V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Kopi1

O žádný zázrak se nejedná, ale kouká se na to poměrně příjemně. Škoda, že tam tvůrci dali klasická a trapná klišé (intro, táta, blbec ve vedení). Atmosféra a vizuál velmi dobrý, příběh nic moc. ()

peca

Vizuál se Norům povedl to ano.. No..ale to je tak všechno. Škoda že Norové nešli víc temnějším směrem a je z toho vyloženě film pro celou rodinu (škoda pro mě samozřejmě, pro děti asi dobré?). ()

BOURQUE

Nórsky režisér Uthaug v tomto filme s radosťou sa inšpiruje s takými známymi snímkami ako Godzila alebo Kong: Skull Island. (Chýbajú mi však výraznejšie postavy a charaktery.) Všetko však funguje len s polovičným plynom. Nehovoriac o záveru, ktorý je taký „nijaký“. Ja osobne od Nórov som čakal trochu „intímnejší“ film. Použitie CGI je v pohode. P.S.: Občasné vtipné poznámky nie vždy sú správe načasované (najlepšou postavou, ktorá tu zastupuje vtipnejšie scény, je slečna za počítačom, ktorá hackne stíhačku). Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

johnywalker

Takové nemastné neslané. Já se vždycky tak moc těším na nějakej pořádnej monster biják a vlastně si moc nepamatuju, že bych byl v tomhle ohledu plně uspokojen. Filmu nemám co vytknout co se týče efektů. ale příběhově klasicky nic extra. Pár vtípků na odlehčení potěšilo, ale kvůli tomu se na takový film nikdo nekouká. Nevyhnu se srovnání s Trolljegeren, který se vydařil rozhodně víc. Navíc byl opravdu kvalitně natočený, příběhově napínavý a místy děsivý, totálně se na to potřebuju podívat znova! Ale zpět k tomuhle Trollovi - asi neurazí, ale rozhodně ani nenadchne... K filmu se s největší pravděpodobností nikdy nevrátím a zapomenu, že tu někdy s námi byl. ()

Olík

Když jsem na Netlixu prvně zahlédl poutač na toto chladného fantasy dobrodružství, myslel jsem, že nepůjde o seriózně míněný snímek…třeba něco ve stylu Lovce trolů (r. 2010). Teď se však nemohu zbavit dojmu, že to tým kolem režiséra poslední Lary Croft myslel zcela vážně. Z elektriky bez klobouku a bos vyskočivší Trollisko, norské příroda, severská mytologie….to je všechno v pořádku….z pohledu diváka by se dalo říct neškodné. Když však velitel vojáků spustí hollywoodské „Ptejme se sami sebe, kdo jsme, pokud se vzdáme bez boje?“ a „Ne během naší služby“, napadne vás jediné. Proč jsme v té norské přírodě nezůstali? ()

strikeman odpad!

Naprosto zbytečný pokus norské produkce o blockbuster hollywoodského střihu. Síla norské kinematografie tkví v úplně jiných žánrech. Směšné, dějově "imbecilní" a trikově v kontextu doby ničím nepřekvapující béčko. Peníze vyhozené do "odpadu"... ()

Hapretor

čekal jsem, že to bude něco jako Godzila ... díky tomu, že ne ... bylo to takové "komornější" ... že mi toho trola bylo opravdu líto ... to se u těchto filmů fakt nestává ... nějak mi to přišlo docela procítěné a pojaté obráceně, což kvituji ... na konci jsem měl zvláštní pocit ... a ti vojáci a lidi okolo mě srali ... chudák trol ... ()

panvasik

Nevím no. Bylo to takové makové. Vlastně nevím jestli se mi to líbilo nebo ne. Trol jako takový působil docela solidně a neměl jsem pocit, že si chci vyškrábat oči. Na druhou stranu jsem byl docela znuděný a moc mě to nebavilo. Jako norský "velkofilm" to nebylo až tak špatné, ale klasický mě nebavila politika v těchto filmech. Chápu to že se snažili udělat další Monster film a že možná to měl být projekt na více filmů, (a možná taky ne) ale není potřeba. Myslím že si to člověk jako takovou norskou godzillu na jedno zhlédnutí nějak užije a u filmu vypne. Ale co si budem ani Godzilla a ani King Kong to není... Čistě průměr 5/10 ()

chrispe

Přisahám, že jsem byla přesvědčená, že v tom mají prsty i Amíci, protože tam prostě byly ty pro ně typický (trapný) scény. Prvních cca 10 minut mě naladilo na to, že to bude fakt super. Nádherný hory, atmosféra, tajemno... pak jsem se smiřovala s tím, že to tak nebude a zhruba v půlce byla přesvěčená, že nad tři hvězdy to prostě nepůjde. Oblíbila jsem si postavu otce Nory, líbily se hlášky, kterým jsem smála nahlas a konec mě rozbrečel... ne, není to nic extra, ale ve finále musím přiznat, že přes všechny výtky se mi to prostě a jednoduše líbilo. Takže 4* Kdyby to bylo pojatý jinak a dokázalo si udržet atmosféru prvních deseti minut... to by byla pecka. ()

Rockerman

Multikulturně feminističtí Norové bojují proti svému trolovi, tak jako Američané proti godzille či kingkongovi. I scénář je hodně podobný a norská armáda stejně tupá, když plýtvají střelivem a životy vojáků, přestože jasně vidí, že to obludě neublíží. Dokonce i ten patos a trik s kruhy v šálku kávy okopírovali. Ale obr je fajný, triky ujdou tož na jedno podívání to stačí. ()

helraiser

Tak tohle se opravdu povedlo, v podstatě taková Norská akční fantasy ve které se v podstatě seznámíme se vším okolo Trollů. Samotný Troll vypadal dobře a i ostatní postavy byly v pohodě a příběh jako takový byl docela zajímavý. Kdyby se to hodilo do hororovějšího hávu tak bych byl sice mnohem spokojenější, ale i tak si nemůžu stěžovat, mě se to líbilo. ()

Razzor_82

"Zničme to dřív, než to zničí nás." Bože můj, tak už i Norové se vzhlédli v Hollywoodu. Tohle je směšná postavička připomínající King Konga kříženého s Grootem. Celé určeno pro dospívající potěr. Příběhový stereotyp bez hlubšího obsahu a mytologie. Postavy jsou charakterově nezajímavé a je tady cílený pokus o umělé emoce. Prostě jen další trolling made in Nefflix. 4/10 ()

Daiker

Pěkný vizuál a nápad ...... Že je to vykradačka všeho mi nevadilo...... Kdyby to bylo více strašidelné a temné, byl bych více spokojený..... Tak je to jen pěkná rodinná fantasy..... Na druhou stranu více takových zajímavých projektů ze severu..... ()

JBMAVERICK

Jsem velkej fanda tohohle žánru a severský mytologie, ale tohle bylo velký zklamání. Hlavně pro to, že všechno už jsem někde viděl a to doslova stejný scény. Boží námět ze kterýho šlo tolik vytřískat a já koukal jen na okopírovaný scény z jinejch filmů. Jaká škoda. O třídu lepší nízkorozpočtovej Lovec Trolů. ()

kondor77

Filmu škodí, že se bere až příliš vážně a v mnoha aspektech (především v těch, v nichž se snaží napodobit americkou produkci) naprosto selhává (vztah otce a dcery, zapojení armády, ekologický apel). Promarněný potenciál zaplacený norskou ropou. ()

geek.ondra

Docela pěkně to vypadá. Pravdou ale je že postavy jsou otravné, scénář neskutečně prázdný a kolem toho velkýho Trola se vlastně neděje vůbec nic zajímavýho. Takže další důkaz toho že by se dánští filmaři neměli tolik přeceňovat. 4/10 ()

Filmárik

Jeden z najnudnejších monster filmov čo som videl a to ako jeden z mála tento žáner milujem. To že je to tupé by som prepáčil ale takýto film proste musí byť jazda. Zlatý Skull Island. ()

ER

Někdo má King Konga a někdo Trolla. Kamenného. A takový je i příběh s otcem, jeho dcerou a vládou Norska. Nezáživný, hloupý a studený, jak šutr v zimě. ()