Dvojník

(festivalový názov)

V blízkej budúcnosti sa žena menom Sarah (Karen Gillan) dozvie, že je nevyliečiteľne chorá. Aby zachránila svoju rodinu pred bolesťou zo straty, rozhodla sa pre svoj klonovací postup a vycvičí klon, aby sa cítila ako ona. Potom sa však Sarah zázračne uzdraví, čo ju privádza k novému problému: v spoločnej budúcnosti ľudia nemôžu existovať dlhšie, ako je časový limit ich klonov. Podľa zákona musí Sarah a jej klon nakoniec medzi sebou bojovať až do smrti. (ČSFD)

.killer.

Stejně jako jsem nikdy nepochopil banán přilepenej gaffou na stěně v galerii, tak nikdy nepochopim podobný filmový bizáry. Nechat herce mechanicky odříkávat text a nutit je "nehrát" nepovažuju za žádnou formu artu. Nakonec vždycky dojdu jen k tomu, že je režisér buď retard, nebo že na place vůbec nebyl. Srovnání s Lanthimosem taky pokulhává, protože ten má aspoň do nějaký míry vždycky vystavěný svět, do kterýho svůj příběh a postavy zasadí a v rámci možností to nějak funguje. Tady nic takovýho není. A co mi vadí snad úplně nejvíc je naprosto absurdní myšlenka, na který kostra celýho filmu stojí - ve světě, kde si necháte udělat 1:1 klon sebe sama, nikoho nenapadne využít vaše nový dvojče jako zdroj potřebných orgánů pro transplantaci. Místo toho vedle svýho klonu postupně umíráte a když se snad nakonec ukáže, že vaše diagnóza není smrtelná, tak se se svým klonem musíte do roka a do dne utkat o svůj život, protože proč ne... Uff... Hvězda za pár funkčních černohumorných situací. ()

ŠpetaMarek odpad!

Pokud mate nahodou terminalni diagnozu, prosim, nedivejte se na to. Radej usetreny cas venujte samohane. Ty vole, sracka vsech sracek. Nedoporucuju to nikomu, zaroven jsem se celou dobu bavil. Karen potvrdila, ze je nejhorsi herecka soucasneho ackoveho hollywoodu. ()

Najt

No v celku solidní thriller, který určitě upoutá a zabaví. Někdy mě překvapily divný dialogy, ale to spíš byla problém v překladu, kdy se některý fráze hůř překládají a v českém překladu to pak může mást. Ten konec ale podojili. Mělo dojít k efektivnímu fightu a mohlo to být na 4*. Takhle to dopadlo přesně tak, jak se dalo předpokládat. ()

Mamutol

Pořád jsem čekal a nepřišlo nic. Celý trénink na souboj byl zbytečný. Takhle si s divákem ve finále vytřít zadek. Jo a pozor, opět tu máme hezkou evropanku zamilovanou do bubáka z pralesa. Fuj. ()

xxmurphyxx

Kopačka do gulí ako sa patrí. Riadny náklad depresie, nihilizmu, jeden z tých filmov, kedy má človek chuť sa na to vyjebať a hodiť si mašľu. Trailer som nevidel a o filme nič nečítal, iba niečo o nejakých replikantoch blablabla, tak reku, nejaké low budget scifíčko, ale toto som ozaj teda nečakal. Za mňa dobré, mám rád odvážne, provokatívne, weird filmy a keď navyše prinútia človeka sa aj zamyslieť, zhodnotiť a sebareflektovať, tak majú hneď moje sympatie. Obsadenie super, výkony a celková atmosféra spolu s nápadom a jeho finálnym prevedením naozaj veľmi solídne. Akurát ten Theo James je mega nevyužitý, akože priznám sa, že furt som čakal a čakal, kedy sa znova objaví a zohrá nejakú úlohu a ono zrazu titulky :D Mimochodom , titulky tiež super. Tak snáď nabudúce starec. ()

Facerr

Minimalistický, studený až depresivní. Lidi, včetně hlavní hrdinky tu jsou jako roboti a o umírání se baví, jako kdyby probírali nákup. Asi to má podtrhovat syrovost celého snímku, který má za mě docela ok závěr. Člověk si ho může vyložit tak, i tak. To přidává společně se zajímavým námětem hvězdu navíc. ()

TesterX odpad!

