Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Polux

6/10 | Bullock si před 20 lety v 28 Days vyzkoušela těžký to život alkoholika během detoxu, takže bylo jen otázkou času, kdy u ní dojde řeč na další ožehavé společenské téma, tj. buď cela smrti, nebo propuštění na svobodu po letech v žaláři. Tentokrát tedy zvítězila druhá možnost:-). | Předlohu v podobě mini-série jsem neviděl, takže těžko soudit, na co se - s ohledem na celovečerní limity stopáže - ve filmu nedostalo, ale výsledkem je takový ten lehký nadprůměr v podobě slušného sociálního dramatu, které táhne nahoru zejména civilní výkon Bullock v hlavní roli a filmově-realisticky podaná zápletka o těžkém to životě rehabilitace ex-conů zpět do běžného života. Tedy až na dramaticky vypjaté finále, které přepne do klasického hollywoodského klišé módu s únosy, rukojmími a mácháním zbraní u hlavy a které jakoby sem doputovalo z úplně jiného filmu (v návaznosti na to, jak moc "při zemi" se do té doby děj odvíjel). | Stran "šokujícího" plot twistu v závěru (vzhledem k průběžným flashbackům, které se ovšem vyhýbaly osudovému střetu, který poslal Bullock do vězení, bylo jasné prakticky od začátku, že na konci filmu k "nějakému" odhalení dojde) kvituji s povděkem, že na rozdíl od jiných podobně koncipovaných filmů, které se ovšem bez příslušného zvratu rozpadnou pod rukama, tady by film slušně fungoval i bez něj (a jeho přítomnost je tak jen bonusem navíc). | PeZet ()

pavelpetr

Pustili jsme to spíš tak jako kulisu, ale během 15 minut si to získalo naší pozornost, kvůli nejasnému začátku a rozplétání spletitých cest jak se může člověk dostat na dno společnosti a to bez důvodu. Sandru znám spíš z divnokomedií, tady mi přijde, že je fakt dobrá. ()

coulismoulis

Kladně překvapí relativně realistické zpracování a pojetí postavy S. Bullock, stejně jako její herecký výkon. (Za první dvě věci vděčí film spíš britskému originálu.) Jinak je to ale takový průměr a logika ústředního činu mi moc přesvědčivá nepřišla. ()

ReMusiCZ

Překvapilo mě, jak dobře emočně je to natočený. Normálně jsem se do tý role vžil a ke konci měl mokrý oči, což jako jen tak nemívám... Tohle drsný drama mě fakt vzalo. ()

Petrval

Udělala jsem největší životní chybu(vraždu poldy) a všichni se ode mě odvrátily, jediné světlo je moje sestra kterou jsem 20 let neviděla. Drama se S.Bullock(skvělá role) která nebyla špatná, ale lehce zapomenutelná s malým zbytečným twistem na konci. Lehký nadprůměr 3* ()

Dakota1978

Dlouho mě film takhle nevtáhl. Poctivě budovaná tíživá atmosféra a pečlivě vykreslené postavy bezchybně vyprávěly a odkrývaly příběh hlavní hrdinky a její sestry včetně vedlejších postav. Scénář, casting i kamera jen podtrhly bezvadnou práci všech ostatních. A co říci na výkon SB? Přesvědčila mě už dávno, že nepatří jen do romantických komedií. Vřele doporučuji, ovšem pohodu (až na závěrečné 2 minuty) nečekejte. ()

lineker

Příběh z červené knihovny, který je však podán s vkusem a bez zbytečného patosu. Ta jedna velká pravda se nabízí již od začátku filmu a nakonec dojde k jejímu naplnění. Sandra již několikrát dokázala, že není pouze povrchní herečka do laciných komerčních příběhů. ()

Honza.Hlavac

Skvěle zvaldnute psychologické drama s famoznim výkonem sandry bullock v hlavni roli . Ačkoliv na první pohled vypada film nudně pomalý metodicky ale za mě skvěle vystihuje od prvních minut rychlost každodenního života za mě jeden z nejlepších filmu od netflixu tohoto roku. 8,5/10 ()

KalimeroI

Poměrně úsměvné, jak ta doba je turbulentní. Od té doby, co frčí různé ACAP kauzy od Floyda po severočeského cikána - dneska by asi tuto odsouzenou nejen v Americe oslavovali jako úspěšnou copkiller...holt extrémy jsou blbé na obě strany, no ale filozofii stranou. Sandra zahrála výtečně, fakt nevím, co se s ní děje, ona snad opravdu bude herečka. Zahrála to skvěle minimalisticky, přitom bez přehánění (nebyla jak vosková figurína nebo Arnold ve svých raných počinech). Kamera skvělá, story běžela...ale - některé postavy byly úplně zbytečné, leccos šlo naopak rozvinout. Ačkoliv jsem knihu nečetl, je mi jasné, že tady zapracoval tým scénáristů a ne jeden a dost se hlasovalo co ano a co ne. Po zkouknutí jsem si pět minut říkal jak to nebylo propracovaný až mi druhý den ráno docvaklo, že to vlastně bylo šíleně banální, navíc postavený na jedné z nejvíc nejnepravděpodobnějších zápletek, tj. ztráta paměti v pěti letech (pozor, ne na jednu událost - na vše) - takto to opravdu nefunguje, ledaže by Katie byla autistka. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)