Pam a Tommy

• Česko Pam a Tommy (viac)
USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvorcovia:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (viac)

Seriál Pam a Tommy sa odohráva počas divokých prvých rokov internetu a je založený na neuveriteľnom skutočnom príbehu sexuálnej kazetovej videonahrávky Pamely Andersonovej (Lily James) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video, ktoré z domu páru ukradol nespokojný dodávateľ (Seth Rogen), bolo najprv len undergroundovou VHS kuriozitou pre zvedavých, ale stalo sa globálnou senzáciou potom, čo sa dostalo v roku 1997 na internet. Príbeh lásky, zločinu, varovný prst i ponaučenie v jednom. Tento osemdielny pôvodný limitovaný seriál skúma prieniky súkromia, technológie a životov celebrít, pričom pátra po počiatkoch éry reality show ako žánru súčasnosti niekam k ukradnutej videokazete, ktorú zhliadli milióny ľudí, no pôvodne bola určená iba dvom divákom. (Disney+)

Recenzie používateľa DJ_bart k tomuto seriálu (3)

Pam a Tommy (2022)

"Tommy, you don't seem to understand this is worse for me." "Why? I'm on that tape too." ________ Osmidílná minisérie 'Pam & Tommy' – jež je inspirovaná podle článku "Pam and Tommy: The Untold Story of the World's Most Infamous Sex Tape" vydaném v kulturním časopisu Rolling Stone – popisuje těžko uvěřitelný a naprosto šílený příběh toho, kterak soukromá porno kazeta nejslavnějšího páru devadesátek dobyla svět, dala vzniku internetové pornografii, a zničila jeden vztah dvou milenců – Tommy Leeho (démonickej Sebastian Stan), bubeníka ikonický hardrockový kapely Mötley Crüe, a Pamely Anderson (femme fatale Lily James), nejslavnější kanadské herečky tehdejší doby, sexsymbolem 90. let a hvězdou kultovního seriálu 'Pobřežní hlídka', kteří se vzali jen 96 hodin poté, co se navzájem poznali...... A je doopravdy neuvěřitelný, že téměř vše, co se v seriálu odehrává, skutečně stalo. Samozřejmě, příběh je pojat lehce přikrášleně a romantizovaně, ale přesto se z cca 80% zakládá na reálných událostech, což dělá z 'Pam & Tommy' neuvěřitelně poutavý dílko, které je lehce satirickou kritikou toho, za co jej mnozí zdánlivě odsuzují: sexploatace. Co se musí týhle show taky nechat je prvotřídní využití televizního formátu prostřednictvím extrémně poutavýho pojetí autenticity devadesátek, která vás bezprecedentně chytne a jen tak nepustí – a přesto nejde o lacinou retro pohádku s dobovými písničkami (ten soundtrack je fakt boží!). Co se týká hereckých výkonů: Sebastian Stan jako Tommy Lee je totální démon, moje crush Lily James jako sexbomba Pamela Anderson je naprosto k nepoznání, no a Seth Rogen jako zkrachovalej truhlář a bývalý pornoherec s trvalou je prostě priceless a zároveň dokazuje, že dokáže pojmout i vážnější a vyloženě dramatický role – všeobecně vzato, tohle ústřední trio zde hraje postavy, jež jsou naprostým opakem jak jejich osobností, tak jejich herectví...... Každopádně nikdy bych si netroufal tvrdit, že by se filmové či seriálové role Pamely Anderson mohla chopit jedna z mých nejoblíbenějších hereček, Lily James. Opak je však pravdou. Lily je taky jednou z nejtalentovanějších britských hereček současnosti, tudíž kdekoho nepřekvapí, že se špičkovou pomocí maskérů dokázala perfektně ztělesnit excentrickou osobnost, specifický charisma, naivitu i temperament Pamely, být její věrohodnou kopií a celou show si tak ukrást pro sebe. Režisér Craig Gillespie - jeden z nejvýraznějších režisérů současnosti, který mě minulý rok naprosto nadchl svou extravagantní Cruellou - si mě tímhle seriálovým projektem okamžitě získal hned v první epizodě, jelikož tuhle nevšední romanci také pojal s láskou, láskou k řemeslu, díky čemuž nabízí sofistikovaný formální pozlátko. Co celý seriál bohužel tahá ke dnu je jeho druhá polovina, jež je hodně nekonzistentní, chaotická, o 50% míň poutavá než polovina první, protože jí režírovali různí tvůrci s výjimkou Craiga Gillespieho, což zamrzí, protože ta absence nekonvenčního autorskýho rukopisu jde fakt znát. To však nic nemění na tom, že první 4 epizody jsou fakin masterpiece a prvotřídní cinefilní řemeslo, který se na televizních obrazovkách jen tak nevidí – viz. fenomenální druhá epizoda, která by bravurně obstála i ve formě samostatnýho celovečeráku. Na závěr je mi celkem líto, že Hulu celej seriál nevypustilo do světa najednou a já ho mohl sjet na jeden intenzivní binge-watching, protože stopáž jednotlivých dílů vždy uteče jak voda a vy přesto nemáte dost. Návyková záležitost! ..... [VERDIKT: 8,2 pindíků z 10] () (menej) (viac)

Milujem ťa, Tommy (2022) (E02)

Druhá epizoda minisérie 'Pam & Tommy' zachycuje divoké vzplanutí neobvyklé lásky mezi Tommy Leem (démonickej Sebastian Stan) - bubeníkem ikonický hardrockový kapely Mötley Crüe - a Pamelou Anderson (femme fatale Lily James) - nejslavnější kanadskou herečkou tehdejší doby, sexsymbolem 90. let a hvězdou kultovního seriálu 'Pobřežní hlídka' - kteří se vzali jen 96 hodin poté, co se navzájem poznali. Craig Gillespie tuhle nevšední romanci taky pojal s láskou, láskou k filmovýmu řemeslu, díky čemuž nabízí sofistikovaný formální pozlátko, který se v rámci televizního formátu jen tak nevidí...... Každopádně nikdy bych si netroufal tvrdit, že by se filmové či seriálové role Pamely Anderson mohla chopit jedna z mých nejoblíbenějších hereček, Lily James – už jen z toho důvodu, že jí ani v nejmenším není podobná. Opak je však pravdou. Lily je také jednou z nejtalentovanějších britských hereček současnosti, tudíž kdekoho nepřekvapí, že se špičkovou pomocí maskérů dokázala perfektně ztělesnit excentrickou osobnost, specifické charisma, naivitu i temperament Pamely, být její věrohodnou kopií a celou show si tak ukrást pro sebe. Scénka s hádkou mezi Tommym a jeho penisem ženiální. ()

Majster Beta (2022) (E04)

"Tommy, you don't seem to understand this is worse for me." "Why? I'm on that tape too." ________ Co se musí týhle show nechat je prvotřídní využití televizního formátu prostřednictvím extrémně poutavýho pojetí autenticity devadesátek, která vás bezprecedentně chytne a nepustí. Je mi až líto, že Hulu celej seriál nevypustilo do světa najednou a já ho mohl sjet na jeden intenzivní binge-watching, protože těch 40 minut uteče jak voda a přesto nemáte dost. Báječná retro podívaná! ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD