Reklama

Reklama

Čierne na bielom koni

  • Česko Černé na bílém koni (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Romantická gangsterka z Novohradu a Malohontu, krajiny nikoho, stratenej v čase kdesi na juhu Slovenska. Osem kapitol o tom, prečo sa báť ľudí, ktorí vám podajú pero a povedia: Stačí podpísať. O tom, ako dokáže nečakaná láska strpčiť zločincom pokojný život a kam až dokážu súdni ľudia zájsť, ak ich prerastie pýcha. No a nakoniec o tom, že hrdina je ten, kto sa nebojí smrti, ani keď zomrie posledná nádej. (Continental film)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (29)

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Je to stále viac sympatický pokus o slovenskú gangsterku, ktorá by bola najviac cool gangsterkou od Bratislavy po Čiernu nad Tisou, než skutočná cool gangsterka. Niečo tu máme z Tarantina, niečo z Ritchieho a niečo z Kusturicu, na originály to samozrejme ani zďaleka nemá, ale to snáď nečakali ani v Rimavskej Sobote, ani v Lučenci. No ja ako sedlák Blavák som nečakal už absolútne nič, aj keď som samozrejme tiež cool a možno to tu raz budem celé vlastniť. Prepletené je to fajn, len tie vyústenia síce dávajú zmysel, ale sú proste v každom jednom prípade iba priemerné. ()

dopitak 

všetky recenzie používateľa

A toto je čo? Proč někdo nenapíše že to je kokotina kde se mluví maďarsky a když se mluví slovensky, tak jim stejně půlka není rozumět. A to jsem federální televizí odkojený. Zajímavá byla zezačátku snad jen femme fatale slovenská (maďarská) Penelope Cruz (Rebeka Poláková), ale i ta se mi postupně přestala líbit. Vaňka a jeho afektované hraní moc nemusím, to cikánské zpívání skoro v celém filmu se taky omrzelo, takže tenhle film asi díru do světa udělá jen v okolí oblastí vyskytujících se ve filmu. Satorájaujhely. ()

Reklama

JimWalker007 

všetky recenzie používateľa

Ako pravoverný Lučenčan som si nemohol nechať ujsť premiéru filmu, ktorého dej sa odohráva na slnečnom juhu stredného Slovenska. Žánrovo a spracovaním film osciluje niekde medzi Ritichieho gangsterkami a Kusturicovými balkánskymi nostalgickými burleskami.  Samozrejme, do kvality snímkov menovaných klasikov má druhý celovečerný film Rasťa Boroša ďaleko, veď za málo peňazí veľa muziky nebýva, krvi, streľby, úletov a tanečkov je pomenej.  Sliepky a čikáriovia však nechýbajú. Oceniť treba snahu zachytiť ospalú, ošarpanú atmosféru zlatkopeckých deväťdesiatych rokov,  kameru Tomasza Wierzbickeho aj umelecké výkony pestrej hereckej zostavy, v ktorej sa ocitli aj menej opozerané tváre.  Mizerný bol zvuk, postavám občas nebolo rozumieť, a nebolo to kvôli občasnému používaniu maďarčiny. Za logický lapsus považujem, že keď bossovi z Lučenca mali gorily doviesť všetkých z Rimavskej Soboty, čo zablúdili do jeho rajónu, bez problémov zbalili všetkých okrem najväčšieho šťastného mantáka. Ale to by už koniec filmu vyzeral ináč. Tiež bol zbytočné opakovane zdôrazňovať, že postavy vo filme nikdy neexistovali, tvorcovia tým išli proti jednému z princípov samotného hraného filmu a tým je stotožnenie, prežívanie diváka s postavami v diele. Summa summarum - Čierne na bielom koni je osviežujúcim vybočením z koľají súčasného slovenského filmu, plavbou do neodskúšaných zahraničných vôd.  Oceniť treba odvahu a vytrvalosť tvorcov skúšať niečo nové, veď každý pokus má svoju cenu. Isté je, že minimálne na južnom Slovensku si snímka svojich divákov nájde. ()

Topco 

všetky recenzie používateľa

"Nová (dokonca romantická!) slovenská gangsterka". Za mňa kvalitatívne nanajvýš priemerná a prudko lokálna variácia na Tarantina, koketujúca aj so Scorsesem (zamrznutý obraz). Je to "párty" kúsok, ktorému pomôže pokročilá večerná hodina, hladinka a kolektívny zážitok. Osobne ma veľmi bavili tie tarantinovské "kufrovky" (tzv. trunk-shots). ()

blondboss 

všetky recenzie používateľa

Zručne zrežírovaný svojský film z gangsterského prostredia á la Slovakia, ktorý sa neberie vôbec vážne a v zásade bizarným spôsobom ukazuje lokálne reálie. Čo ma ale fascinuje, ako si neznámy Boroš trúfol napodobniť slávnych hollywoodskych režisérov a priniesť trošku iný pohľad na gangsterskú komédiu. A aj preto pridávam štvrtú hviezdu. 70 % ()

Galéria (11)

Zaujímavosti (1)

  • Film se natáčel ve městě Rimavská Sobota na Slovensku, kde se narodil režisér a scenárista filmu Rasťo Boroš. (SONY_)

Reklama

Reklama