11. září: Ten den v Americe

• Veľká Británia 9/11: One Day in America
Veľká Británia, 2021, 4 h 27 min (Minutáž: 28–71 min)

Připomeňte si 11. září 2001 prostřednictvím výpovědí očitých svědků, hrdinů a přeživších. U příležitosti 20. výročí tragédie přiblížíme tehdejší události detailněji než kdy dříve, a to od nárazu prvního letadla do Severní věže až po vyprošťování posledních přeživších ze sutin. (National Geographic)

Arsenal83

Emócie a pocta. Nech si už každý myslí o politickom pozadí 11. septembra čokoľvek, ostáva nemenné, že zomreli nevinní ľudia a mnohí hroznou smrťou, keď čakali na záchranu a nedočkali sa jej. V tom tu máme emócie. Autentické zábery a výpovede. A pocta obetiam, neúnavným hasičom, z ktorých niektorí položili aj život, a všetkým, ktorí pomáhali v núdzi. Komplet tu: https://dokumenty.tv/11-zari-ten-den-v-americe-komplet-1-6-dokument/ ()

Kwaichi

Stále tvrdím, že američania nevedia točiť dokumenty. Pre 9/11 One day in America musím ale zložiť dolu klobúk pred bravúrnym dielom Daniela Bogada. Ide to zlepenec archívnych záberov, amatérskych videí a retrospektívnych svedectiev účastníkov tejto nešťastnej udalosti, ktorá sa zapísala nie len do histórie Ameriky, ale aj celého ľudstva. Bogado rozprávanie vás doslova pohltí a naplní emóciami smútku, radosti a nádeje v ľudskú dobrosrdečnosť. ()

Remivsremi

Kompletní zobrazení tohoto dne za pomoci přeživších, kteří se rozhodli podělit o svůj příběh. Je to neskutečně silné. Záběry té neuvěřitelné zkázy, zejména po kolapsu budov s vámi zůstanou dlouho, přestože jste je už někde viděli. Zkáza, zmar ale také pospolitost a láska. Lidskost ve všech svých formách. ()

slord

Výborne spracovaná séria o udalostiach z 11.9.2001, ktorá je pre silné žalúdky. Autentické zábery a svedectvá tých, ktorých táto hrôza ovplyvnila sú naservírované vo forme, pri ktorej pozeraní vám bude behať mráz po chrbte a všetok ten strach a zúfalstvo sa prenesie aj na vás. 10/10 ()

dO_od

// Jako mám pocit, že toho ustojím hodně, ale některý záběry a výpovědi lidí z toho dne už jsou poměrně dost silný kafe i na mě. Kam se hrabe Černobyl. Vidět visící lidi stovky metrů nad zemí a jejich následné pády, uhořelá těla, nicnetušící davy reagovat na druhé letadlo, bezmocné hasiče, vyděšené policisty, nebo jak se nakonec budovy zřítí, to je skutečně teror v tom nejryzejším slova smyslu. National Geographic vytvořil ještě ve spolupráci s newyorským muzeem věnovaným 11. září bezpochyby ten nejsyrovější a nejucelenější pohled na den, jenž nadobro změnil Ameriku. Jestli na to máte nervy a žaludek, tak vás čeká velmi silný zážitek, vůbec bych se však nedivil lidem, kteří to po prvním dílu raději zabalí. 10/10 ()

• V čase 32:14 je spomenuté, že bolo z trosiek zachránených iba 18 ľudí a Will Jimeno bol jedným z posledných. V skutočnosti bolo zachránených 20 ľudí. Policajti Will Jimeno a John McLoughlin boli 18 a 19 zachránenými osobami. Poslednou 20 osobou bola po 27 hodinách zachránená tajomníčka prístavného úradu Genelle Guzman-McMillan. (Kudycini007)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD