Jam přes Policajt ze školky atd. Evoluci beru jako parodii na klasické sci-fi filmy. A je zvláštní, že hlavní úlohu vzal David Duchovny, jehož asi nejslavnější role je agent Fox Mulder ze seriálu Akta X, kde právě o mimozemšťanech byl nejen přesvědčen, ale též je neustále vyhledával. Na zemni spadne meteor, ale z něj vylézají organismy, které mi sem tam připomínaly podivné postavičky ze Star Wars. A třeba u scény, kdy Orlando Jonesovi vlezl do pr.ele brouk jsem slzel smíchy. Právě O. J. měl možnost svou postavu udělat pořádně zábavnou a to se mu povedlo. A protože Julianne Moore nejen seriózně vypadá, ale hrála i vědkyni, pak její neustálé padání a narážení mě osobně bavilo také docela dost. Evoluce nelze brát vážně ani co se děje týče ani při zobrazení mimozemského organismu. I když tvůrci správně poukazují na to, že pokud se takový objeví, nebude pravděpodobně vypadat jako nic, co dosud známe a hlavně si s ním nebudeme umět poradit bude-li invazivní. Evoluce je ale komedie. Bláznivá, se vším co k tomu patří. A té čtyřce to perfektně sedlo. ()

majk_n

Zábava ve stilu Krotitelů duchů pobaví a neurazí. Herci odvádějí svůj standart, Duchovny se umí vtipně shodit za Akta X, scéna s broukem v nemocnici je super ()

Bilky

Nato, že je to najdrahšia reklama na Head and Shoulders a že tam hrajú herci, ktorých nemusím,tak som sa celkom bavil. Asi tak do 2/3 filmu. Hviezdička navyše je za slušný nápad s evolúciou a vyvážené skĺbenie drsnejších scén s komédiou. Svižná akcia a trefné hlášky ale podkopával vcelku jednoduchý a predvídateľný dej. Bohužial rodák z Komárna - Ivan REITMAN v kadečom vykrádal svoje vlastné filmy (hlavne Ghostbusters). Našťastie má úspešného pokračovateľa a zdá sa že jeho syn zdedil jeho zmysel pre humor a prináša aj nové prvky. ()

sidcom

Příjemná nenáročná komedie na nedělní odpoledne, nečekejte záchvaty smíchu, ale pobaví. Hvězdičku dolů za to fekální finále, tuhle posedlost američanů h*vny asi nikdy nepochopím ()

George.Camel

Zdařilá sci-fi komedie se spoustou příšerek a triků, která určitě stojí za shlédnutí. Humor je střídmý, smíchy nepuknete, ale nebudete litovat. Šampon Head and shoulders do každé koupelny (pokud tam již dávno není). ()

Tr3n

Příjemná komedie na nedělní odpoledne. První půle nasadila laťku, kterou se bohužel nepodařilo udržet po celý film a hlavně konec trošku pokulhává, nicméně jeko celek lepší průměr. ()

Durdas

Tak blbé, až to bylo dobré. :-D Hnusní mimozemšťané na kterých se výtvarníci určitě vybláznili. Neustále hláškující postavy, takže o smích není nouze! Výsledkem zápletky je jedno z nejabsurdnějších řešení. Svět byl zachráněn pomocí šampónu. Díky hláškám a vtipu to je na ty 4*. ;-) :-) ()

yazik

Dobrá ptákovina hodně přitažená za vlasy, ale právě díky tomu se na to člověk dokáže dívat a nejednou se i zasměje :) ()