Pam a Tommy

• Česko Pam a Tommy (viac)
USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvorcovia:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (viac)

Seriál Pam a Tommy sa odohráva počas divokých prvých rokov internetu a je založený na neuveriteľnom skutočnom príbehu sexuálnej kazetovej videonahrávky Pamely Andersonovej (Lily James) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video, ktoré z domu páru ukradol nespokojný dodávateľ (Seth Rogen), bolo najprv len undergroundovou VHS kuriozitou pre zvedavých, ale stalo sa globálnou senzáciou potom, čo sa dostalo v roku 1997 na internet. Príbeh lásky, zločinu, varovný prst i ponaučenie v jednom. Tento osemdielny pôvodný limitovaný seriál skúma prieniky súkromia, technológie a životov celebrít, pričom pátra po počiatkoch éry reality show ako žánru súčasnosti niekam k ukradnutej videokazete, ktorú zhliadli milióny ľudí, no pôvodne bola určená iba dvom divákom. (Disney+)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (9)

Pam a Tommy (2022)

Jeden z nejlepších začátku seriálu, který jsem za dlouhou dobu viděl. Hned první epizoda Vás okamžitě vtáhne do děje za pomoci sympatických postav a jedné extrémně nesympatické, ano mluvím zde o Tommym Lee. Pamela v roli Lily James je až neuvěřitelně autentická, casting na tento seriál se tedy povedl na 1*. Jen je škoda, že jak dobře seriál začal, tak ke konci mu chvílemi docházel dech a poslední 3 epizody by se dle mého daly udělat lépe. Třeba kdyby seriál skončil až ve chvíli, kdy Tommy napadne Pam a (poprvé) se rozvedou. Konec jaký byl tady na mě tedy moc nefungoval a považuji ho za nejslabší kousek jinak vysoce nadprůměrného seriálu, na který jsem rád že jsem narazil. A ten soundtrack? Do háje už jen kvůli němu se na ten seroš podívejte - kluci, holky, staří, mladí...DOPORUČUJI VŠEM! ()

Vŕtanie a búchanie (2022) (E01)

Tak takovou skvělou úvodní epizodu jsem už dlouho u žádného seriálu neviděl. Okamžitě mě to vtáhlo do děje a v úvodní epizodě se stalo snad vše, o čem jsem si myslel že bude celý seriál. ()

Milujem ťa, Tommy (2022) (E02)

Je to nádherné a zvrácené zároveň. Udělat tuhle epizodu nemohlo být pro scénáristy moc těžké, prostě dáme k sobě 2 odlišné osoby co absolutně postaví celou epizodu naruby. Představitelé obou hlavních postav předvádějí skvělé počiny. Takhle epizoda (ve které se vlastně nic nového nestane) je naprosto úžasná a příšerná zároveň - pěkně se na to dívá, ale chvilkami mi z toho bylo zle. Především z Tommyho, kterého bravurně ztvárňuje S. Stan. ()

Jane Fondová (2022) (E03)

Pro mě daleko příjemnější a zajímavější epizoda než ta šílená a na hlavu postavená předešlá epizoda. Dějová linie Randa a řešení všech možností jak předat záběry z kazety veřejnosti v 90. letech je naprosto bravurně provedena. 90. hudební play-list tomu také pomáhá. Mezitím můžeme vidět i to, že Pam by si ráda pro jednou zahrála i v záběru, kde nejde jen o její tělo. Největší pecka této epizody byla hláška při točení porna: "Tvařte se smutně, jste v žaláři". ()

Majster Beta (2022) (E04)

Je až neuvěřitelné, že se tvůrcům povedlo to, aby divák dokázal alespoň chvíli soucítit s tímto párem. ()

Strýko Jim a teta Susie v meste Duluth (2022) (E05)

Slabší díl? Ani náhodou. Je to spíš ta část seriálu, na kterou jsem čekal už od první epizody, tedy soudní tahanice, žaloby, osočování, hádky a skandály. ()

Pamela v krajine zázrakov (2022) (E06)

Rozhovor s Hugh Hefnerem byl neskutečně příjemný. Zbytek epizody byl nekompromisní výslech Pam. Už by to chtělo aby se vrátil Rand a spol. ()

Ničiteľ svetov (2022) (E07)

Po 2 epizodách se konečně vrací Rand, aby po zjištění kdo nahrávku ukradl začal čistit vzniklé problémy. Tak jak to na nelegálním trhu bývá zvykem, v nouzi se k Vám všichni otočí zády. ()

Seattle (2022) (E08)

Ten pocit když je děj v titulcích na konci dílu zajímavější, než celá finální epizoda seriálu. Bohužel jsem to tak cítil. Víc by mě zajímalo, jak by si tvůrci a herci poradili se situací, kdy Tommy napadl Pam. Pro mě daleko zajímavější námět na epizodu a vyvrcholení seriálu než jsme viděli tady. Na mě to prostě moc nefungovalo a začátek seriálu byl dle mého povedenější než jeho závěr. ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD