Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Handle

Sice jsem musel trochu přimhouřit oči u nelogického chování postav, díky kterému film sem tam spadnul do lehké béčkovosti, nicméně po filmařské i emoční stránce jinak nejde nic moc vytknout a film mě zajímal fakt od začátku do konce. ()

Lacike

Silný príbeh podaný takým chladným a odťažitým spôsobom, jak keby sa tvorcovia za každú cenu snažili vyhnúť prvoplánovým klišé scénam. Vďaka tomu ma to dlho nedokázalo naplno pohltiť. Prial som si, aby ten vzťah sestier, hoci aj takto na diaľku mal väčší priestor. A postupne sa ukazuje, že mnoho scén tam má skrytý podtón, ktorý práve tento vzťah prehlbuje, takže pravdepodobne na mňa bude film pôsobiť dojímavejšie na druhý pokus. Ale nakoniec som štvrtú hviezdu dal vďaka silnému záveru, ktorý vo mne emócie vydoloval dostatočne. Namiesto snahy dolovať emócie, sa tvorcovia väčšinu filmu snažia budovať situáciu okolo hlavnej hrdinky spôsobom, ktorý by diváka morálne poučil ohľadom toho, či je správne odsudzovať alebo dokonca až nenávidieť a ubližovať ľuďom, ktorí spáchali taký hrozný čin. Tento aspekt a ani podvratná pointa na mňa nefungovali, pretože nič z toho som necítil. Myslím si, že aj ľudia, ktorí spáchali také drsné veci, si zaslúžia druhú šancu. Takže pointa, nepointa, na mojom postoji sa nič nezmenilo. Ale predsalen tá pointa mala význam v tej dojímavej rovine a v tomto ohľade toho ostalo ešte dosť o čom by sa dalo rozprávať a celkom by ma zaujímalo, ako to pokračovalo ďalej. Až taký dokonalý happyend to rozhodne nieje. Čo sa týka hereckých výkonov, tak Sandra Bullocková je späť. Od prvej sekundy tu exceluje a aj keď často len v náznakoch, tak dokonale stvárnila ženu, ktorá si toho veľa vytrpela a 20 ročná basa ju riadne zdrsnela. Dúfam, že dostane druhého Oscara. Na rozdiel od toho prvého by som jej ho tentoraz prial aj bez ohľadu na to, že ju zbožňujem. Ostatní herci sú už len do počtu vrátane otravnej Violy Davisovej, ktorá tu musí mať výstup typu: moje čierne deti. Počuli ste nejakého belocha zvýrazňovať moje biele deti? WTF? Je to otravné. Takže celkovo film obsahuje mnoho aspektov, ktoré sa mi páčili ale aj dosť toho, čo mi nesedelo, ale vďaka Sandre a emocionálnemu záveru to nakoniec preklopím na 4 hviezdy. 7/10. ()

BoPo

Aká je šanca, že si na tento film niekto za rok spomenie? Nulová. V nemilosti až nepekne vsádza na istotu. Dozviete sa to, že keď vyjdete po 20 rokoch z basy, tak Váš život nebude slniečkový. Dozviete sa, že sa na Vás budú ľudia pozerať skrz prsty. Do toho Vám hodili Sandru Bullock bez makeupu, nejaké tie slzy, nejaké tie plané nádeje, zopár starostlivých ľudí, jednu hodinu dopredu avizovanú komplikáciu, a to je tak nejako všetko. ()

vurhor

Poměrně slušný film, který svou syrovou realističností krapet připomíná Lonerganovo drama Místo u moře. Alespoň tedy v prvních dvou třetinách, v té poslední to sklouzne do trochu nelogického bince. V nemilosti je ale po většinu času slušným a poutavým nahlédnutím do života člověka, jenž se právě dostal z basy za zločin, kteří by mnozí považovali za skutečně neodpustitelný. Velká škoda je ale ta, že film v jeden moment sklouzne z onoho pomalého a tísnivého dramatu do jakéhosi krimi thrilleru, čímž si film trochu pohnojil samotný závěr, který byl jak uspěchaný, tak i nepravděpodobný. Hrozně mě bavilo Sandru Bullock sledovat během jejího prodírání se běžným po-vězeňským životem, ve kterém nenachází téměř žádné pochopení A přesně toho se měl film držet po celou dobu. Ona dějová linka se dvěma bratry, kteří se hlavní hrdince budou chtít určitým způsobem pomstít, mohla být zpracována lépe a realističtěji. Takhle ale zkrátka hrozně ubrala na kvalitách, které má jinak snímek rozhodně slušné. Má to dobrou atmosféru, není to sentimentální, plus Sandra tam je fakt skvělá. Ve výsledku vlastně hodně dobrý film. Kombinace žánrů tomu ale rozhodně uškodila. Slabší 4* ()

PauloZ

Mrazivé, tísnivé a překvapující zároveň. Výborná Sandra ve výborně napsaném fuck upu, který jde do hloubky a do šířky v mnoha rovinách a dějových linkách! ()

NinonL

Příběh ženy, která se vrací na svobodu po 20 letech odsezených za vraždu šerifa. Okolí se k ní chová nesmírně chladně a zdá se, že se jí nepovede znovu začít normální život. Pátrá též po sestře, kterou opustila jako pětiletou, a která byla adoptována. A navíc jsou jí v patách příbuzní šerifa, kterého zavraždila. ()

agentmiky

Film, na který jsem se dost těšil, to uznávám. Vím totiž, jak je Sandra Bullock nadaná herečka, v minulosti nám to už mnohokrát dokázala. A V nemilosti se může pyšnit kvalitním námětem, to bezesporu. Herecky se zde rozjíždí opravdu velkolepá podívaná. Ať už se jedná o hlavní představitelku, či o osazenstvo ve vedlejších rolích (duo D'Onofrio a Davis válí na plné čáře!), film nabídne nespočet emocionálně vyhrocených momentů, kdy se všichni zúčastnění předhánějí v tom, kdo si uzme pozici nejlepšího herce pro sebe. Abych jen nechválil, tak po stránce příběhové jsem popravdě čekal malinko propracovanější výsledek. Neberte mě špatně, to špinavé prostředí Seattlu celkovému pesimistickému vyznění přidává body navíc, ale ty samotné zvraty mě tolik nestrhly, jak bych si asi ideálně představoval. V závěru to neskutečně gradovalo, tam jsem čekal koncovku, která by mě zvedla ze židle. Bohužel, nestalo se. Dozajisté kvalitní drama, kterému ale k pomyslnému vrcholu chybí pár věcí. Za mě 7/10 ()

Wysch

Předlohu neznám. Ale myslím, že každej, kdo někdy viděl nebo četl podobné drama, od začátku tak nějak věděl, že a) eden brácha není jako druhý, a b) k závěru se objeví určitá katarze a možná i tak trochu twist. Nehledě na to, jak průhledná pro mě osobně zápletka i vyvrcholení byly, s klidem hodím tenhle film na svůj seznam nejlepších filmů roku, a to hlavně díky skvělé Sandře Bullock (můžeme se prosím pozastavit u toho, že Sandra je narozena v roce 1964?) a samozřejmě klasických postupů: flashbacky ve zpomaleném čase, hudebnímu podkresu, nebo úvodní prezentace postav (např. jeden z bratrů kouří, druhý se stará o nemocnou matku - což vede samozřejmě k expectation subversion). Všechny klišé, které film využívá, ale nejenom že plní svůj účel, ona pomáhají i budovat depresívní atmosféru šedého Seattlu, hlubší psychologické aspekty a samozřejmě závěrečný twist a závěrečné objetí, který nechá diváka v tupém uvědomění si, že právě zhlédl dvě hodiny a ani jedna minuta mu nepřišla zbytečná. Tedy možná kromě postavy Violy Davis. Objektivně tuším film za 4, ale tu pátou přihodím za Sandru. Který je 57! ()

kolda1990

Drámo drámovitý jako kráva. Za mě super, přesně tohle miluju. Nudné, pomalé? Nudné určitě ne, pomalé svým způsobem ano, ale mě to vůbec nevadí. Tak když někdo nemá rád drámo, tak ať na to nečumí a koukne se na nějakou trapnou komedii. Sandřička nám nějak stárne, každopádně hraje skvěle a člověk jí to věří. Prostě taková správná deprese jak má být a konec překvapil. Pěkná čtyřka. ()

Alementina

Ufff, nevím, jestli to mým současným mentálním rozpoložením, ale tohle pro mě bylo silný. Spoiler: Půlku filmu jsem se bála, že to bude mít blbý konec, bála jsem se, že nedojde k žádné katarzi a bude to jen o tom, že život umí někdy být sviňa.  Můj první dojem z filmu byl silný...čekala jsem nějaký twist díky těm flashbackum, ale tohle jsem nečekala. Sandra je výborná a odpouštím ji i ten botox mezi obočím, co mě trochu iritoval. Ale po delším přemýšlení musím říct, že tu její oběť vlastně nechápu a nedává mi smysl, bylo by daleko lepší a důležitější zůstat se svojí sestrou a odkaz ji to nemuselo dojít hned, tak třeba po měsíci ano... Takže druhý den po shlédnutí snižují hodnocení z 5 na 4, protože nerozumím chování vlastně polovině postav, jak kdyby si úmyslně všichni chtěli ničit životy. ()

italka63

Tak jsem si ke konci seděla a mlčky bulila, jinak to nešlo. Skvělá Sára, která bez makeupu vypadá příšerně, o to více před ní smekám, jak svoji postavu pojala. Nevtíravá hudba a závěr je, že život umí být někdy hajzl a dál je to na nás. ()

PP66

V severským pojetí by tam bylo asi více mrtvých, aletady nás čeká amíckej happy end.... Asi i díky covidu začal Netflix dělat kvalitní filmy. ()

BoredSeal

Hvězdně obsazený pochmurný film z nižších vrstev, který má slušně našlápnuto, ale zdemoluje ho naprosto debilní závěrečná čtvrtina, scénáristické překvapení a rychle vykonstruovaná zkratka přímo do nepravděpodobného stavu odporujícího všemu, co film buduje většinu stopáže - to mě donutilo snížit hodnocení.  Sandra odvádí dobrou práci, ale s botoxem a možná i nějakou pomocí od chirurga to přehnala na úrovni Kidmanky. ()

easaque

4* Netflix aktuálně přináší nové drama i s českým dabingem se Sandrou Bullock, které se povedlo. Sice tu nenajdete nic moc pozitivního, ale příběh je dobře napsán a dokážete se vcítit do kůže každého účastníka a pochopit jeho chování. Přece jen zabití způsobuje výčitky a na druhou stranu zášť a chuť se pomstít. Samozřejmě i tady je dobře skrytý nečekaný zvrat, který dokáže pocity obrátit naruby. Se závěrem mám trošičku problém, ale asi takto by si ho většina přála … víc neprozradím. Ani není důvod, protože stojí za to ho vidět. Myslím, že zpracování je slušné a na žádný zádrhel jsem nenarazil, co by mi kazil zážitek. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

bál sem se dalšího sluzopudiče na sílu a sem rád,že realita je jiná.V nemilosti je civilní drama o tom jak se z vězení propuštěná Sandra Bullock snaží jednak vrátit do normálního života a druhák se snaží najít svojí sestru,kterou díky pobytu ve vězení byla nucena opustit.Bullock je tu uvěřitelná a podává tu jeden z těch lepších výkonů své kariéry,zbytek obsazení je pak spíš zapomenutelné křoví (včetně epizodního Bernthala).Konec ve kterém vygraduje zápletka s pozůstalými zabitého šerfia (za jehož vraždu Bullock seděla) je sice trošku překombinovaný a lehce sráží solidně rozjeté drama,ale na finálním dojmu to až tolik nemění...70% ()

Havaj8

Opravdu hutný drama a Sandra Bullock chladná jako skála. Člověk tak nějak počítá, že něco přijde, ale zrovna takovej twist ani omylem. Konec mohl mít klidně několik scénářů a za mě si vybrali ten nejhorší. ()

kaposlav

Čo sa týka mňa, tak Sandra Bullock je jedna z top herečiek a dokáže vyniknúť ako pri komédií, tak aj vo vážnych žánroch. Kto má rád drámu, tak vrele odporúčam. ()

Aljak

Vyvážený dejový rámec so silným emocionálnym náporom, ktorý na mňa akosi nefungoval. Každopádne, Sandra to zahrala vynikajúco a tej utrápenej ženy mi bolo ľudsky veľmi ľúto (veď to asi každému). Postupom času asi bolo každému jasné, kam sa bude celý dej uberať - a nejako tam chýbal ten moment prekvapenia, hoci v podstate tam bol, ale asi viacerí z nich ho tak trochu očakávali. Vyvrcholenie už bolo trochu zbytočné a klišoidné tlačenie na pílu. Ale za prvé dve tretiny filmu je to aspoň na 3*. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)