smetyl

Docela působivý film. Přesto si nemyslím, že si zaslouží tak dobré hodnocení. Úkoly jsou jednotvárné a po čase to omrzí. U několika jsem se doslova nudil a jen tak tak jsem se udržel nepřetáčet k zábavnějším scénám. Několik vtípků mi vykouzlilo úsměv na tváři ale od srdce jsem se tedy nezasmál ani jednou. ()

gurmanik

Naprostá pecka, hit mého dětství, na který se rád kdykoliv podívám znovu. Každý úkol pobaví a to, s jakým klidem k němu Asterix a Obelix přistupují a jak suverénně si s nimi poradí je prostě dokonalé. Až na tu propustku A39 nebo kolik :) Nejvíc jsem se pobavil u mága..Vy umíte svítit očima? Je to praktické při čtení v posteli, že? Umíte rozsvítit jen jedno? :D ()

Nethar

Tak jsme se podívali na nejlepší animovaný film dle ČSFD. A bylo to vcelku pěkné, ale skutečně hodně pro děti. Čekal jsem víc různých vtípků typu "Brute, nehrej si s tím nožem, nebo někoho poraníš...", které jsou exkluzivní, ale ono to spíš sklouzlo do takového toho ničím nespojovaného plnění úkolu za úkolem. To druhé a třetí animákované místo (Mononoke hime a Shrek) mě bavilo více. Tož ale nejsem cílové publikum, to je jasná věc. ()

Mikino00

Je ironické, že nejlepší z filmů o Asterixovi nemá svou komiksovou předlohu. Také hodně vybočuje z rámce světa nepřemožitelné vesničky. Povedený příběh, podaný velice humorně, trefně přenáší do antického světa prvky a neduhy moderní doby a extrémní situace řeší s nadhledem, důvtipem a hlavně nápaditě. Zcela film docení až starší divák, což jen svědčí o vyjímečnosti tohoto skvostu. ()

muoaner

Starý dobrý animák, starý dobrý Asterix a Obelix. Neváhám říct (a ostatní hodnocení mi to asi i potvrzuje), že je to nejlepší díl ze všech a to raději nepočítám novodobé zpracování, které sem neviděl, protože si nechci zničit krásné vzpomínky na dětství a na tento kultovní francouzský animovaný klenot. ()

sedlo03

Zatím asi nej animák co jsem viděl, možná né nej, ale Asterix a Obelix pro mě předstvauje něco naprosto jedinečnyho, a tenhle díl se opravdu povedl. ()

Hepy13

Pokud nebudu brát v potaz nové animované filmy, ale čistě jen kreslené. Je právě tento nejlepší! 12 Úkolů z nich každý, je zcela absurdní ale především vtipný. Třeba při úkolech - Získání oběžníku, nebo šplhání na horu jsem měl fakt dost a "Při Osirisovi a Ápisovi dívej se mi do očí. Jak to děláte s těma očima?" :D jsme si s kámošem na základce už tenkrát dělali srandu. ()

reich

V pořadí třetí můj nejoblíbenější film. Asterix a Obelix dostanou úkol od Cézara, aby Galové dokázali, jestli jsou skutečně Bohové. Opět geniální dabing, obzvlášť Ladislav Županič jako Cézar je skvělý, ale i ostatní. Jinak film je plynulý, plný vtipů, obzvlášť závod Asterixe s běžcem, shánění propustky A38 a mnoho dalších. 85% ()

Czernozub

Legie vs. Asterix prostě nemá chybu, stejně tak Obelix na ostrově rozkoše. Ze všech animovaných Asterixů je tenhle, hned po Asterixovi v Británii, asi nejlepší- vždyť taky scénář psali sami tvůrci komixu. ()

RadimFišer

Přečetl jsem si komentáře a podíval se na film. Jsem zklamaný. Asi už jsem to někdy viděl, ale moc mě to nebavilo. Film obsahuje prvky, které jsou později používány i v jiných filmech. Líbilo se mi jak si animátoři hrají se skutečností a pravují si ji podle sebe. Je to film pro děti, dospělého velmi překvapí a potěší zápas s úředníky, kteří tyto dva výtečníkové vyhráli, až proti nim použili jejich strategii a dokonale je zmátli. Postava dokonale férového a bodrého chlapíka, který vypadá, že ho nic nerozháže. Ano, myslím toho malého rozhodčího, který je možná zábavnější než Asterix a Obelix dohromady. Celkově dávám za 3. Tento film je mezi nejlepšími filmy, protože jsme ho většina z nás viděla ve věku do 14 let. Mě to bohužel uniklo. Horší film je Asterix a Vikingové. To je rána kladivem na duševní zdraví rozumného člověka. ()

Johnee

"Brute, nech ten nůž, někoho zraníš" :D Snad nejkrásnější Asterixův příběh, bez hluchých míst, se skvělou background music a skrytou reklamou na prací prášek :D ()

SirJames

Opakuj po mně: "Jsem divočák!" / "Jsi divočák!" / "Né, já ne, ty jsi divočák!" / "Jsi divočák." / ... dabing, animace, vtip, prostě legendární ()

fisus

Tohle je můj nejoblíbenější film s Asterixem!Pokaždé když vidím scénu s "domem,kde se zatmívá rozum",říkám si,že se tvůrci inspirovali v naší fabrice :-) ()

Saur.us

Skvělé příhody skvělých hlavních hrdinů, které provází tak skvěle suchý průvodceGaius Papula se skvělou nosovkou (díky Martine Janouši). Skvělá podívaná i po těch letech a i přes to, že už dávno nejsem cílová skupina. ()

zdeny99

Můj první Asterix a musím říct, že je to pro mě veliké překvapení. Na začátku je krátké představení Asterixe, Obelixe a těch dalších. Poté následuje suprový příběh o tom, jak museli Asterix s Obelixem vykonávat 12 úkolů. Plnili je s nadhledem a legrací. A nejlepší z nich byl stejně uvaděč disciplín, takovej flegmouš. Měl by jít za vzor PCHÉ z EMOJI VE FILMU. [26615. hodnocení, 493. komentář, 88%, 70. nejlepší film, 846. nejoblíbenější film] ()