Naprosto prazdna hovadina, kde se vsichni chovaji jako naprosti kkti uz od samotneho zacatku od pritele hlavni hnusne hrdinky pres kompars po lekare. Cely je to divny, nezazivny, otravny. Nejvic mne mrzi ten namet, co avizuje super velky hriste pro skvelou scifi hratku s divakem, ale ve vysledku je to proste kravina bez sebemensi invence. Strasne mne tohle nas*alo a proto odpad. ()

Easykill

Fakt se divím sám sobě, že jsem na tu hnusnou pizdí tlamu vydržel tak dlouho čumět. Když ale zhnusení tou otravnou krávou pominu tak jsem se docela bavil. Hlavně tím pičoidním scénářem. Ty rozhovory byly tak komické až to bolelo. Jinak tenhle duálně těžký nesmysl by vydal spíš na kraťas. ()

borecjeborec

Dost dobrý sci-fi film, ovšem já bych neklasifikovala jako thriller. Což vůbec nevadí. Velmi originální pojetí thrillerových témat. Smrt, samota, nevědomost, strach z blízké budoucnosti, ani jedno filmu nechybí a i přes to je celých 95 minut odlehčených a pohodových. Karen Gillan zde fakt žeru, autentická, povedená a originální (dvoj)role.  Z Aarona Paula jsem měl trochu obavy, jelikož  ho znám spíše ze střelených komedií/akčňáků jako je Centralní Inteligence nebo Need for speed. Zde však seděl perfektně. Výkony herců byly stejně jako režie i scénář dost nadprůměrné. Asi bych ocenila konec více, když by nebylo jasné která přežila. Jen by se uzavřel děj smrtí jednou z nich. Ovšem to už jsou maličkosti. 75 % ()

darkchipmunk

Hlavní hrdinka Sarah v podání Karen Gillan se projevuje totálně racionálně a pokud se takhle v blízký budoucnosti budou lidi chovat, potěš prdel. Jestli byly dialogy dobrý... No, prostá všednodenní komunikace mezi lidma, co se dobře znají se odehrávala jako dialog dvou vědců. Přístup ke smrtelné nemoci totálně věcnej, od čehož se odvíjí i motivace nechat se naklonovat. A jo, když pominu, že se roztrhl pytel se - spoiler - špatnými konci, tak Sarah si zasloužila aspoň úmřít v čestným souboji. Přístup rodiny i partnera je totálně pragmatickej - máme novou verzi Sarah, která je lepší a nemá žádnou osobnost, pojďme si ji nechat. Hezký. ()

caerol

Naříkám, že ten námět byl úplně originální, ale celkem mě to bavilo. Navíc Karen Gillan předvedla skutečně působivý herecký výkon a i díky ní se na to hezky koukalo. :) Pozor Spoiler: Jediné co mě trošku zklamalo byl konec. Celej film jsem čekala na pořádnej souboj a ono nic, za to dávám hvězdu dolů. ()

ThoumY

Mno. Řekněme, že si to udržuje příjemnou míru toporné herecké sci-fi apatie a určité originality od jiných plagiátorských pokusů o film, se svěží absencí všudypřítomného problému většiny vědecko-fantastických výtvorů - furtdokolového mletí náhodně slosovaných wikipedických rovnic, překombinovaných rádoby budoucnost věštících astrálních hoven a kopou meganudných, rychlokvašných hypotéz o cestování červími děrami a nekonečného vysvětlování, proč že nám teda nefunguje ta míchačka na beton nebo musíme Máňi ten zhoubný nádor na průduškách léčit anální sondou až do ledvin. Zároveň si to ani nehraje na super epické rozuzlení táhnoucí se klonovací problematiky a film završuje vcelku příjemně pozvolně. Ovšem přínos něčemu dalšího je zde taky absencí. Poutavost příběhu či beznadějná atmosféra - jako vždy plná bezbřehého potenciálu - nic z toho moc nefunguje, a tak se film v paměti uchová jen na velmi krátkou dobu. Fajných 4/10 ()

kdosi

Fantastický hyperrealismus à la Dostojevského Krokodýl. Pokud to někomu připadá přitažené za vlasy nebo mu v tom naopak chybí ten „gore”, nechť si přečte zdejší komentáře k tomuto filmu;-) ()